CUPS 1.4.6 - en to ca translation catalogue (3338 entries)

en: 		(all)
ca: 		(tots)

en: 		(none)
ca: 		(cap)

en: 	%d entries
ca: 	%d entrades

en: 	After fault: continue
ca: 	Després d'una fallada: continua

en: 	Alerts: %s
ca: 	Alertes: %s

en: 	Banner required
ca: 	Necessita un bàner

en: 	Charset sets:
ca: 	Conjunt de caràcters:

en: 	Connection: direct
ca: 	Connexió: directa

en: 	Connection: remote
ca: 	Connexió: remota

en: 	Content types: any
ca: 	Tipus de contingut: qualsevol

en: 	Default page size:
ca: 	Mida de la pàgina per defecte:

en: 	Default pitch:
ca: 	Densitat per defecte:

en: 	Default port settings:
ca: 	Configuració del port per defecte:

en: 	Description: %s
ca: 	Descripció: %s

en: 	Form mounted:
ca: 	Formularis muntats:

en: 	Forms allowed:
ca: 	Formularis admesos:

en: 	Interface: %s.ppd
ca: 	Interfície: %s.ppd

en: 	Interface: %s/ppd/%s.ppd
ca: 	Interfície: %s/ppd/%s.ppd

en: 	Location: %s
ca: 	Ubicació: %s

en: 	On fault: no alert
ca: 	En cas de fallada: no avisis

en: 	Printer types: unknown
ca: 	Tipus d'impresores: desconeguts

en: 	Status: %s
ca: 	Estat: %s

en: 	Users allowed:
ca: 	Usuaris permesos:

en: 	Users denied:
ca: 	Usuaris sense permís:

en: 	daemon present
ca: 	presència del dimoni

en: 	no entries
ca: 	cap entrada

en: 	printer is on device '%s' speed -1
ca: 	La impressora és al dispositiu «%s» velocitat -1

en: 	printing is disabled
ca: 	La impressora està deshabilitada

en: 	printing is enabled
ca: 	La impressora està habilitada

en: 	queued for %s
ca: 	en cua per %s

en: 	queuing is disabled
ca: 	la cua està deshabilitada

en: 	queuing is enabled
ca: 	la cua està habilitada

en: 	reason unknown
ca: 	raó desconeguda

en: 
        DETAILED CONFORMANCE TEST RESULTS
ca: 
         RESULTAT DETALLAT DEL TEST DE CONFORMITAT

en:                           Ignore specific warnings.
ca:                           Ignora els avisos específics.

en:                           Issue warnings instead of errors.
ca:                           Mostra avisos enlloc d'errors.

en:                 REF: Page 15, section 3.1.
ca:                 REF: pàgina 15, secció 3.1.

en:                 REF: Page 15, section 3.2.
ca:                 REF: pàgina 15, secció 3.2.

en:                 REF: Page 19, section 3.3.
ca:                 REF: pàgina 19, secció 3.3.

en:                 REF: Page 20, section 3.4.
ca:                 REF: pàgina 20, secció 3.4.

en:                 REF: Page 27, section 3.5.
ca:                 REF: pàgina 27, secció 3.5.

en:                 REF: Page 42, section 5.2.
ca:                 REF: pàgina 42, secció 5.2.

en:                 REF: Pages 16-17, section 3.2.
ca:                 REF: pàgines 16-17, secció 3.2.

en:                 REF: Pages 42-45, section 5.2.
ca:                 REF: pàgines 42-45, secció 5.2.

en:                 REF: Pages 45-46, section 5.2.
ca:                 REF: pàgines 45-46, secció 5.2.

en:                 REF: Pages 48-49, section 5.2.
ca:                 REF: pàgines 48-49, secció 5.2.

en:                 REF: Pages 52-54, section 5.2.
ca:                 REF: pàgines 52-54, secció 5.2.

en:         PASS    Default%s
ca:         VALIDA    Default%s

en:         PASS    DefaultImageableArea
ca:         VALIDA    DefaultImageableArea

en:         PASS    DefaultPaperDimension
ca:         VALIDA    DefaultPaperDimension

en:         PASS    FileVersion
ca:         VALIDA    FileVersion

en:         PASS    FormatVersion
ca:         VALIDA    FileVersion

en:         PASS    LanguageEncoding
ca:        VALIDA    LanguageEncoding

en:         PASS    LanguageVersion
ca:         VALIDA    LanguageVersion

en:         PASS    Manufacturer
ca:         VALIDA    Manufacturer

en:         PASS    ModelName
ca:         VALIDA    ModelName

en:         PASS    NickName
ca:         VALIDA    NickName

en:         PASS    PCFileName
ca:         VALIDA    PCFileName

en:         PASS    PSVersion
ca:         VALIDA    PSVersion

en:         PASS    PageRegion
ca:         VALIDA    PageRegion

en:         PASS    PageSize
ca:         VALIDA    PageSize

en:         PASS    Product
ca:         VALIDA    Product

en:         PASS    ShortNickName
ca:         VALIDA    ShortNickName

en:         WARN    %s has no corresponding options.
ca:         AVÍS    %s no té les opcions corresponents.

en:         WARN    %s shares a common prefix with %s
                    REF: Page 15, section 3.2.
ca:         AVÍS    %s té un prefixe comú amb %s
                    REF: pàgina 15, secció 3.2.

en:         WARN    Duplex option keyword %s may not work as expected and should be named Duplex.
                    REF: Page 122, section 5.17
ca:         AVÍS    La paraula clau %s de l'opció dúplex pot no funcionar com s'espera i s'hauria de dir Duplex.
                    REF: pàgina 122, secció 5.17

en:         WARN    File contains a mix of CR, LF, and CR LF line endings.
ca:         AVÍS    El fitxer conté una barreja de CR, LF, i CR LF com a finals de línia.

en:         WARN    LanguageEncoding required by PPD 4.3 spec.
                    REF: Pages 56-57, section 5.3.
ca:         AVÍS    Es requereix un LanguageEncoding segons les espec. del PPD 4.3
                    REF: pàgines 56-57, secció 5.3.

en:         WARN    Line %d only contains whitespace.
ca:         AVÍS    La línia %d només conté espais en blanc.

en:         WARN    Manufacturer required by PPD 4.3 spec.
                    REF: Pages 58-59, section 5.3.
ca:         AVÍS    El fabricant requereix les espec. del PPD 4.3.
                    REF: pàgines 58-59, secció 5.3.

en:         WARN    Non-Windows PPD files should use lines ending with only LF, not CR LF.
ca:         AVÍS    Els fitxers PPD que no són del Windows han de fer servir només LF com a final de línia, no CR LF.

en:         WARN    Obsolete PPD version %.1f.
                    REF: Page 42, section 5.2.
ca:         AVÍS     La versió del PPD %.1f és obsoleta!
                    REF: pàgina 42, secció 5.2.

en:         WARN    PCFileName longer than 8.3 in violation of PPD spec.
                    REF: Pages 61-62, section 5.3.
ca:         AVÍS    El PCFileName és més llarg de 8.3 i viola les espec. del PPD.
                    REF: pàgines 61-62, secció 5.3.

en:         WARN    PCFileName should contain a unique filename.
                    REF: Pages 61-62, section 5.3.
ca:         AVÍS    El PCFileName és més llarg de 8.3 i viola les espec. del PPD.
                    REF: pàgines 61-62, secció 5.3.

en:         WARN    Protocols contains PJL but JCL attributes are not set.
                    REF: Pages 78-79, section 5.7.
ca:         AVÍS    Els protocols contenen el PJL però els atributs del JCL no s'han definit.
                    REF: pàgines 78-79, secció 5.7.

en:         WARN    Protocols contains both PJL and BCP; expected TBCP.
                    REF: Pages 78-79, section 5.7.
ca:         AVÍS    Es protocols contenen tant el PJL com el BCP; s'esperava el TBCP.
                    REF: pàgines 78-79, secció 5.7.

en:         WARN    ShortNickName required by PPD 4.3 spec.
                    REF: Pages 64-65, section 5.3.
ca:         AVÍS    Es requereix un ShortNickName segons les espec.del PPD 4.3.
                    REF: pàgines 64-65, secció 5.3.

en:        cupsaddsmb [options] -a
ca:        cupsaddsmb [opcions] -a

en:        cupstestdsc [options] -
ca:        cupstestdsc [opcions] -

en:        program | cupstestppd [options] -
ca:        programa | cupstestppd [opcions] -

en:       %s  "%s %s" conflicts with "%s %s"
                    (constraint="%s %s %s %s").
ca:       %s  «%s %s» entra en conflicte amb «%s %s»
                    (restricció=«%s %s %s %s»).

en:       %s  %s %s does not exist.
ca:       %s  %s %s no existeix.

en:       %s  %s file "%s" has the wrong capitalization.
ca:       %s  %s el fitxer «%s» fa un ús incorrecte de les majúscules.

en:       %s  Bad %s choice %s.
                    REF: Page 122, section 5.17
ca:       %s  Mala %s elecció %s!
                    REF: pàgina 122, secció 5.17

en:       %s  Bad UTF-8 "%s" translation string for option %s, choice %s.
ca:       %s  UTF-8 incorrecte «%s» a la traducció de l'opció %s, elecció %s.

en:       %s  Bad UTF-8 "%s" translation string for option %s.
ca:       %s  UTF-8 Incorrecte «%s» a la traducció de l'opció %s.

en:       %s  Bad cupsFilter value "%s".
ca:       %s  Valor incorrecte del cupsFilter «%s».

en:       %s  Bad cupsFilter2 value "%s".
ca:       %s  Valor incorrecte del cupsFilter2 «%s»

en:       %s  Bad cupsICCProfile %s.
ca:       %s  cupsICCProfile incorrecte %s.

en:       %s  Bad cupsPreFilter value "%s".
ca:       %s  Valor de la cupsPreFilter incorrecte «%s».

en:       %s  Bad cupsUIConstraints %s: "%s"
ca:       %s  cupsUIConstraints incorrecte %s: «%s»

en:       %s  Bad language "%s".
ca:       %s  language incorrecte «%s».

en:       %s  Bad permissions on %s file "%s".
ca:       %s  Permisos del fitxer %s incorrectes «%s».

en:       %s  Bad spelling of %s - should be %s.
ca:       %s  %s Està mal escrit: hauria de ser %s.

en:       %s  Cannot provide both APScanAppPath and APScanAppBundleID.
ca:       %s  No hi pot haver APScanAppPath i APScanAppBundleID alhora.

en:       %s  Default choices conflicting.
ca:       %s  Conflictes amb les opcions per defecte.

en:       %s  Empty cupsUIConstraints %s
ca:       %s  cupsUIConstraints buit %s

en:       %s  Missing "%s" translation string for option %s, choice %s.
ca:       %s  Falta la traducció de «%s» per l'opció %s, elecció %s.

en:       %s  Missing "%s" translation string for option %s.
ca:       %s  Falta la traducció de «%s» per l'opció %s.

en:       %s  Missing %s file "%s".
ca:       %s  Falta el fitxer %s «%s».

en:       %s  Missing REQUIRED PageRegion option.
                    REF: Page 100, section 5.14.
ca:       %s  Falta l'opció PageRegion NECESSÀRIA .
                    REF: pàgina 100, secció 5.14.

en:       %s  Missing REQUIRED PageSize option.
                    REF: Page 99, section 5.14.
ca:       %s  Falta l'opció PageSize NECESSÀRIA.
                    REF: pàgina 99, secció 5.14.

en:       %s  Missing choice *%s %s in UIConstraints "*%s %s *%s %s".
ca:       %s  Falta l'elecció *%s %s a UIConstraints «*%s %s *%s %s».

en:       %s  Missing choice *%s %s in cupsUIConstraints %s: "%s"
ca:       %s  Falta l'elecció *%s %s a cupsUIConstraints %s: «%s»

en:       %s  Missing cupsUIResolver %s
ca:       %s  Falta el cupsUIResolver %s

en:       %s  Missing option %s in UIConstraints "*%s %s *%s %s".
ca:       %s  Falta l'opció %s a UIConstraints «*%s %s *%s %s».

en:       %s  Missing option %s in cupsUIConstraints %s: "%s"
ca:       %s  Falta l'opció %s a cupsUIConstraints %s: «%s»

en:       %s  No base translation "%s" is included in file.
ca:       %s  No s'ha inclòs cap traducció de base «%s» al fitxer.

en:       %s  REQUIRED %s does not define choice None.
                    REF: Page 122, section 5.17
ca:       %s  NECESSARI %s no defineix l'eleció «Cap»!
                    REF: pàgina 122, secció 5.17

en:       %s  Size "%s" defined for %s but not for %s.
ca:       %s  Mida "%s" definida per %s però no per %s.

en:       %s  Size "%s" has unexpected dimensions (%gx%g).
ca:       %s  Mida "%s" té unes dimensions inesperades (%gx%g).

en:       %s  Size "%s" should be "%s".
ca:       %s  Mida «%s» hauria de ser «%s».

en:       %s  Size "%s" should be the Adobe standard name "%s".
ca:       %s  Mida "%s" hauria de ser el nom estàndard d'Adobe «%s».

en:       %s  cupsICCProfile %s hash value collides with %s.
ca:       %s  cupsICCProfile %s el valor resum (hash) col·lideix amb %s.

en:       %s  cupsUIResolver %s causes a loop.
ca:       %s  cupsUIResolver %s entra en bucle.

en:       %s  cupsUIResolver %s does not list at least two different options.
ca:       %s  cupsUIResolver %s no llista com a mínim dues opcions diferents.

en:       **FAIL**  %s must be 1284DeviceID
                    REF: Page 72, section 5.5
ca:       **ERROR**  %s ha de ser 1284DeviceID!
                    REF: pàgina 72, secció 5.5

en:       **FAIL**  Bad Default%s %s
                    REF: Page 40, section 4.5.
ca:       **ERROR**  Default%s incorrecte %s
                    REF: pàgina 40, secció 4.5.

en:       **FAIL**  Bad DefaultImageableArea %s
                    REF: Page 102, section 5.15.
ca:       **ERROR**  DefaultImageableArea incorrecte %s
                    REF: pàgina 102, secció 5.15.

en:       **FAIL**  Bad DefaultPaperDimension %s
                    REF: Page 103, section 5.15.
ca:       **ERROR**  DefaultPaperDimension incorrecte %s
                    REF: pàgina 103, secció 5.15.

en:       **FAIL**  Bad FileVersion "%s"
                    REF: Page 56, section 5.3.
ca:       **ERROR**  FileVersion incorrecte «%s»
                    REF: pàgina 56, secció 5.3.

en:       **FAIL**  Bad FormatVersion "%s"
                    REF: Page 56, section 5.3.
ca:       **ERROR**  FormatVersion incorrecte «%s»
                    REF: pàgina 56, secció 5.3.

en:       **FAIL**  Bad JobPatchFile attribute in file
                    REF: Page 24, section 3.4.
ca:       **ERROR**  atribut de JobPatchFile incorrecte al fitxer
                    REF: pàgina 24, secció 3.4.

en:       **FAIL**  Bad LanguageEncoding %s - must be ISOLatin1.
ca:       **ERROR**  LanguageEncoding incorrecte %s: ha de ser ISOLatin1.

en:       **FAIL**  Bad LanguageVersion %s - must be English.
ca:       **ERROR**  LanguageVersion incorrecta %s: ha de ser anglès.

en:       **FAIL**  Bad Manufacturer (should be "%s")
                    REF: Page 211, table D.1.
ca:       **ERROR**  Manufacturer incorrecte (hauria de ser «%s»)
                    REF: pàgina 211, taula D.1.

en:       **FAIL**  Bad ModelName - "%c" not allowed in string.
                    REF: Pages 59-60, section 5.3.
ca:       **ERROR**  ModelName incorrecte - no es permet «%c» a la cadena.
                    REF: pàgines 59-60, secció 5.3.

en:       **FAIL**  Bad PSVersion - not "(string) int".
                    REF: Pages 62-64, section 5.3.
ca:       **ERROR**  PSVersion incorrecte - no és «(cadena) enter».
                    REF: pàgines 62-64, secció 5.3.

en:       **FAIL**  Bad Product - not "(string)".
                    REF: Page 62, section 5.3.
ca:       **ERROR**  Product incorrecte - no és «(cadena)».
                    REF: pàgina 62, secció 5.3.

en:       **FAIL**  Bad ShortNickName - longer than 31 chars.
                    REF: Pages 64-65, section 5.3.
ca:       **ERROR**  ShortNickName incorrecte - més llarg de 31 caràcters.
                    REF: pàgines 64-65, secció 5.3.

en:       **FAIL**  Bad option %s choice %s
                    REF: Page 84, section 5.9
ca:       **ERROR**  Elecció %s incorrecta %s
                    REF: pàgina 84, secció 5.9

en:       **FAIL**  Default option code cannot be interpreted: %s
ca:       **ERROR**  El codi de l'opció per defecte no es pot interpretar: %s

en:       **FAIL**  Default translation string for option %s choice %s contains 8-bit characters.
ca:       **ERROR**  La traducció per defecte de l'opció %s elecció %s conté caràcters de 8 bits.

en:       **FAIL**  Default translation string for option %s contains 8-bit characters.
ca:       **ERROR**  La traducció per defecte de l'opció %s conté caràcters de 8 bits.

en:       **FAIL**  Group names %s and %s differ only by case.
ca:       **ERROR**  Els noms dels grups %s i %s només es diferencien en les majúscules.

en:       **FAIL**  Multiple occurrences of option %s choice name %s.
ca:       **ERROR**  Coincidències múltiples de l'opció %s nom de l'elecció %s.

en:       **FAIL**  Option %s choice names %s and %s differ only by case.
ca:       **ERROR**  L'opció %s noms de les opcions %s i %s només es diferencien per les majúscules.

en:       **FAIL**  Option names %s and %s differ only by case.
ca:       **ERROR**  Els noms de les opcions %s i %s només es diferencien per les majúscules.

en:       **FAIL**  REQUIRED Default%s
                    REF: Page 40, section 4.5.
ca:       **ERROR**  ES NECESSITA Default%s
                    REF: pàgina 40, secció 4.5.

en:       **FAIL**  REQUIRED DefaultImageableArea
                    REF: Page 102, section 5.15.
ca:       **ERROR**  ES NECESSITA DefaultImageableArea
                    REF: pàgina 102, secció 5.15.

en:       **FAIL**  REQUIRED DefaultPaperDimension
                    REF: Page 103, section 5.15.
ca:       **ERROR**  ES NECESSITA DefaultPaperDimension
                    REF: pàgina 103, secció 5.15.

en:       **FAIL**  REQUIRED FileVersion
                    REF: Page 56, section 5.3.
ca:       **ERROR**  ES NECESSITA FileVersion
                    REF: pàgina 56, secció 5.3.

en:       **FAIL**  REQUIRED FormatVersion
                    REF: Page 56, section 5.3.
ca:       **ERROR**  ES NECESSITA FormatVersion
                    REF: pàgina 56, secció 5.3.

en:       **FAIL**  REQUIRED ImageableArea for PageSize %s
                    REF: Page 41, section 5.
                    REF: Page 102, section 5.15.
ca:       **ERROR**  ES NECESSITA ImageableArea per PageSize %s
                    REF: pàgina 41, secció 5.
                    REF: pàgina 102, secció 5.15.

en:       **FAIL**  REQUIRED LanguageEncoding
                    REF: Pages 56-57, section 5.3.
ca:       **ERROR**  ES NECESSITA LanguageEncoding
                    REF: pàgines 56-57, secció 5.3.

en:       **FAIL**  REQUIRED LanguageVersion
                    REF: Pages 57-58, section 5.3.
ca:       **ERROR**  ES NECESSITA LanguageVersion
                    REF: pàgines 57-58, secció 5.3.

en:       **FAIL**  REQUIRED Manufacturer
                    REF: Pages 58-59, section 5.3.
ca:       **ERROR**  ES NECESSITA Manufacturer
                    REF: pàgines 58-59, secció 5.3.

en:       **FAIL**  REQUIRED ModelName
                    REF: Pages 59-60, section 5.3.
ca:       **ERROR**  ES NECESSITA ModelName
                    REF: pàgines 59-60, secció 5.3.

en:       **FAIL**  REQUIRED NickName
                    REF: Page 60, section 5.3.
ca:       **ERROR**  ES NECESSITA NickName
                    REF: pàgina 60, secció 5.3.

en:       **FAIL**  REQUIRED PCFileName
                    REF: Pages 61-62, section 5.3.
ca:       **ERROR**  ES NECESSITA PCFileName
                    REF: pàgines 61-62, secció 5.3.

en:       **FAIL**  REQUIRED PSVersion
                    REF: Pages 62-64, section 5.3.
ca:       **ERROR**  ES NECESSITA PSVersion
                    REF: pàgines 62-64, secció 5.3.

en:       **FAIL**  REQUIRED PageRegion
                    REF: Page 100, section 5.14.
ca:       **ERROR**  ES NECESSITA PageRegion
                    REF: pàgina 100, secció 5.14.

en:       **FAIL**  REQUIRED PageSize
                    REF: Page 41, section 5.
                    REF: Page 99, section 5.14.
ca:       **ERROR**  ES NECESSITA PageSize
                    REF: pàgina 41, secció 5.
                    REF: pàgina 99, secció 5.14.

en:       **FAIL**  REQUIRED PageSize
                    REF: Pages 99-100, section 5.14.
ca:       **ERROR**  ES NECESSITA PageSize
                    REF: pàgines 99-100, secció 5.14.

en:       **FAIL**  REQUIRED PaperDimension for PageSize %s
                    REF: Page 41, section 5.
                    REF: Page 103, section 5.15.
ca:       **ERROR**  ES NECESSITA PaperDimension per PageSize %s
                    REF: pàgina 41, secció 5.
                    REF: pàgina 103, secció 5.15.

en:       **FAIL**  REQUIRED Product
                    REF: Page 62, section 5.3.
ca:       **ERROR**  ES NECESSITA Product
                    REF: pàgina 62, secció 5.3.

en:       **FAIL**  REQUIRED ShortNickName
                    REF: Page 64-65, section 5.3.
ca:       **FAIL**  ES NECESSITA ShortNickName
                    REF: pàgina 64-65, secció 5.3.

en:       **FAIL**  Unable to open PPD file - %s on line %d.
ca:       **ERROR** No es pot obrir el fitxer PPD - %s a la línia %d.

en:     %d ERRORS FOUND
ca:     %d S'HAN TROBAT ERRORS

en:     -h       Show program usage
ca:     -h       Mostra la sintaxi del programa

en:     Bad %%%%BoundingBox: on line %d.
            REF: Page 39, %%%%BoundingBox:
ca:     %%%%BoundingBox incorrecte: a la línia %d.
            REF: pàgina 39, %%%%BoundingBox:

en:     Bad %%%%Page: on line %d.
            REF: Page 53, %%%%Page:
ca:     %%%%Page incorrecte: a la línia %d.
            REF: pàgina 53, %%%%Page:

en:     Bad %%%%Pages: on line %d.
            REF: Page 43, %%%%Pages:
ca:     %%%%Pages incorrecte: a la línia %d!
            REF: pàgina 43, %%%%Pages:

en:     Line %d is longer than 255 characters (%d).
            REF: Page 25, Line Length
ca:     La línia %d és més llarga de 255 caràcters (%d)
            REF: pàgina 25, Longitud de línia

en:     Missing %!PS-Adobe-3.0 on first line.
            REF: Page 17, 3.1 Conforming Documents
ca:     Falta %!PS-Adobe-3.0 a la primera línia.
            REF: pàgina 17, 3.1 Adaptació de documents

en:     Missing %%EndComments comment.        REF: Page 41, %%EndComments
ca:     Falta el comentari %%EndComments.        REF: pàgina 41, %%EndComments

en:     Missing or bad %%BoundingBox: comment.
            REF: Page 39, %%BoundingBox:
ca:      %%BoundingBox incorrecte o inexistent: comentari.
            REF: pàgina 39, %%BoundingBox:

en:     Missing or bad %%Page: comments.
            REF: Page 53, %%Page:
ca:     %%Page incorrecte o inexistent: comentaris.
            REF: pàgina 53, %%Page:

en:     Missing or bad %%Pages: comment.
            REF: Page 43, %%Pages:
ca:     %%Pages incorrecte o inexistent: comentari.
            REF: pàgina 43, %%Pages:

en:     NO ERRORS FOUND
ca:     NO S'HA TROBAT CAP ERROR

en:     Saw %d lines that exceeded 255 characters.
ca:      S'han trobat %d línies que superen els 255 caràcters.

en:     Too many %%BeginDocument comments.
ca:      Massa comentaris %%BeginDocument.

en:     Too many %%EndDocument comments.
ca:      Massa comentaris %%EndDocument.

en:     Warning: file contains binary data.
ca:      Avís: el fitxer conté dades binàries.

en:     Warning: no %%EndComments comment in file.
ca:      Avís: no hi ha cap %%EndComments al fitxer.

en:     Warning: obsolete DSC version %.1f in file.
ca:      Avís: versió del DSC %.1f obsoleta al fitxer.

en:   --[no-]debug-logging    Turn debug logging on/off.
ca:   --[no-]debug-logging    Activa o desactiva el registre de depuració.

en:   --[no-]remote-admin     Turn remote administration on/off.
ca:   --[no-]remote-admin     Activa o desactiva l'administració remota.

en:   --[no-]remote-any       Allow/prevent access from the Internet.
ca:   --[no-]remote-any       Permet o impedeix l'accés des d'Internet.

en:   --[no-]share-printers   Turn printer sharing on/off.
ca:   --[no-]share-printers   Activa o desactiva la compartició d'impressores.

en:   --[no-]user-cancel-any  Allow/prevent users to cancel any job.
ca:   --[no-]user-cancel-any  Permet o impedeix que els usuaris cancel·lin tasques.

en:   --cr                    End lines with CR (Mac OS 9).
ca:   --cr                    Final de línia amb CR (Mac OS 9).

en:   --crlf                  End lines with CR + LF (Windows).
ca:   --crlf                  Final de línia amb CR + LF (Windows).

en:   -4                      Connect using IPv4.
ca:   -4                      Connecta fent servir IPv4.

en:   -6                      Connect using IPv6.
ca:   -6                      Connecta fent servir IPv6.

en:   -C                      Send requests using chunking (default).
ca:   -C                      Envia les sol·licituds fent servir la fragmentació (per defecte).

en:   -D                      Remove the input file when finished.
ca:   -D                      Elimina el fitxer d'entrada quan ha acabat.

en:   -D name=value           Set named variable to value.
ca:   -D nom=valor            Estableix la variable indicada al valor.

en:   -E                      Encrypt the connection.
ca:   -E                      Xifra la connexió.

en:   -F                      Run in the foreground but detach from console.
ca:   -F                      Executa en primer pla però separat de la consola.

en:   -H samba-server         Use the named SAMBA server.
ca:   -H servidor-samba         Fa servir el servidor SAMBA indicat.

en:   -I                      Ignore errors.
ca:   -I                      Ignora els errors.

en:   -I include-dir          Add include directory to search path.
ca:   -I dir-inclòs          Afegeix el directori inclòs al camí de cerca.

en:   -I {filename,filters,none,profiles}
ca:   -I {nomfitxer,filtres,cap,perfils}

en:   -L                      Send requests using content-length.
ca:   -L                      Envia les peticions fent servir content-length.

en:   -P filename.ppd         Set PPD file.
ca:   -P nomfitxer.ppd         Estableix el fitxer PPD.

en:   -R root-directory       Set alternate root.
ca:   -R directori-arrel       Estableix una arrel alternativa.

en:   -T seconds              Set the receive/send timeout in seconds.
ca:   -T segons              Estableix el temps d'espera màxim per enviar i rebre en segons.

en:   -U username             Specify username.
ca:   -U nomusuari             Especifica un nom d'usuari.

en:   -V version              Set default IPP version.
ca:   -V versió              Estableix la versió per defecte del IPP.

en:   -W {all,none,constraints,defaults,duplex,filters,profiles,sizes,translations}
ca:   -W {tots,cap,restringits,per defecte,dúplex,filtres,perfils,mides,traduccions}

en:   -X                      Produce XML plist instead of plain text.
ca:   -X                      Retorna els plist en XML en comptes de text pla.

en:   -a                      Export all printers.
ca:   -a                      Exporta totes les impressores.

en:   -c catalog.po           Load the specified message catalog.
ca:   -c catàleg.po           Carrega el catàleg de missatges indicat.

en:   -c cupsd.conf           Set cupsd.conf file to use.
ca:   -c cupsd.conf           Estableix el fitxer cupsd.conf que cal fer servir.

en:   -d name=value           Set named variable to value.
ca:   -d nom=valor           Estableix la variable indicada al valor.

en:   -d output-dir           Specify the output directory.
ca:   -d dir-sortida           Especifica el directori de sortida.

en:   -d printer              Use the named printer.
ca:   -d impressora              Fa servir la impressora indicada.

en:   -e                      Use every filter from the PPD file.
ca:   -e                      Fa servir tots els filtres del fitxer PPD.

en:   -f                      Run in the foreground.
ca:   -f                      Executa en primer pla.

en:   -f filename             Set default request filename.
ca:   -f nomfitxer             Estableix el nom del fitxer per defecte de la sol·licitud.

en:   -h                      Show this usage message.
ca:   -h                      Mostra aquest missatge de sintaxi.

en:   -h server[:port]        Specify server address.
ca:   -h servidor[:port]        Especifica l'adreça del servidor.

en:   -i mime/type            Set input MIME type (otherwise auto-typed).
ca:   -i tipus/mime            Estableix el tipus MIME d'entrada (auto-typed si no s'especifica).

en:   -i seconds              Repeat the last file with the given time interval.
ca:   -i segons              Repeteix l'últim fitxer amb l'interval especificat.

en:   -j job-id[,N]           Filter file N from the specified job (default is file 1).
ca:   -j id-feina[,N]           Filtra el fitxer N a la feina especificada (el fitxer per defecte és 1).

en:   -l lang[,lang,...]      Specify the output language(s) (locale).
ca:   -l idioma[,idioma,...]      Especifica els idiomes de sortida (locale).

en:   -m                      Use the ModelName value as the filename.
ca:   -m                      Fa servir el valor de ModelName com a nom de fitxer.

en:   -m mime/type            Set output MIME type (otherwise application/pdf).
ca:   -m tipus/mime            Estableix el tipus MIME de sortida (application/pdf si no s'especifica).

en:   -n copies               Set number of copies.
ca:   -n còpies               Estableix el nombre de còpies.

en:   -n count                Repeat the last file the given number of times.
ca:   -n comptador                Repeteix l'últim fitxer el nombre indicat de vegades.

en:   -o filename.drv         Set driver information file (otherwise ppdi.drv).
ca:   -o nomfitxer.drv         Estableix el fitxer d'informació del controlador (ppdi.drv si no s'especifica).

en:   -o filename.ppd[.gz]    Set output file (otherwise stdout).
ca:   -o nomfitxer.ppd[.gz]    Estableix el fitxer de sortida (stdout si no s'especifica).

en:   -o name=value           Set option(s).
ca:   -o nom=valor           Estableix les opcions.

en:   -p filename.ppd         Set PPD file.
ca:   -p nomfitxer.ppd         Estableix el fitxer PPD.

en:   -q                      Run silently.
ca:   -q                      S'executa en mode silenciós.

en:   -r                      Use 'relaxed' open mode.
ca:   -r                      Fa servir el mode obert «relaxat».

en:   -t                      Produce a test report.
ca:   -t                      Genera un informe de prova.

en:   -t                      Test PPDs instead of generating them.
ca:   -t                      Prova els  PPDs en comptes de generar-los.

en:   -t                      Test the configuration file.
ca:   -t                      Prova el fitxer de configuració.

en:   -t title                Set title.
ca:   -t títol                Estableix el títol.

en:   -u                      Remove the PPD file when finished.
ca:   -u                      Elimina el fitxer PPD quan ha acabat.

en:   -v                      Be verbose.
ca:   -v                      Mode detallat.

en:   -vv                     Be very verbose.
ca:   -vv                     Mode molt detallat.

en:   -z                      Compress PPD files using GNU zip.
ca:   -z                      Comprimeix els fitxers PPD fent servir el zip de GNU.

en:  FAIL
ca:  ERROR

en:  PASS
ca:  VÀLID

en: %s accepting requests since %s
ca: %s accepta peticions des de %s

en: %s cannot be changed.
ca: %s no es pot canviar.

en: %s is not implemented by the CUPS version of lpc.
ca: %s no està implementat en la versió del CUPS del lpc.

en: %s is not ready
ca: %s no està preparada

en: %s is ready
ca: %s està preparada

en: %s is ready and printing
ca: %s està preparada i imprimeix

en: %s job-id user title copies options [file]
ca: %s identificador-feina usuari títol còpies opcions [fitxer]

en: %s not accepting requests since %s -
ca: %s no accepta peticions des de %s -

en: %s not supported.
ca: no és compatible amb l'ús de %s.

en: %s/%s accepting requests since %s
ca: %s/%s accepta peticions des de %s

en: %s/%s not accepting requests since %s -
ca: %s/%s no accepta peticions des de %s -

en: %s: %-33.33s [job %d localhost]
ca: %s: %-33.33s [feina %d localhost]

en: %s: %s failed: %s
ca: %s: %s ha fallat: %s

en: %s: Don't know what to do.
ca: %s: no sé que fer.

en: %s: Error - %s environment variable names non-existent destination "%s".
ca: %s: error - els noms de les variables d'entorn %s tenen un destí inexistent «%s».

en: %s: Error - bad job ID.
ca: %s: error - ID de la feina incorrecte.

en: %s: Error - cannot print files and alter jobs simultaneously.
ca: %s: error - no es poden imprimir fitxers i modificar tasques al mateix temps.

en: %s: Error - cannot print from stdin if files or a job ID are provided.
ca: %s: error - no es pot imprimir des d'stdin si s'indiquen els fitxers o l'identificador de la feina.

en: %s: Error - expected character set after "-S" option.
ca: %s: error - s'esperava un conjunt de caràcters després de l'opció «-S».

en: %s: Error - expected content type after "-T" option.
ca: %s: error - s'esperava un tipus de contingut després de l'opció «-T».

en: %s: Error - expected copies after "-#" option.
ca: %s: error - s'esperaven còpies després de l'opció «-#».

en: %s: Error - expected copies after "-n" option.
ca: %s: error - s'esperaven còpies després de l'opció «-n».

en: %s: Error - expected destination after "-P" option.
ca: %s: error - s'esperava un destí després de l'opció «-P».

en: %s: Error - expected destination after "-d" option.
ca: %s: error - s'esperava un destí després de l'opció «-d».

en: %s: Error - expected form after "-f" option.
ca: %s: error - s'esperava un formulari després de l'opció «-f».

en: %s: Error - expected hold name after "-H" option.
ca: %s: error - s'esperava un nom per pausa després de l'opció «-H».

en: %s: Error - expected hostname after "-H" option.
ca: %s: error - s'esperava el nom de l'amfitrió després de l'opció «-H».

en: %s: Error - expected hostname after "-h" option.
ca: %s: error - s'esperava el nom de l'amfitrió després de l'opció «-h».

en: %s: Error - expected mode list after "-y" option.
ca: %s: error - s'esperava una llista de modes després de l'opció «-y».

en: %s: Error - expected name after "-%c" option.
ca: %s: error - s'esperava un nom després de l'opció «-%c».

en: %s: Error - expected option=value after "-o" option.
ca: %s: error - s'esperava opció=valor després de l'opció «-o».

en: %s: Error - expected page list after "-P" option.
ca: %s: error - s'esperava una llista de pàgines després de l'opció «-P».

en: %s: Error - expected priority after "-%c" option.
ca: %s: error - s'esperava una prioritat després de l'opció «-%c».

en: %s: Error - expected reason text after "-r" option.
ca: %s: error - s'esperava una explicació després de l'opció «-r».

en: %s: Error - expected title after "-t" option.
ca: %s: error - s'esperava un títol després de l'opció «-t».

en: %s: Error - expected username after "-U" option.
ca: %s: error - s'esperava un nom d'usuari després de l'opció «-U».

en: %s: Error - expected username after "-u" option.
ca: %s: error - s'esperava un nom d'usuari després de l'opció «-u».

en: %s: Error - expected value after "-%c" option.
ca: %s: error - s'esperava un valor després de l'opció «-%c».

en: %s: Error - need "completed", "not-completed", or "all" after "-W" option.
ca: %s: error - es requereix «completed», «not-completed», o «all» després de l'opció «-W».

en: %s: Error - no default destination available.
ca: %s: error - no hi ha un destí per defecte.

en: %s: Error - priority must be between 1 and 100.
ca: %s: error - la prioritat ha de ser entre 1 i 100.

en: %s: Error - scheduler not responding.
ca: %s: error - el planificador no està responent.

en: %s: Error - too many files - "%s".
ca: %s: error - massa fitxers - «%s».

en: %s: Error - unable to access "%s" - %s
ca: %s: error - no es pot accedir a «%s» - %s

en: %s: Error - unable to queue from stdin - %s.
ca: %s: error - no es pot posar en cua des d'stdin - %s.

en: %s: Error - unknown destination "%s".
ca: %s: error - el destí «%s» és desconegut.

en: %s: Error - unknown destination "%s/%s".
ca: %s: error - el destí «%s/%s» és desconegut.

en: %s: Error - unknown option "%c".
ca: %s: error - l'opció «%c» és desconeguda.

en: %s: Error - unknown option "%s".
ca: %s: error - l'opció «%s» és desconeguda.

en: %s: Expected job ID after "-i" option.
ca: %s: s'esperava l'ID d'una feina després de l'opció «-i».

en: %s: Invalid destination name in list "%s".
ca: %s: el nom del destí no és vàlid a la llista «%s».

en: %s: Invalid filter string "%s".
ca: %s: la cadena del filtre «%s» no és vàlida.

en: %s: Need job ID ("-i jobid") before "-H restart".
ca: %s: es necessita l'ID de la feina («-i jobid») abans de «-H restart».

en: %s: No filter to convert from %s/%s to %s/%s.
ca: %s: no hi ha cap filtre per convertir de %s/%s a %s/%s.

en: %s: Operation failed: %s
ca: %s: ha fallat l'operació: %s

en: %s: Sorry, no encryption support.
ca: %s: ho sento, no està compilada la compatibilitat pel xifrat.

en: %s: Unable to connect to server.
ca: %s: no es pot connectar al servidor.

en: %s: Unable to contact server.
ca: %s: no es pot contactar amb el servidor.

en: %s: Unable to determine MIME type of "%s".
ca: %s: no es pot determinar el tips de MIME de «%s».

en: %s: Unable to open %s: %s
ca: %s: no es pot obrir %s: %s

en: %s: Unable to open PPD file: %s on line %d.
ca: %s: no es pot obrir el fitxer PPD: %s a la línia %d.

en: %s: Unable to read MIME database from "%s" or "%s".
ca: %s: no es pot llegir la base de dades MIME de «%s» o «%s».

en: %s: Unknown destination "%s".
ca: %s: el destí «%s» és desconegut.

en: %s: Unknown destination MIME type %s/%s.
ca: %s: es destí de tipus MIME %s/%s és desconegut.

en: %s: Unknown option "%c".
ca: %s: l'opció «%c» és desconeguda.

en: %s: Unknown source MIME type %s/%s.
ca: %s: la font del tipus de MIME %s/%s és desconeguda.

en: %s: Warning - "%c" format modifier not supported - output may not be correct.
ca: %s: avís - no és compatible amb l'ús del modificador de format «%c» - el resultat pot no ser correcte.

en: %s: Warning - character set option ignored.
ca: %s: avís - s'ignora l'opció del grup de caràcters.

en: %s: Warning - content type option ignored.
ca: %s: avís - s'ignora l'opció de tipus de contingut.

en: %s: Warning - form option ignored.
ca: %s: avís - s'ignora l'opció de formulari.

en: %s: Warning - mode option ignored.
ca: %s: avís - s'ignora l'opció de mode.

en: 1 inch/sec.
ca: 1 polzada/seg.

en: 1.5 inch/sec.
ca: 1.5 polzades/seg.

en: 10 inches/sec.
ca: 10 polzades/seg.

en: 100 mm/sec.
ca: 100 mm/seg.

en: 11 inches/sec.
ca: 11 polzades/seg.

en: 12 inches/sec.
ca: 12 polzades/seg.

en: 120 mm/sec.
ca: 120 mm/seg.

en: 120x60dpi
ca: 120x60ppp

en: 120x72dpi
ca: 120x72ppp

en: 136dpi
ca: 136ppp

en: 15 mm/sec.
ca: 15 mm/seg.

en: 150 mm/sec.
ca: 150 mm/seg.

en: 150dpi
ca: 150ppp

en: 180dpi
ca: 180ppp

en: 2 inches/sec.
ca: 2 polzades/seg.

en: 2-Sided Printing
ca: Impressió a doble cara

en: 2.5 inches/sec.
ca: 2.5 polzades/seg.

en: 20 mm/sec.
ca: 20 mm/seg.

en: 200 mm/sec.
ca: 200 mm/seg.

en: 203dpi
ca: 203ppp

en: 24-Pin Series
ca: Sèrie de 24 pins

en: 240x72dpi
ca: 240x72ppp

en: 250 mm/sec.
ca: 250 mm/seg.

en: 3 inches/sec.
ca: 3 polzades/seg.

en: 3.5" Disk
ca: Disc de 3.5"

en: 3.50x1.00"
ca: 3.5x1.00"

en: 30 mm/sec.
ca: 30 mm/seg.

en: 300 mm/sec.
ca: 300 mm/seg.

en: 300dpi
ca: 300ppp

en: 360dpi
ca: 360ppp

en: 360x180dpi
ca: 360x180ppp

en: 4 inches/sec.
ca: 4 polzades/seg.

en: 40 mm/sec.
ca: 40 mm/seg.

en: 5 inches/sec.
ca: 5 polzades/seg.

en: 5 x 7
ca: 15 x 11

en: 6 inches/sec.
ca: 6 polzades/seg.

en: 60 mm/sec.
ca: 60 mm/seg.

en: 600dpi
ca: 600ppp

en: 60dpi
ca: 60ppp

en: 60x72dpi
ca: 60x72ppp

en: 7 inches/sec.
ca: 7 polzades/seg.

en: 8 inches/sec.
ca: 8 polzades/seg.

en: 80 mm/sec.
ca: 80 mm/seg.

en: 9 inches/sec.
ca: 9 polzades/seg.

en: 9-Pin Series
ca: Sèrie de 9 pins

en: ?Invalid help command unknown.
ca: ?Comanda d'ajuda no vàlida desconeguda.

en: A Samba password is required to export printer drivers
ca: Necessiteu una contrasenya de Samba per exportar els controladors d'impressora

en: A Samba username is required to export printer drivers
ca: Necessiteu una nom d'usuari de Samba per exportar els controladors d'impressora

en: A class named "%s" already exists.
ca: Ja existeix una classe anomenada «%s».

en: A printer named "%s" already exists.
ca: Ja existeix una impressora anomenada «%s».

en: A0 Long Edge
ca: A0 costat llarg

en: A1 Long Edge
ca: A1 costat llarg

en: A2 Long Edge
ca: A2 costat llarg

en: A3 Long Edge
ca: A3 costat llarg

en: A3 Oversize
ca: A3 estès

en: A3 Oversize Long Edge
ca: A3 estès pel costat llarg

en: A4 Long Edge
ca: A4 costat llarg

en: A4 Oversize
ca: A4 estès

en: A4 Small
ca: A4 reduït

en: A5 Long Edge
ca: A5 costat llarg

en: A5 Oversize
ca: A5 estès

en: A6 Long Edge
ca: A6 costat llarg

en: ARCH C Long Edge
ca: ARCH C costat llarg

en: ARCH D Long Edge
ca: ARCH D costat llarg

en: ARCH E Long Edge
ca: ARCH E costat llarg

en: Accept Jobs
ca: Accepta feines

en: Accepted
ca: Acceptada

en: Add Class
ca: Afegeix una classe

en: Add Printer
ca: Afegeix una impressora

en: Add RSS Subscription
ca: Afegeix una subscripció RSS

en: Address
ca: Adreça

en: Administration
ca: Administració

en: Always
ca: Sempre

en: Applicator
ca: Aplicador

en: Attempt to set %s printer-state to bad value %d.
ca: S'ha intentat posar l'estat de la impressora %s a un valor incorrecte %d.

en: Attribute groups are out of order (%x < %x).
ca: Grups d'atribut desordenats (%x < %x).

en: B5 Oversize
ca: A5 estès

en: Bad NULL dests pointer
ca: El punter de dests NULL és incorrecte

en: Bad OpenGroup
ca: La OpenGroup és incorrecta

en: Bad OpenUI/JCLOpenUI
ca: La OpenUI/JCLOpenUI és incorrecta

en: Bad OrderDependency
ca: La OrderDependency és incorrecta

en: Bad PPD cache file.
ca: El fitxer PPD de memòria cau és incorrecte.

en: Bad Request
ca: La petició és incorrecta

en: Bad SNMP version number
ca: El número de versió del SNMP és incorrecte

en: Bad UIConstraints
ca: La UIConstraints és incorrecta

en: Bad copies value %d.
ca: El valor de copies %d és incorrecte

en: Bad custom parameter
ca: El paràmetre personalitzat és incorrecte

en: Bad device-uri "%s".
ca: La device-uri «%s» és incorrecta.

en: Bad device-uri scheme "%s".
ca: L'esquema «%s» de la device-uri és incorrecte.

en: Bad document-format "%s".
ca: La document-format «%s» és incorrecta.

en: Bad document-format-default "%s".
ca: La document-format-default «%s» és incorrecta.

en: Bad filename buffer
ca: El nom del fitxer de la memòria cau és incorrecte

en: Bad job-priority value.
ca: El valor de la job-priority és incorrecte.

en: Bad job-sheets value "%s".
ca: El valor «%s» de la job-sheets és incorrecte.

en: Bad job-sheets value type.
ca: El tipus de valor de la job-sheets és incorrecte.

en: Bad job-state value.
ca: El valor de la job-state és incorrecte.

en: Bad job-uri "%s".
ca: La job-uri «%s» és incorrecta.

en: Bad notify-pull-method "%s".
ca: La notify-pull-method «%s» és incorrecta.

en: Bad notify-recipient-uri "%s".
ca: La notify-recipient-uri «%s» és incorrecta.

en: Bad number-up value %d.
ca: El valor de number-up %d és incorrecte.

en: Bad option + choice on line %d.
ca: L'opció + elecció de la línia %d és incorrecta.

en: Bad page-ranges values %d-%d.
ca: Els valors de page-ranges %d-%d són incorrectes.

en: Bad port-monitor "%s".
ca: La port-monitor «%s» és incorrecta.

en: Bad printer-state value %d.
ca: El valor %d de printer-state és incorrecte.

en: Bad request ID %d.
ca: L'identificador %d de la sol·licitud és incorrecte.

en: Bad request version number %d.%d.
ca: El número de versió %d.%d de la sol·licitud és incorrecte.

en: Bad subscription ID
ca: L'identificador de la subscripció és incorrecte.

en: Bad value string
ca: El valor de la cadena és incorrecte

en: Banners
ca: Bàners

en: Bond Paper
ca: Paper de valors

en: Boolean expected for waiteof option "%s".
ca: S'esperava un booleà per l'opció waiteof «%s».

en: Buffer overflow detected, aborting.
ca: S'ha detectat un desbordament la memòria cau. S'interromp.

en: CPCL Label Printer
ca: Impressora d'etiquetes CPCL

en: Cancel RSS Subscription
ca: Cancel·la la subscripció RSS

en: Canceling print job.
ca: Es cancel·la feina.

en: Cannot share a remote Kerberized printer.
ca: No es pot compartir una impressora remota sobre Kerberos.

en: Cassette
ca: Classet

en: Change Settings
ca: Canvia la configuració

en: Character set "%s" not supported.
ca: No es permet l'ús del grup de caràcters «%s».

en: Clean Print Heads
ca: Neteja els capçals de la impressora

en: Close-Job doesn't support the job-uri attribute.
ca: Close-Job no permet l'ús de l'atribut job-uri.

en: Color Mode
ca: Mode de color

en: Commands may be abbreviated.  Commands are:
    
    exit    help    quit    status  ?
ca: Les ordres han de ser abreujades.  Poden ser:
    
    exit    help    quit    status  ?

en: Community name uses indefinite length
ca: Els noms de comunitat tenen longitud indefinida

en: Connected to printer.
ca: S'ha connectat a la impressora.

en: Connecting to printer.
ca: Es connecta a la impressora.

en: Continue
ca: Continua

en: Continuous
ca: Contínua

en: Control file sent successfully.
ca: El fitxer de control s'ha enviat correctament.

en: Copying print data.
ca: Es copien les dades d'impressió.

en: Created
ca: Creat

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Cut
ca: Tall

en: Cutter
ca: Ganiveta

en: Dark
ca: Fosc

en: Darkness
ca: Foscor

en: Data file sent successfully.
ca: El fitxer de dades s'ha enviat correctament.

en: Delete Class
ca: Elimina la classe

en: Delete Printer
ca: Elimina la impressora

en: DeskJet Series
ca: Sèrie Deskjet

en: Destination "%s" is not accepting jobs.
ca: El Destí «%s» no accepta tasques.

en: Device: uri = %s
            class = %s
            info = %s
            make-and-model = %s
            device-id = %s
            location = %s
ca: Dispositiu: uri = %s
                classe = %s
                informació = %s
                fabricant i model = %s
                identificador = %s
                ubicació = %s

en: Direct Thermal Media
ca: Paper per impressió tèrmica directa

en: Directory "%s" contains a relative path.
ca: El directori «%s» conté un camí relatiu.

en: Directory "%s" has insecure permissions (0%o/uid=%d/gid=%d).
ca: El directori «%s» té permisos que no són segurs (0%o/uid=%d/gid=%d).

en: Directory "%s" is a file.
ca: El directori «%s» és un fitxer.

en: Directory "%s" not available: %s
ca: El directori «%s» no està disponible: %s

en: Directory "%s" permissions OK (0%o/uid=%d/gid=%d).
ca: El directori «%s» té els permisos correctes (0%o/uid=%d/gid=%d).

en: Disabled
ca: Desabilitat

en: Document #%d does not exist in job #%d.
ca: No s'ha trobat el document #%d a la feina #%d.

en: Duplexer
ca: Unitat d'impressió a dues cares

en: EPL1 Label Printer
ca: Impressora d'etiquetes EPL1

en: EPL2 Label Printer
ca: Impressora d'etiquetes EPL2

en: Edit Configuration File
ca: Edita el fitxer de configuració

en: Empty PPD file.
ca: El fitxer PPD és buit.

note: TRANSLATORS: Banner/cover sheet after the print job.
en: Ending Banner
ca: S'està acabant el bàner

en: English
ca: Anglès

en: Enter your username and password or the root username and password to access this page. If you are using Kerberos authentication, make sure you have a valid Kerberos ticket.
ca: Introduïu el vostre nom d'usuari i contrasenya o el nom d'usuari i la contrasenya de root per accedir a aquesta pàgina. Si feu servir l'autenticació Kerberos, assegureu-vos de tenir un tiquet Kerberos que sigui vàlid.

en: Envelope #11
ca: Sobre #11

en: Envelope #12
ca: Sobre #12

en: Envelope #14
ca: Sobre #14

en: Envelope #9
ca: Sobre #9

en: Envelope B4
ca: Sobre B4

en: Envelope B5
ca: Sobre B5

en: Envelope B6
ca: Sobre B6

en: Envelope C0
ca: Sobre C0

en: Envelope C1
ca: Sobre C1

en: Envelope C2
ca: Sobre C2

en: Envelope C3
ca: Sobre C3

en: Envelope C4
ca: Sobre C4

en: Envelope C5
ca: Sobre C5

en: Envelope C6
ca: Sobre C6

en: Envelope C65
ca: Sobre C65

en: Envelope C7
ca: Sobre C7

en: Envelope Choukei 3
ca: Sobre Choukei 3

en: Envelope Choukei 3 Long Edge
ca: Sobre Choukei 3 costat llarg

en: Envelope Choukei 4
ca: Sobre Choukei 4

en: Envelope Choukei 4 Long Edge
ca: Sobre Choukei 4 costat llarg

en: Envelope DL
ca: Sobre DL

en: Envelope Feed
ca: Alimentació de sobres

en: Envelope Invite
ca: Sobre d'invitació

en: Envelope Italian
ca: Sobre italià

en: Envelope Kaku2
ca: Sobre Kaku2

en: Envelope Kaku2 Long Edge
ca: Sobre Kaku2 costat llarg

en: Envelope Kaku3
ca: Sobre Kaku3

en: Envelope Kaku3 Long Edge
ca: Sobre Kaku3 costat llarg

en: Envelope Monarch
ca: Sobre monarch

en: Envelope PRC1 Long Edge
ca: Sobre PRC1 costat llarg

en: Envelope PRC10
ca: Sobre PRC10

en: Envelope PRC10 Long Edge
ca: Sobre PRC10 costat llarg

en: Envelope PRC2
ca: Sobre PRC2

en: Envelope PRC2 Long Edge
ca: Sobre PRC2 costat llarg

en: Envelope PRC3
ca: Sobre PRC3

en: Envelope PRC3 Long Edge
ca: Sobre PRC3 costat llarg

en: Envelope PRC4
ca: Sobre PRC4

en: Envelope PRC4 Long Edge
ca: Sobre PRC4 costat llarg

en: Envelope PRC5 Long Edge
ca: Sobre PRC5 costat llarg

en: Envelope PRC5PRC5
ca: Sobre PRC5

en: Envelope PRC6
ca: Sobre PRC6

en: Envelope PRC6 Long Edge
ca: Sobre PRC6 costat llarg

en: Envelope PRC7
ca: Sobre PRC7

en: Envelope PRC7 Long Edge
ca: Sobre PRC7 costat llarg

en: Envelope PRC8
ca: Sobre PRC8

en: Envelope PRC8 Long Edge
ca: Sobre PRC8 costat llarg

en: Envelope PRC9
ca: Sobre PRC9

en: Envelope PRC9 Long Edge
ca: Sobre PRC9 costat llarg

en: Envelope Personal
ca: Sobre personalitzat

en: Envelope You4
ca: Sobre You4

en: Envelope You4 Long Edge
ca: Sobre You4 costat llarg

en: Error Policy
ca: Normes d'error

en: Error sending raster data.
ca: S'ha produït un error quan s'enviaven les dades de la trama.

en: Error: need hostname after "-h" option.
ca: ERROR: es necessita un nom d'amfitrió després de l'opció «-h».

en: Every 10 Labels
ca: Cada 10 etiquetes

en: Every 2 Labels
ca: Cada 2 etiquetes

en: Every 3 Labels
ca: Cada 3 etiquetes

en: Every 4 Labels
ca: Cada 4 etiquetes

en: Every 5 Labels
ca: Cada 5 etiquetes

en: Every 6 Labels
ca: Cada 6 etiquetes

en: Every 7 Labels
ca: Cada 7 etiquetes

en: Every 8 Labels
ca: Cada 8 etiquetes

en: Every 9 Labels
ca: Cada 9 etiquetes

en: Every Label
ca: Cada etiqueta

en: Executive
ca: Executiu

en: Expectation Failed
ca: Ha fallat la condició del valor que s'esperava

en: Export Printers to Samba
ca: Exportar les impressores al Samba

en: FAIL
ca: ERROR

en: File "%s" contains a relative path.
ca: El fitxer «%s» conté un camí relatiu.

en: File "%s" has insecure permissions (0%o/uid=%d/gid=%d).
ca: El fitxer «%s» té permisos que no són segurs (0%o/uid=%d/gid=%d).

en: File "%s" is a directory.
ca: El fitxer «%s» és un directori.

en: File "%s" not available: %s
ca: El fitxer «%s» no està disponible: %s

en: File "%s" permissions OK (0%o/uid=%d/gid=%d).
ca: El fitxer «%s» té els permisos correctes (0%o/uid=%d/gid=%d).

en: Finished page %d.
ca: S'ha acabat la pàgina %d.

en: Folio
ca: Foli

en: Forbidden
ca: Prohibit

en: Generic
ca: Genèric

en: Get-Response-PDU uses indefinite length
ca: La Get-Response-PDU fa servir una longitud indefinida

en: Glossy Paper
ca: Paper fotogràfic

en: Got a printer-uri attribute but no job-id.
ca: S'ha obtingut l'atribut printer-uri però no el job-id.

en: Grayscale
ca: Escala de grisos

en: Hanging Folder
ca: Carpeta per penjar

en: Help file not in index.
ca: El fitxer d'ajuda no és a l'índex.

en: IPP 1setOf attribute with incompatible value tags.
ca: L'atribut 1setOf del IPP té etiquetes amb valors que no són compatibles.

en: IPP attribute has no name.
ca: L'atribut del IPP no té nom.

en: IPP attribute is not a member of the message.
ca: L'atribut del IPP no és membre del missatge.

en: IPP begCollection value not 0 bytes.
ca: El valor de begColletion del IPP no té 0 bytes.

en: IPP boolean value not 1 byte.
ca: El valor booleà del IPP no té 1 byte.

en: IPP date value not 11 bytes.
ca: El valor de date del IPP no té 11 bytes.

en: IPP endCollection value not 0 bytes.
ca: El valor de endColletion del IPP no té 0 bytes.

en: IPP enum value not 4 bytes.
ca: El valor de enum del IPP no té 4 bytes.

en: IPP extension tag larger than 0x7FFFFFFF.
ca: La etiqueta d'extension del IPP és més llarga de 0x7FFFFFFF.

en: IPP integer value not 4 bytes.
ca: El valor enter de IPP no té 4 bytes.

en: IPP language length overflows value.
ca: El valor de la longitud del llenguatge del IPP desborda.

en: IPP member name is not empty.
ca: El nom del membre del IPP no està buit.

en: IPP memberName value is empty.
ca: El valor de memberName de l'IPP està buit.

en: IPP name larger than 32767 bytes.
ca: EL nom del IPP és més llarg de 32767 bytes.

en: IPP nameWithLanguage value less than minimum 4 bytes.
ca: El valor de nameWithLanguage del IPP és més petit que el mínim, 4 bytes.

en: IPP rangeOfInteger value not 8 bytes.
ca: El valor de rangeOfInteger del IPP no té 8 bytes.

en: IPP resolution value not 9 bytes.
ca: El valor de resolution del IPP no té 9 bytes.

en: IPP string length overflows value.
ca: El valor de la longitud de la cadena del IPP desborda.

en: IPP textWithLanguage value less than minimum 4 bytes.
ca: EL valor de textWithLanguage del IPP és més petit que el mínim, 4 bytes.

en: IPP value larger than 32767 bytes.
ca: El valor del IPP és més llarg de 32767 bytes.

en: Illegal control character
ca: Caràcter de control no permès

en: Illegal main keyword string
ca: Cadena de paraula clau principal no permesa

en: Illegal option keyword string
ca: Cadena de paraula clau d'opció no permesa

en: Illegal translation string
ca: Cadena de traducció no permesa

en: Illegal whitespace character
ca: Caràcter d'espai en blanc no permés

en: Installable Options
ca: Opcions instal·lables

en: Installed
ca: Instal·lat

en: IntelliBar Label Printer
ca: Impressora d'etiquetes IntelliBar

en: Internal Server Error
ca: Error intern del servidor

en: Internal error
ca: Error intern

en: Internet Postage 2-Part
ca: Franqueig per Internet en 2 parts

en: Internet Postage 3-Part
ca: Franqueig per Internet en 3 parts

en: Internet Printing Protocol
ca: Protocol d'impressió per Internet

en: Invalid media size.
ca: Mida del suport no vàlida.

en: Invalid printer command "%s".
ca: La comanda de la impressora «%s» no és vàlida.

en: JCL
ca: Llenguatge de control de tasques (JCL)

en: JIS B4 Long Edge
ca: JIS B4 costat llarg

en: JIS B5 Long Edge
ca: JIS B5 costat llarg

en: JIS B6 Long Edge
ca: JIS B6 costat llarg

en: Job #%d cannot be restarted - no files.
ca: La feina #%d no es pot tornar a iniciar - no hi ha fitxers.

en: Job #%d does not exist.
ca: La feina #%d no existeix.

en: Job #%d is already aborted - can't cancel.
ca: La feina #%d ja s'ha interromput: no es pot cancel·lar.

en: Job #%d is already canceled - can't cancel.
ca: La feina #%d ja està cancel·lada: no es pot cancel·lar.

en: Job #%d is already completed - can't cancel.
ca: La feina #%d ja s'ha acabat: no es pot cancel·lar.

en: Job #%d is finished and cannot be altered.
ca: La feina #%d s'ha acabat i no es pot canviar.

en: Job #%d is not complete.
ca: La feina #%d no s'ha acabat.

en: Job #%d is not held for authentication.
ca: La feina #%d no està aturada per ser autenticada.

en: Job #%d is not held.
ca: La feina #%d no està aturada.

en: Job Completed
ca: S'ha acabat la feina

en: Job Created
ca: S'ha creat la feina

en: Job Options Changed
ca: S'han canviat les opcions de la feina

en: Job Stopped
ca: S'ha aturat la feina

en: Job is completed and cannot be changed.
ca: La feina s'ha finalitzat i no es pot canviar.

en: Job operation failed
ca: Ha fallat l'operació de la feina

en: Job state cannot be changed.
ca: L'estat de la feina no es pot canviar.

en: Job subscriptions cannot be renewed.
ca: Les subscripcions a les feines no es poden renovar.

en: Jobs
ca: Feines

en: LPD/LPR Host or Printer
ca: Amfitrió o impressora LPD/LPR

en: Label Printer
ca: Impressora d'etiquetes

en: Label Top
ca: Capçalera de l'etiqueta

en: Language "%s" not supported.
ca: L'idioma «%s» no està disponible.

en: Large Address
ca: Adreça gran

en: LaserJet Series PCL 4/5
ca: Sèrie Laser Jet PCL 4/5

en: Letter Oversize
ca: Carta gran

en: Letter Oversize Long Edge
ca: Carta americà gran costat llarg

en: Light
ca: Lluminós

en: Line longer than the maximum allowed (255 characters)
ca: La línia la longitud màxima permesa (255 caràcters)

en: List Available Printers
ca: Llista les impressores disponibles

en: Long-Edge (Portrait)
ca: Costat-llarg (vertical)

en: Looking for printer.
ca: S'està buscant la impressora.

en: Manual Feed
ca: Alimentació manual

en: Media Size
ca: Mida del paper

en: Media Source
ca: Font del paper

en: Media Tracking
ca: Seguiment del paper

en: Media Type
ca: Tipus de paper

en: Medium
ca: Mitjà

en: Memory allocation error
ca: S'ha produït un error d'ubicació de memòria

en: Missing CloseGroup
ca: Falta el CloseGroup

en: Missing PPD-Adobe-4.x header
ca: Falta la capçalera PPD-ADOBE-4.x

en: Missing asterisk in column 1
ca: Falta un asterisc a la columna 1

en: Missing document-number attribute.
ca: Falta l'atribut document-number.

en: Missing double quote on line %d.
ca: Falta una cometa doble a la línia %d.

en: Missing form variable
ca: Falta una variable del formulari

en: Missing last-document attribute in request.
ca: Falta l'atribut last-document-number a la petició.

en: Missing media or media-col.
ca: Falta el media o el media-col.

en: Missing media-size in media-col.
ca: Falta el media-size al media-col.

en: Missing notify-subscription-ids attribute.
ca: Falta l'atribut notify-subscription-ids.

en: Missing option keyword
ca: Falta l'opció keyword

en: Missing requesting-user-name attribute.
ca: Falta l'atribut requesting-user-name.

en: Missing required attributes.
ca: Falten alguns atributs necessaris.

en: Missing value on line %d.
ca: Falta un valor a la línia %d.

en: Missing value string
ca: Falta la cadena de valor

en: Missing x-dimension in media-size.
ca: Falta la mida x a la mida del suport.

en: Missing y-dimension in media-size.
ca: Falta la mida y a la mida del suport.

en: Model:  name = %s
            natural_language = %s
            make-and-model = %s
            device-id = %s
ca: Model:  nom = %s
            idioma_natural = %s
            fabricant i model = %s
            id del dispositiu = %s

en: Modify Class
ca: Modifica la classe

en: Modify Printer
ca: Modifica la impressora

en: Move All Jobs
ca: Mou totes les feines

en: Move Job
ca: Mou la feina

en: Moved Permanently
ca: S'ha mogut de manera permanent

en: NULL PPD file pointer
ca: Punter del fitxer PPD NUL

en: Name OID uses indefinite length
ca: El nom de l'OID fa servir una longitud indefinida

en: Nested classes are not allowed.
ca: No es permeten les classes imbricades.

en: Never
ca: Mai

en: No Content
ca: No hi ha contingut

en: No PPD name
ca: El PPD no té nom

en: No VarBind SEQUENCE
ca: No hi ha cap SEQUENCE VarBind

en: No Windows printer drivers are installed.
ca: No hi ha cap controlador d'impressores de Windows instal·lat.

en: No active connection
ca: No hi ha cap connexió activa

en: No active jobs on %s.
ca: No hi ha cap feina activa a %s.

en: No attributes in request.
ca: No hi ha atributs en demanda.

en: No authentication information provided.
ca: No s'ha donat cap informació d'autenticació.

en: No community name
ca: Ho hi na cap nom de comunitat

en: No default printer.
ca: No hi ha cap impressora per defecte.

en: No destinations added.
ca: No s'ha afegit cap destí.

en: No device URI found in argv[0] or in DEVICE_URI environment variable.
ca: No s'ha trobat cap URI de dispositiu a argv[0] o a la variable d'entorn DEVICE_URI.

en: No error-index
ca: No hi ca cap error-index

en: No error-status
ca: No hi ha cap status-error

en: No file in print request.
ca: No hi ha cap printer-uri a la sol·licitud.

en: No modification time
ca: No hi ha hora de modificació

en: No name OID
ca: No hi ha cap nom d'OID

en: No pages were found.
ca: No s'ha trobat cap pàgina.

en: No printer name
ca: No hi ha cap nom d'impressora

en: No printer-uri found
ca: No s'ha trobat cap printer-uri

en: No printer-uri found for class
ca: No s'ha trobat cap printer-uri per la classe

en: No printer-uri in request.
ca: No hi ha cap printer-uri a la sol·licitud.

en: No request-id
ca: No hi ha cap request-id

en: No subscription attributes in request.
ca: No hi ha cap atribut de la subscripció a la sol·licitud.

en: No subscriptions found.
ca: No s'ha trobat cap sol·licitud.

en: No variable-bindings SEQUENCE
ca: No hi ha cap SEQUENCE variable-bindings

en: No version number
ca: No hi ha cap número de versió

en: Non-continuous (Mark sensing)
ca: Discontinu (sensible a les marques)

en: Non-continuous (Web sensing)
ca: Discontinu (Sensible al web)

en: Not Found
ca: No s'ha trobat

en: Not Implemented
ca: No implementat

en: Not Installed
ca: No està instal·lat

en: Not Modified
ca: No està modificat

en: Not Supported
ca: No és compatible

en: Not allowed to print.
ca: No teniu permís per imprimir.

en: Note
ca: Nota

en: Note: this program only validates the DSC comments, not the PostScript itself.
ca: Nota: aquest programa només valida els comentaris DSC, no el PostScript.

en: OK
ca: D'acord

en: Off (1-Sided)
ca: Inactiu (Una cara)

en: Online Help
ca: Ajuda en línia

en: Open of %s failed: %s
ca: No s'ha pogut obrir %s: %s

en: OpenGroup without a CloseGroup first
ca: OpenGroup sense un CloseGroup abans

en: OpenUI/JCLOpenUI without a CloseUI/JCLCloseUI first
ca: OpenUI/JCLOpenUI sense un CloseUI/JCLCloseUI abans

en: Operation Policy
ca: Política d'operacions

en: Option "%s" cannot be included via %%%%IncludeFeature.
ca: L'opció «%s» no es pot incloure a través de %%%%IncludeFeature.

en: Options Installed
ca: Opcions instal·lades

en: Options:
ca: Opcions:

en: Out of date PPD cache file.
ca: El fitxer de memòria cau del PPD no està actualitzat.

en: Out of memory.
ca: Sense memòria.

en: Output Mode
ca: Mode de sortida

en: PASS
ca: VÀLID

en: PCL Laser Printer
ca: Impressora làser PCL

en: PRC16K Long Edge
ca: PRC16K costat llarg

en: PRC32K Long Edge
ca: PRC32K costat llarg

en: PRC32K Oversize
ca: PRC32K gran

en: PRC32K Oversize Long Edge
ca: PRC32K gran costat llarg

en: Packet does not contain a Get-Response-PDU
ca: El paquet no conté cap Get-Response-PDU

en: Packet does not start with SEQUENCE
ca: El paquet no comença amb SEQUENCE

en: Password for %s on %s?
ca: Contrasenya per %s a %s?

en: Password for %s required to access %s via SAMBA:
ca: Es necessita la contrasenya de %s per accedir a %s a través de SAMBA:

en: Pause Class
ca: Posa la classe en pausa

en: Pause Printer
ca: Posa la impressora en pausa

en: Peel-Off
ca: Desenganxar

en: Photo
ca: Fotografia

en: Photo Labels
ca: Etiquetes de fotografia

en: Plain Paper
ca: Paper normal

en: Policies
ca: Polítiques

en: Port Monitor
ca: Seguiment del port

en: PostScript Printer
ca: Impressora PostScript

en: Postcard
ca: Postal

en: Postcard Double Long Edge
ca: Postal doble costat llarg

en: Postcard Long Edge
ca: Postal costat llarg

en: Print Density
ca: Densitat de la impressió

en: Print Job:
ca: Feina d'impressió:

en: Print Mode
ca: Mode d'impressió

en: Print Rate
ca: Ritme d'impressió

en: Print Self-Test Page
ca: Imprimeix la pàgina de prova pròpia

en: Print Speed
ca: Velocitat d'impressió

en: Print Test Page
ca: Imprimeix una pàgina de prova

en: Print and Cut
ca: Imprimeix i talla

en: Print and Tear
ca: Imprimeix i estripa

en: Print file sent.
ca: S'ha enviat el fitxer d'impressió.

en: Print job canceled at printer.
ca: S'ha cancel·lat la feina a la impressora.

en: Print job too large.
ca: La feina d'impressió és massa llarga.

en: Printer Added
ca: S'ha afegit una impressora

en: Printer Default
ca: Impressora per defecte

en: Printer Deleted
ca: S'ha eliminat la impressora

en: Printer Modified
ca: S'ha modificat la impressora

en: Printer Paused
ca: S'ha posat la impressora en pausa

en: Printer Settings
ca: Configuració de la impressora

en: Printer cannot print supplied content.
ca: La impressora no pot imprimir el contingut subministrat.

en: Printer:
ca: Impressora:

en: Printers
ca: Impressores

en: Quarto
ca: Quart

en: Quota limit reached.
ca: S'ha assolit el límit de la quota.

en: Rank    Owner   Job     File(s)                         Total Size
ca: Rang    Propietari   Feina     Fitxer(s)                         Mida total

en: Reject Jobs
ca: Rebutja feines

en: Remote host did not accept control file (%d).
ca: L'amfitrió remot no accepta el fitxer de control (%d).

en: Remote host did not accept data file (%d).
ca: L'amfitrió remot no accepta el fitxer de dades (%d).

en: Reprint After Error
ca: Torna a imprimir després d'un error

en: Request Entity Too Large
ca: Entitat de petició massa gran

en: Resolution
ca: Resolució

en: Resume Class
ca: Reprèn la classe

en: Resume Printer
ca: Reprèn la impressora

en: Return Address
ca: Remitent

en: Rewind
ca: Rebobina

en: Running command: %s %s -N -A %s -c '%s'
ca: S'està executant l'ordre: %s %s -N -A %s -c «%s»

en: SEQUENCE uses indefinite length
ca: SEQUENCE té una longitud indefinida

en: SSL/TLS Negotiation Error
ca: S'ha produït un error mentre es negociava el SSL/TLS

en: See Other
ca: Vegeu altres

en: Sending data to printer.
ca: S'envien les dades a la impressora.

en: Server Restarted
ca: S'ha reiniciat el servidor

en: Server Security Auditing
ca: S'està auditant la seguretat del servidor

en: Server Started
ca: S'ha iniciat el servidor

en: Server Stopped
ca: S'ha aturat el servidor

en: Service Unavailable
ca: El servei no està disponible

en: Set Allowed Users
ca: Definir els permisos dels usuaris

en: Set As Server Default
ca: Establir com a servidor per defecte

en: Set Class Options
ca: Definir les opcions de la classe

en: Set Printer Options
ca: Definir les opcions de la impressora

en: Set Publishing
ca: Establir com a pública

en: Shipping Address
ca: Adreça de lliurament

en: Short-Edge (Landscape)
ca: Costat curt (horitzontal)

en: Special Paper
ca: Paper especial

en: Spooling job, %.0f%% complete.
ca: S'està posant a la cua la feina. S'ha completat el %.0f%%.

en: Standard
ca: Estàndard

note: TRANSLATORS: Banner/cover sheet before the print job.
en: Starting Banner
ca: Bàner inicial

en: Starting page %d.
ca: S'està començant la pàgina %d.

en: Statement
ca: Declaració

en: Subscription #%d does not exist.
ca: La subscripció #%d no existeix.

en: Switching Protocols
ca: Intercanviar els protocols

en: Tabloid
ca: Tabloide

en: Tabloid Oversize
ca: Tabloide gran

en: Tabloid Oversize Long Edge
ca: Tabloide gran costat llarg

en: Tear
ca: Estripar

en: Tear-Off
ca: Estripar

en: Tear-Off Adjust Position
ca: Posició d'ajust d'estripat

en: The %s attribute cannot be provided with job-ids.
ca: No es pot fer servir l'atribut %s amb les job-ids.

en: The '%s' operation attribute cannot be supplied in a Create-Job request.
ca: L'atribut d'operació «%s» no es pot subministrar en una petició de Create-Job.

en: The PPD file "%s" could not be found.
ca: No s'ha pogut trobar el fitxer PPD «%s».

en: The PPD file "%s" could not be opened: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer PPD «%s»: %s

en: The PPD file could not be opened.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer PPD.

en: The class name may only contain up to 127 printable characters and may not contain spaces, slashes (/), or the pound sign (#).
ca: El nom de la classe només pot tenir fins a 127 caràcters imprimibles i no pot contenir espais, barres (/) o el símbol coixinet (#).

en: The developer unit needs to be replaced.
ca: S'ha de canviar la unitat de desenvolupament.

en: The developer unit will need to be replaced soon.
ca: La unitat de desenvolupament s'haurà de canviar aviat.

en: The fuser's temperature is high.
ca: La temperatura del fusor és alta.

en: The fuser's temperature is low.
ca: La temperatura del fusor és baixa.

en: The notify-lease-duration attribute cannot be used with job subscriptions.
ca: No es pot fer servir l'atribut notify-lease-duration amb les subscripcions a tasques.

en: The notify-user-data value is too large (%d > 63 octets).
ca: El valor de notify-user-data és massa llarg (%d > 63 octets).

en: The optical photoconductor needs to be replaced.
ca: S'ha de canviar el fotoconductor òptic.

en: The optical photoconductor will need to be replaced soon.
ca: El fotoconductor òptic s'haurà de canviar aviat.

en: The printer did not respond.
ca: La impressora no ha respost.

en: The printer is in use.
ca: La impressora està ocupada.

en: The printer is low on toner.
ca: S'està acabant el tòner de la impressora.

en: The printer is not connected.
ca: La impressora no està connectada.

en: The printer is not responding.
ca: La impressora no respon.

en: The printer is now connected.
ca: Ara la impressora està connectada.

en: The printer is now online.
ca: Ara la impressora està en línia.

en: The printer is offline.
ca: La impressora està fora de línia.

en: The printer is unreachable at this time.
ca: Ara mateix no es pot accedir a la impressora.

en: The printer may be out of ink.
ca: Es deu haver acabat la tinta de la impressora.

en: The printer may be out of toner.
ca: Es deu haver acabat el tòner de la impressora.

en: The printer may not exist or is unavailable at this time.
ca: Pot ser que la impressora no existeixi o que ara mateix no estigui accessible.

en: The printer name may only contain up to 127 printable characters and may not contain spaces, slashes (/), or the pound sign (#).
ca: El nom de la impressora només pot tenir fins a 127 caràcters imprimibles i no pot contenir espais, barres (/) o el símbol coixinet (#).

en: The printer or class does not exist.
ca: La impressora o la classe no existeix.

en: The printer or class is not shared.
ca: La impressora o la classe no estan compartides.

en: The printer's cover is open.
ca: La tapa de la impressora està oberta.

en: The printer's door is open.
ca: La porta de la impressora està oberta.

en: The printer's interlock is open.
ca: L'enclavament de seguretat de la impressora està obert.

en: The printer's waste bin is almost full.
ca: El dipòsit de residus és gairebé ple.

en: The printer's waste bin is full.
ca: El dipòsit de residus és ple.

en: The printer-uri "%s" contains invalid characters.
ca: El printer-uri «%s» conté caràcters no vàlids.

en: The printer-uri attribute is required.
ca: L'atribut printer-uri és obligatori.

en: The printer-uri must be of the form "ipp://HOSTNAME/classes/CLASSNAME".
ca: El printer-uri ha de tenir la forma «ipp://NOMAMFITRIÓ/classes/NOMCLASSE».

en: The printer-uri must be of the form "ipp://HOSTNAME/printers/PRINTERNAME".
ca: El printer-uri ha de tenir la forma «ipp://NOMAMFITRIÓ/printers/NOMIMPRESSORA».

en: The subscription name may not contain spaces, slashes (/), question marks (?), or the pound sign (#).
ca: La subscripció no pot contenir espais, barres (/), interrogacions (?), o el símbol coixinet (#).

en: The web interface is currently disabled. Run "cupsctl WebInterface=yes" to enable it.
ca: La interfície web està deshabilitada. Executeu «cupsctl WebInterface=yes» per habilitar-la.

en: The which-jobs value "%s" is not supported.
ca: El valor «%s» de which-jobs no està implementat.

en: There are too many subscriptions.
ca: Hi ha massa subscripcions.

en: There was an unrecoverable USB error.
ca: Hi ha un error de l'USB irrecuperable.

en: Thermal Transfer Media
ca: Mitjà de transferència tèrmica

en: Too many active jobs.
ca: Hi ha massa tasques actives.

en: Too many job-sheets values (%d > 2).
ca: Hi ha massa valors de job-sheets (%d > 2).

en: Too many printer-state-reasons values (%d > %d).
ca: Hi ha massa valors de printer-state-reasons (%d > %d).

en: Transparency
ca: Transparència

en: Tray
ca: Safata

en: Tray 1
ca: Safata 1

en: Tray 2
ca: Safata 2

en: Tray 3
ca: Safata 3

en: Tray 4
ca: Safata 4

en: URI Too Long
ca: L'URI és massa llarg

en: US Ledger
ca: Llibre major americà

en: US Legal
ca: Legal americà

en: US Legal Oversize
ca: Legal americà gran

en: US Letter
ca: Carta americà

en: US Letter Long Edge
ca: Carta americà costat llarg

en: US Letter Oversize
ca: Carta americà gran

en: US Letter Oversize Long Edge
ca: Carta americà gran costat llarg

en: US Letter Small
ca: Carta americà petit

en: Unable to access cupsd.conf file
ca: No es pot accedir al fitxer cups.conf

en: Unable to access help file.
ca: No es pot accedir al fitxer d'ajuda.

en: Unable to add RSS subscription
ca: No es pot afegir la subscripció RSS

en: Unable to add class
ca: No es pot afegir la classe

en: Unable to add document to print job.
ca: No es pot obrir el documenta la feina.

en: Unable to add job for destination "%s".
ca: No es pot afegir la feina al destí «%s».

en: Unable to add printer
ca: No es pot afegir la impressora

en: Unable to allocate memory for file types.
ca: No es pot assignar la memòria pels tipus de fitxers.

en: Unable to allocate memory for page info
ca: No s'ha pogut assignar memòria per la pàgina d'informació

en: Unable to allocate memory for pages array
ca: No s'ha pogut assignar memòria per la matriu de pàgines

en: Unable to cancel RSS subscription
ca: No es pot cancel·lar la subscripció RSS

en: Unable to cancel print job.
ca: No es pot cancel·lar la feina d'impressió.

en: Unable to change printer
ca: No es pot canviar la impressora

en: Unable to change printer-is-shared attribute
ca: No es pot canviar l'atribut printer-is-shared

en: Unable to change server settings
ca: No es pot canviar la configuració del servidor

en: Unable to configure printer options.
ca: No es poden configurar les opcions de la impressora.

en: Unable to connect to host.
ca: No es pot connectar a l'amfitrió.

en: Unable to contact printer, queuing on next printer in class.
ca: No es pot contactar amb la impressora. Es posa a la cua de la següent impressora de la classe.

en: Unable to copy 64-bit CUPS printer driver files (%d).
ca: No es poden copiar els fitxers del controlador d'impressora CUPS de 64 bits (%d).

en: Unable to copy 64-bit Windows printer driver files (%d).
ca: No es poden copiar els fitxers del controlador d'impressora Windows de 64 bits (%d).

en: Unable to copy CUPS printer driver files (%d).
ca: No es poden copiar els fitxers del controlador d'impressora CUPS (%d).

en: Unable to copy PPD file - %s
ca: No es pot copiar el fitxer PPD - %s

en: Unable to copy PPD file.
ca: No es pot copiar el fitxer PPD.

en: Unable to copy Windows 2000 printer driver files (%d).
ca: No es poden copiar els fitxers del controlador d'impressora Windows 2000 (%d).

en: Unable to copy Windows 9x printer driver files (%d).
ca: No es poden copiar els fitxers del controlador d'impressora Windows 9x (%d).

en: Unable to create printer-uri
ca: No es pot crear el printer-uri

en: Unable to create temporary file
ca: No es pot crear el fitxer temporal

en: Unable to delete class
ca: No es pot esborrar la classe

en: Unable to delete printer
ca: No es pot esborrar la impressora

en: Unable to do maintenance command
ca: No es pot executar la comanda de manteniment

en: Unable to edit cupsd.conf files larger than 1MB
ca: No es poden editar fitxers cupsd.conf més grans d'1MB

en: Unable to establish a secure connection to host (certificate chain invalid).
ca: No s'ha pogut establir una connexió segura amb l'amfitrió (la cadena del certificat no és vàlida).

en: Unable to establish a secure connection to host (certificate not yet valid).
ca: No s'ha pogut establir una connexió segura amb l'amfitrió (el certificat encara no és vàlid).

en: Unable to establish a secure connection to host (expired certificate).
ca: No s'ha pogut establir una connexió segura amb l'amfitrió (ha expirat el certificat).

en: Unable to establish a secure connection to host (host name mismatch).
ca: No s'ha pogut establir una connexió segura amb l'amfitrió (hi ha un error en el nom de l'amfitrió).

en: Unable to establish a secure connection to host (peer dropped connection before responding).
ca: No s'ha pogut establir una connexió segura amb l'amfitrió (s'ha tallat la connexió abans de respondre).

en: Unable to establish a secure connection to host (self-signed certificate).
ca: No s'ha pogut establir una connexió segura amb l'amfitrió (el certificat és autosignat).

en: Unable to establish a secure connection to host (untrusted certificate).
ca: No s'ha pogut establir una connexió segura amb l'amfitrió (el certificat no és de confiança).

en: Unable to establish a secure connection to host.
ca: No es pot establir una connexió segura amb l'amfitrió.

en: Unable to find destination for job
ca: No es pot trobar el destí de la feina

en: Unable to find printer.
ca: No es pot trobar la impressora.

en: Unable to get backend exit status.
ca: No es pot obtenir el motiu de la sortida de l'execució en segon pla

en: Unable to get class list
ca: No es pot obtenir la llista de classes

en: Unable to get class status
ca: No es pot obtenir l'estat de la classe

en: Unable to get list of printer drivers
ca: No es pot obtenir la llista dels controladors d'impressora

en: Unable to get printer attributes
ca: No es poden obtenir els atributs de la impressora

en: Unable to get printer list
ca: No es pot obtenir la llista d'impressores

en: Unable to get printer status
ca: No es pot obtenir l'estat de la impressora

en: Unable to get printer status.
ca: No es pot obtenir l'estat de la impressora.

en: Unable to install Windows 2000 printer driver files (%d).
ca: No es poden instal·lar els fitxers del controlador d'impressores per Windows 2000 (%d).

en: Unable to install Windows 9x printer driver files (%d).
ca: No es poden instal·lar els fitxers del controlador d'impressores per Windows 9x (%d).

en: Unable to load help index.
ca: No es pot carregar l'índex de l'ajuda.

en: Unable to locate printer "%s".
ca: No es pot ubicar la impressora «%s».

en: Unable to locate printer.
ca: No es pot ubicar la impressora.

en: Unable to modify class
ca: No es pot modificar la classe

en: Unable to modify printer
ca: No es pot modificar la impressora

en: Unable to move job
ca: No es pot moure la feina

en: Unable to move jobs
ca: No es poden moure les tasques

en: Unable to open PPD file
ca: No es pot obrir el fitxer PPD

en: Unable to open cupsd.conf file:
ca: No es pot obrir el fitxer cups.conf

en: Unable to open device file
ca: No es pot obrir el fitxer de dispositiu

en: Unable to open document #%d in job #%d.
ca: No es pot obrir el document #%d a la feina #%d.

en: Unable to open help file.
ca: No es pot obrir el fitxer d'impressió.

en: Unable to open print file
ca: No es pot obrir el fitxer d'impressió

en: Unable to open raster file
ca: No es pot obrir el fitxer de trama

en: Unable to print test page
ca: No es pot imprimir la pàgina de prova

en: Unable to read print data.
ca: No es poden llegir les dades d'impressió.

en: Unable to run "%s": %s
ca: No es pot executar «%s»: %s

en: Unable to see in file
ca: No es pot veure al fitxer

en: Unable to send command to printer driver
ca: No es pot enviar la comanda al controlador de la impressora

en: Unable to send data to printer.
ca: No es poden enviar dades a la impressora.

en: Unable to set Windows printer driver (%d).
ca: No es pot configurar el controlador d'impressores per Windows (%d)

en: Unable to set options
ca: No es poden configurar les opcions

en: Unable to set server default
ca: No es pot posar la configuració per defecte al servidor

en: Unable to start backend process.
ca: No es pot iniciar el procés en segon pla.

en: Unable to upload cupsd.conf file
ca: No es pot penjar el fitxer cups.conf

en: Unable to use legacy USB class driver.
ca: No es pot fer servir el controlador de la classe USB antic.

en: Unable to write print data
ca: No es poden escriure les dades d'impressió

en: Unable to write uncompressed print data: %s
ca: No es poden escriure les dades sense comprimir: %s

en: Unauthorized
ca: No autoritzat

en: Units
ca: Unitats

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown choice "%s" for option "%s".
ca: La tria de «%s» per l'opció «%s» és desconeguda.

en: Unknown encryption option value: "%s".
ca: El valor de l'opció de xifrat «%s» és desconegut.

en: Unknown file order: "%s".
ca: Ordre desconegut del fitxer: «%s».

en: Unknown format character: "%c".
ca: Format del caràcter desconegut: «%c».

en: Unknown media size name.
ca: El nom de la mida del suport no és conegut.

en: Unknown option "%s" with value "%s".
ca: L'opció «%s» amb valor «%s» és desconeguda.

en: Unknown option "%s".
ca: L'opció «%s» és desconeguda.

en: Unknown print mode: "%s".
ca: El mode d'impressió «%s» és desconegut.

en: Unknown printer-error-policy "%s".
ca: El paràmetre printer-error-policy «%s» és desconegut.

en: Unknown printer-op-policy "%s".
ca: El paràmetre printer-op-policy «%s» és desconegut.

en: Unknown service name.
ca: El nom del servei és desconegut.

en: Unknown version option value: "%s".
ca: El valor de l'opció de la versió és desconegut: «%s».

en: Unsupported character set "%s".
ca: No s'admet el grup de caràcters «%s».

en: Unsupported compression "%s".
ca: No s'admet la compressió «%s».

en: Unsupported document-format "%s".
ca: No s'admet el document-format «%s».

en: Unsupported document-format "%s/%s".
ca: No s'admet el document-format «%s/%s».

en: Unsupported format "%s".
ca: No s'admet el format «%s».

en: Unsupported margins.
ca: No s'admeten els marges.

en: Unsupported media value.
ca: No s'admet el valor del suport.

en: Unsupported number-up value %d, using number-up=1.
ca: No s'admet el valor %d a number-up. Es fa servir number-up=1.

en: Unsupported number-up-layout value %s, using number-up-layout=lrtb.
ca: No s'admet el valor %s a number-up-layout. Es fa servir number-up-layout=lrtb.

en: Unsupported page-border value %s, using page-border=none.
ca: No s'admet el valor %s a page-border. Es fa servir page-border=none.

en: Unsupported raster data.
ca: No s'admet les dades en trama.

en: Unsupported value type
ca: El tipus de valor no és compatible

en: Upgrade Required
ca: S'ha d'actualitzar

en: Usage:
    
        lpadmin [-h server] -d destination
        lpadmin [-h server] -x destination
        lpadmin [-h server] -p printer [-c add-class] [-i interface] [-m model]
                           [-r remove-class] [-v device] [-D description]
                           [-P ppd-file] [-o name=value]
                           [-u allow:user,user] [-u deny:user,user]
ca: Sintaxi:
    
        lpadmin [-h servidor] -d destí
        lpadmin [-h servidor] -x destí
        lpadmin [-h servidor] -p impressora [-c afegir-classe] [-i interfície] [-m model]
                           [-r eliminar-classe] [-v dispositiu] [-D descripció]
                           [-P fitxer-ppd] [-o nom=valor]
                           [-u allow:usuari,usuari] [-u deny:usuari,usuari]

en: Usage: %s job-id user title copies options [file]
ca: Sintaxi: %s id-feina usuari títol còpies opcions [fitxer]

en: Usage: cupsaddsmb [options] printer1 ... printerN
ca: Sintaxi: cupsaddsmb [opcions] impressora1 ... impressoraN

en: Usage: cupsctl [options] [param=value ... paramN=valueN]
ca: Sintaxi: cupsctl [opcions] [param=valor ... paramN=valorN]

en: Usage: cupsd [options]
ca: Sintaxi: cupsd [opcions]

en: Usage: cupstestdsc [options] filename.ps [... filename.ps]
ca: Sintaxi: cupstestdsc [opcions] nomfitxer.ps [...nomfitxer.ps]

en: Usage: cupstestppd [options] filename1.ppd[.gz] [... filenameN.ppd[.gz]]
ca: Sintaxi: cupstestppd [opcions] nomfitxer1.ppd[.gz] [... nomfitxerN.ppd[.gz]]

en: Usage: ipptool [options] URI filename [ ... filenameN ]
ca: Sintaxi: ipptool [opcions] URI nomfitxer[ ... nomfitxerN]

en: Usage: lpmove job/src dest
ca: Sintaxi: lpmove feina/font destí

en: Usage: lpoptions [-h server] [-E] -d printer
           lpoptions [-h server] [-E] [-p printer] -l
           lpoptions [-h server] [-E] -p printer -o option[=value] ...
           lpoptions [-h server] [-E] -x printer
ca: Sintaxi: lpoptions [-h servidor] [-E] -d impressora
             lpoptions [-h servidor] [-E] [-p impressora] -l
             lpoptions [-h servidor] [-E] -p impressora -o opció[=valor] ...
             lpoptions [-h servidor] [-E] -x impressora

en: Usage: lpq [-P dest] [-U username] [-h hostname[:port]] [-l] [+interval]
ca: Sintaxi: lpq [-P destí] [-U nomusuari] [-h nomamfitrió[:port]] [-l] [+interval]

en: Usage: ppdc [options] filename.drv [ ... filenameN.drv ]
ca: Sintaxi: ppdc [opcions] nomfitxer.rv [ ... nomfitxerN.drv ]

en: Usage: ppdhtml [options] filename.drv >filename.html
ca: Sintaxi: ppdhtml [opcions] nomfitxer.drv >nomfitxer.html

en: Usage: ppdi [options] filename.ppd [ ... filenameN.ppd ]
ca: Sintaxi: ppdi [opcions] nomfitxer.ppd [ ... nomfitxerN.ppd ]

en: Usage: ppdmerge [options] filename.ppd [ ... filenameN.ppd ]
ca: Sintaxi: ppdmerge [opcions] nomfitxer.ppd [ ... nomfitxerN.ppd ]

en: Usage: ppdpo [options] -o filename.po filename.drv [ ... filenameN.drv ]
ca: Sintaxi: ppdpo [opcions] -o nomfitxer.po nomfitxer.drv [ ... nomfitxerN.drv]

en: Usage: snmp [host-or-ip-address]
ca: Sintaxi: snmp [adreça-amfitrió-o-ip]

en: Value uses indefinite length
ca: El valor té una longitud indefinida

en: VarBind uses indefinite length
ca: VarBind té una longitud indefinida

en: Version uses indefinite length
ca: Version té una longitud indefinida

en: Waiting for job to complete.
ca: S'està esperant que acabi la feina.

en: Waiting for printer to become available.
ca: S'està esperant que la impressora estigui disponible.

en: Waiting for printer to finish.
ca: S'està esperant que la impressora acabi.

en: Warning, no Windows 2000 printer drivers are installed.
ca: AVÍS. No hi ha cap controlador per Windows 2000 instal·lat.

en: Web Interface is Disabled
ca: La interfície web està deshabilitada

en: Yes
ca: Sí

en: You must access this page using the URL <A HREF="https://%s:%d%s">https://%s:%d%s</A>.
ca: Heu d'accedir a aquesta pagina a través de la URL <A HREF="https://%s:%d%s">https://%s:%d%s</A>.

en: ZPL Label Printer
ca: Impressora d'etiquetes ZPL

en: aborted
ca: interromput

en: accuracy-units
ca: Accuracy Units

en: accuracy-units.mm
ca: Mm

en: accuracy-units.nm
ca: Nm

en: accuracy-units.um
ca: Um

en: baling
ca: Bale Output

en: baling-type
ca: Baling Type

en: baling-type.band
ca: Band

en: baling-type.shrink-wrap
ca: Shrink Wrap

en: baling-type.wrap
ca: Wrap

en: baling-when
ca: Baling When

en: baling-when.after-job
ca: After Job

en: baling-when.after-sets
ca: After Sets

en: binding
ca: Bind Output

en: binding-reference-edge
ca: Binding Reference Edge

en: binding-reference-edge.bottom
ca: Bottom

en: binding-reference-edge.left
ca: Left

en: binding-reference-edge.right
ca: Right

en: binding-reference-edge.top
ca: Top

en: binding-type
ca: Binding Type

en: binding-type.adhesive
ca: Adhesive

en: binding-type.comb
ca: Comb

en: binding-type.flat
ca: Flat

en: binding-type.padding
ca: Padding

en: binding-type.perfect
ca: Perfect

en: binding-type.spiral
ca: Spiral

en: binding-type.tape
ca: Tape

en: binding-type.velo
ca: Velo

en: canceled
ca: cancel·lat

en: charge-info-message
ca: Charge Info Message

en: coating
ca: Coat Sheets

en: coating-sides
ca: Coating Sides

en: coating-sides.back
ca: Back

en: coating-sides.both
ca: Both

en: coating-sides.front
ca: Front

en: coating-type
ca: Coating Type

en: coating-type.archival
ca: Archival

en: coating-type.archival-glossy
ca: Archival Glossy

en: coating-type.archival-matte
ca: Archival Matte

en: coating-type.archival-semi-gloss
ca: Archival Semi Gloss

en: coating-type.glossy
ca: Glossy

en: coating-type.high-gloss
ca: High Gloss

en: coating-type.matte
ca: Matte

en: coating-type.semi-gloss
ca: Semi-Gloss

en: coating-type.silicone
ca: Silicone

en: coating-type.translucent
ca: Translucent

en: completed
ca: completat

en: confirmation-sheet-print
ca: Confirmation Sheet Print

en: copies
ca: Copies

en: cover-back
ca: Cover Back

en: cover-front
ca: Cover Front

en: cover-sheet-info
ca: Cover Sheet Info

en: cover-sheet-info-supported.date-time
ca: Date Time

en: cover-sheet-info-supported.from-name
ca: From Name

en: cover-sheet-info-supported.logo
ca: Logo

en: cover-sheet-info-supported.message
ca: Message

en: cover-sheet-info-supported.organization
ca: Organization

en: cover-sheet-info-supported.subject
ca: Subject

en: cover-sheet-info-supported.to-name
ca: To Name

en: cover-type
ca: Cover Type

en: cover-type.no-cover
ca: No Cover

en: cover-type.print-back
ca: Print Back

en: cover-type.print-both
ca: Print Both

en: cover-type.print-front
ca: Print Front

en: cover-type.print-none
ca: Print None

en: covering
ca: Cover Output

en: covering-name
ca: Covering Name

en: covering-name.plain
ca: Plain

en: covering-name.pre-cut
ca: Pre Cut

en: covering-name.pre-printed
ca: Pre Printed

en: cups-deviced failed to execute.
ca: no s'ha pogut executar correctament la cups-deviced.

en: cups-driverd failed to execute.
ca: no s'ha pogut executar correctament la cups-driverd

en: cupsaddsmb: No PPD file for printer "%s" - %s
ca: cupsaddsmb: falta el fitxer PPD per la impressora «%s» - %s

en: cupsctl: Cannot set Listen or Port directly.
ca: cupsctl: no es pot establir Listen o Port directament.

en: cupsctl: Unable to connect to server: %s
ca: cupsctl: no es pot connectar al servidor: %s

en: cupsctl: Unknown option "%s"
ca: cupsctl: l'opció «%s» és desconeguda

en: cupsctl: Unknown option "-%c"
ca: cupsctl: l'opció «-%c» és desconeguda

en: cupsd: Expected config filename after "-c" option.
ca: cupsd: s'esperava un nom de fitxer de configuració després de l'opció «-c».

en: cupsd: Unable to get current directory.
ca: cupsd: No es pot obtenir el directori actual.

en: cupsd: Unknown argument "%s" - aborting.
ca: cupsd: l'argument «%s» és desconegut - s'interromp.

en: cupsd: Unknown option "%c" - aborting.
ca: cupsd: l'opció «%c» és desconeguda - s'interromp.

en: cupsfilter: Invalid document number %d.
ca: cupsfilter: el document número %d no és vàlid.

en: cupsfilter: Invalid job ID %d.
ca: cupsfilter: la feina %d no és vàlida.

en: cupsfilter: Only one filename can be specified.
ca: cupsfilter: només es pot especificar un nom de fitxer.

en: cupsfilter: Unable to get job file - %s
ca: cupsfilter: no es pot obtenir el fitxer de la feina - %s

en: cupstestppd: The -q option is incompatible with the -v option.
ca: cupstestppd: l'opció -q no és compatible amb l'opció -v.

en: cupstestppd: The -v option is incompatible with the -q option.
ca: cupstestppd: l'opció -v no és compatible amb l'opció -q.

en: detailed-status-message
ca: Detailed Status Message

en: device for %s/%s: %s
ca: dispositiu per %s/%s: %s

en: device for %s: %s
ca: dispositiu per %s: %s

en: document-copies
ca: Copies

en: document-state
ca: Document State

en: document-state-reasons
ca: Detailed Document State

en: document-state-reasons.aborted-by-system
ca: Aborted By System

en: document-state-reasons.canceled-at-device
ca: Canceled At Device

en: document-state-reasons.canceled-by-operator
ca: Canceled By Operator

en: document-state-reasons.canceled-by-user
ca: Canceled By User

en: document-state-reasons.completed-successfully
ca: Completed Successfully

en: document-state-reasons.completed-with-errors
ca: Completed With Errors

en: document-state-reasons.completed-with-warnings
ca: Completed With Warnings

en: document-state-reasons.compression-error
ca: Compression Error

en: document-state-reasons.data-insufficient
ca: Data Insufficient

en: document-state-reasons.digital-signature-did-not-verify
ca: Digital Signature Did Not Verify

en: document-state-reasons.digital-signature-type-not-supported
ca: Digital Signature Type Not Supported

en: document-state-reasons.digital-signature-wait
ca: Digital Signature Wait

en: document-state-reasons.document-access-error
ca: Document Access Error

en: document-state-reasons.document-fetchable
ca: Document Fetchable

en: document-state-reasons.document-format-error
ca: Document Format Error

en: document-state-reasons.document-password-error
ca: Document Password Error

en: document-state-reasons.document-permission-error
ca: Document Permission Error

en: document-state-reasons.document-security-error
ca: Document Security Error

en: document-state-reasons.document-unprintable-error
ca: Document Unprintable Error

en: document-state-reasons.errors-detected
ca: Errors Detected

en: document-state-reasons.incoming
ca: Incoming

en: document-state-reasons.interpreting
ca: Interpreting

en: document-state-reasons.none
ca: None

en: document-state-reasons.outgoing
ca: Outgoing

en: document-state-reasons.printing
ca: Printing

en: document-state-reasons.processing-to-stop-point
ca: Processing To Stop Point

en: document-state-reasons.queued
ca: Queued

en: document-state-reasons.queued-for-marker
ca: Queued For Marker

en: document-state-reasons.queued-in-device
ca: Queued In Device

en: document-state-reasons.resources-are-not-ready
ca: Resources Are Not Ready

en: document-state-reasons.resources-are-not-supported
ca: Resources Are Not Supported

en: document-state-reasons.submission-interrupted
ca: Submission Interrupted

en: document-state-reasons.transforming
ca: Transforming

en: document-state-reasons.unsupported-compression
ca: Unsupported Compression

en: document-state-reasons.unsupported-document-format
ca: Unsupported Document Format

en: document-state-reasons.warnings-detected
ca: Warnings Detected

en: document-state.3
ca: Pending

en: document-state.5
ca: Processing

en: document-state.6
ca: Processing Stopped

en: document-state.7
ca: Canceled

en: document-state.8
ca: Aborted

en: document-state.9
ca: Completed

en: error-index uses indefinite length
ca: error-index fa servir una longitud indefinida

en: error-status uses indefinite length
ca: error-status fa servir una longitud indefinida

en: feed-orientation
ca: Feed Orientation

en: feed-orientation.long-edge-first
ca: Long Edge First

en: feed-orientation.short-edge-first
ca: Short Edge First

en: fetch-status-code
ca: Fetch Status Code

en: finishing-template
ca: Finishing Template

en: finishing-template.bale
ca: Bale

en: finishing-template.bind
ca: Bind

en: finishing-template.bind-bottom
ca: Bind Bottom

en: finishing-template.bind-left
ca: Bind Left

en: finishing-template.bind-right
ca: Bind Right

en: finishing-template.bind-top
ca: Bind Top

en: finishing-template.booklet-maker
ca: Booklet Maker

en: finishing-template.coat
ca: Coat

en: finishing-template.cover
ca: Cover

en: finishing-template.edge-stitch
ca: Edge Stitch

en: finishing-template.edge-stitch-bottom
ca: Edge Stitch Bottom

en: finishing-template.edge-stitch-left
ca: Edge Stitch Left

en: finishing-template.edge-stitch-right
ca: Edge Stitch Right

en: finishing-template.edge-stitch-top
ca: Edge Stitch Top

en: finishing-template.fold
ca: Fold

en: finishing-template.fold-accordion
ca: Fold Accordion

en: finishing-template.fold-double-gate
ca: Fold Double Gate

en: finishing-template.fold-engineering-z
ca: Fold Engineering Z

en: finishing-template.fold-gate
ca: Fold Gate

en: finishing-template.fold-half
ca: Fold Half

en: finishing-template.fold-half-z
ca: Fold Half Z

en: finishing-template.fold-left-gate
ca: Fold Left Gate

en: finishing-template.fold-letter
ca: Fold Letter

en: finishing-template.fold-parallel
ca: Fold Parallel

en: finishing-template.fold-poster
ca: Fold Poster

en: finishing-template.fold-right-gate
ca: Fold Right Gate

en: finishing-template.fold-z
ca: Fold Z

en: finishing-template.jdf-f10-1
ca: JDF F10 1

en: finishing-template.jdf-f10-2
ca: JDF F10 2

en: finishing-template.jdf-f10-3
ca: JDF F10 3

en: finishing-template.jdf-f12-1
ca: JDF F12 1

en: finishing-template.jdf-f12-10
ca: JDF F12 10

en: finishing-template.jdf-f12-11
ca: JDF F12 11

en: finishing-template.jdf-f12-12
ca: JDF F12 12

en: finishing-template.jdf-f12-13
ca: JDF F12 13

en: finishing-template.jdf-f12-14
ca: JDF F12 14

en: finishing-template.jdf-f12-2
ca: JDF F12 2

en: finishing-template.jdf-f12-3
ca: JDF F12 3

en: finishing-template.jdf-f12-4
ca: JDF F12 4

en: finishing-template.jdf-f12-5
ca: JDF F12 5

en: finishing-template.jdf-f12-6
ca: JDF F12 6

en: finishing-template.jdf-f12-7
ca: JDF F12 7

en: finishing-template.jdf-f12-8
ca: JDF F12 8

en: finishing-template.jdf-f12-9
ca: JDF F12 9

en: finishing-template.jdf-f14-1
ca: JDF F14 1

en: finishing-template.jdf-f16-1
ca: JDF F16 1

en: finishing-template.jdf-f16-10
ca: JDF F16 10

en: finishing-template.jdf-f16-11
ca: JDF F16 11

en: finishing-template.jdf-f16-12
ca: JDF F16 12

en: finishing-template.jdf-f16-13
ca: JDF F16 13

en: finishing-template.jdf-f16-14
ca: JDF F16 14

en: finishing-template.jdf-f16-2
ca: JDF F16 2

en: finishing-template.jdf-f16-3
ca: JDF F16 3

en: finishing-template.jdf-f16-4
ca: JDF F16 4

en: finishing-template.jdf-f16-5
ca: JDF F16 5

en: finishing-template.jdf-f16-6
ca: JDF F16 6

en: finishing-template.jdf-f16-7
ca: JDF F16 7

en: finishing-template.jdf-f16-8
ca: JDF F16 8

en: finishing-template.jdf-f16-9
ca: JDF F16 9

en: finishing-template.jdf-f18-1
ca: JDF F18 1

en: finishing-template.jdf-f18-2
ca: JDF F18 2

en: finishing-template.jdf-f18-3
ca: JDF F18 3

en: finishing-template.jdf-f18-4
ca: JDF F18 4

en: finishing-template.jdf-f18-5
ca: JDF F18 5

en: finishing-template.jdf-f18-6
ca: JDF F18 6

en: finishing-template.jdf-f18-7
ca: JDF F18 7

en: finishing-template.jdf-f18-8
ca: JDF F18 8

en: finishing-template.jdf-f18-9
ca: JDF F18 9

en: finishing-template.jdf-f2-1
ca: JDF F2 1

en: finishing-template.jdf-f20-1
ca: JDF F20 1

en: finishing-template.jdf-f20-2
ca: JDF F20 2

en: finishing-template.jdf-f24-1
ca: JDF F24 1

en: finishing-template.jdf-f24-10
ca: JDF F24 10

en: finishing-template.jdf-f24-11
ca: JDF F24 11

en: finishing-template.jdf-f24-2
ca: JDF F24 2

en: finishing-template.jdf-f24-3
ca: JDF F24 3

en: finishing-template.jdf-f24-4
ca: JDF F24 4

en: finishing-template.jdf-f24-5
ca: JDF F24 5

en: finishing-template.jdf-f24-6
ca: JDF F24 6

en: finishing-template.jdf-f24-7
ca: JDF F24 7

en: finishing-template.jdf-f24-8
ca: JDF F24 8

en: finishing-template.jdf-f24-9
ca: JDF F24 9

en: finishing-template.jdf-f28-1
ca: JDF F28 1

en: finishing-template.jdf-f32-1
ca: JDF F32 1

en: finishing-template.jdf-f32-2
ca: JDF F32 2

en: finishing-template.jdf-f32-3
ca: JDF F32 3

en: finishing-template.jdf-f32-4
ca: JDF F32 4

en: finishing-template.jdf-f32-5
ca: JDF F32 5

en: finishing-template.jdf-f32-6
ca: JDF F32 6

en: finishing-template.jdf-f32-7
ca: JDF F32 7

en: finishing-template.jdf-f32-8
ca: JDF F32 8

en: finishing-template.jdf-f32-9
ca: JDF F32 9

en: finishing-template.jdf-f36-1
ca: JDF F36 1

en: finishing-template.jdf-f36-2
ca: JDF F36 2

en: finishing-template.jdf-f4-1
ca: JDF F4 1

en: finishing-template.jdf-f4-2
ca: JDF F4 2

en: finishing-template.jdf-f40-1
ca: JDF F40 1

en: finishing-template.jdf-f48-1
ca: JDF F48 1

en: finishing-template.jdf-f48-2
ca: JDF F48 2

en: finishing-template.jdf-f6-1
ca: JDF F6 1

en: finishing-template.jdf-f6-2
ca: JDF F6 2

en: finishing-template.jdf-f6-3
ca: JDF F6 3

en: finishing-template.jdf-f6-4
ca: JDF F6 4

en: finishing-template.jdf-f6-5
ca: JDF F6 5

en: finishing-template.jdf-f6-6
ca: JDF F6 6

en: finishing-template.jdf-f6-7
ca: JDF F6 7

en: finishing-template.jdf-f6-8
ca: JDF F6 8

en: finishing-template.jdf-f64-1
ca: JDF F64 1

en: finishing-template.jdf-f64-2
ca: JDF F64 2

en: finishing-template.jdf-f8-1
ca: JDF F8 1

en: finishing-template.jdf-f8-2
ca: JDF F8 2

en: finishing-template.jdf-f8-3
ca: JDF F8 3

en: finishing-template.jdf-f8-4
ca: JDF F8 4

en: finishing-template.jdf-f8-5
ca: JDF F8 5

en: finishing-template.jdf-f8-6
ca: JDF F8 6

en: finishing-template.jdf-f8-7
ca: JDF F8 7

en: finishing-template.jog-offset
ca: Jog Offset

en: finishing-template.laminate
ca: Laminate

en: finishing-template.punch
ca: Punch

en: finishing-template.punch-bottom-left
ca: Punch Bottom Left

en: finishing-template.punch-bottom-right
ca: Punch Bottom Right

en: finishing-template.punch-dual-bottom
ca: Punch Dual Bottom

en: finishing-template.punch-dual-left
ca: Punch Dual Left

en: finishing-template.punch-dual-right
ca: Punch Dual Right

en: finishing-template.punch-dual-top
ca: Punch Dual Top

en: finishing-template.punch-multiple-bottom
ca: Punch Multiple Bottom

en: finishing-template.punch-multiple-left
ca: Punch Multiple Left

en: finishing-template.punch-multiple-right
ca: Punch Multiple Right

en: finishing-template.punch-multiple-top
ca: Punch Multiple Top

en: finishing-template.punch-quad-bottom
ca: Punch Quad Bottom

en: finishing-template.punch-quad-left
ca: Punch Quad Left

en: finishing-template.punch-quad-right
ca: Punch Quad Right

en: finishing-template.punch-quad-top
ca: Punch Quad Top

en: finishing-template.punch-top-left
ca: Punch Top Left

en: finishing-template.punch-top-right
ca: Punch Top Right

en: finishing-template.punch-triple-bottom
ca: Punch Triple Bottom

en: finishing-template.punch-triple-left
ca: Punch Triple Left

en: finishing-template.punch-triple-right
ca: Punch Triple Right

en: finishing-template.punch-triple-top
ca: Punch Triple Top

en: finishing-template.saddle-stitch
ca: Saddle Stitch

en: finishing-template.staple
ca: Staple

en: finishing-template.staple-bottom-left
ca: Staple Bottom Left

en: finishing-template.staple-bottom-right
ca: Staple Bottom Right

en: finishing-template.staple-dual-bottom
ca: Staple Dual Bottom

en: finishing-template.staple-dual-left
ca: Staple Dual Left

en: finishing-template.staple-dual-right
ca: Staple Dual Right

en: finishing-template.staple-dual-top
ca: Staple Dual Top

en: finishing-template.staple-top-left
ca: Staple Top Left

en: finishing-template.staple-top-right
ca: Staple Top Right

en: finishing-template.staple-triple-bottom
ca: Staple Triple Bottom

en: finishing-template.staple-triple-left
ca: Staple Triple Left

en: finishing-template.staple-triple-right
ca: Staple Triple Right

en: finishing-template.staple-triple-top
ca: Staple Triple Top

en: finishing-template.trim
ca: Trim

en: finishing-template.trim-after-copies
ca: Trim After Copies

en: finishing-template.trim-after-documents
ca: Trim After Documents

en: finishing-template.trim-after-job
ca: Trim After Job

en: finishing-template.trim-after-pages
ca: Trim After Pages

en: finishings
ca: Finishings

en: finishings-col
ca: Finishings

en: finishings.10
ca: Fold

en: finishings.100
ca: Fold Z

en: finishings.101
ca: Fold Engineering Z

en: finishings.11
ca: Trim

en: finishings.12
ca: Bale

en: finishings.13
ca: Booklet Maker

en: finishings.14
ca: Jog Offset

en: finishings.15
ca: Coat

en: finishings.16
ca: Laminate

en: finishings.20
ca: Staple Top Left

en: finishings.21
ca: Staple Bottom Left

en: finishings.22
ca: Staple Top Right

en: finishings.23
ca: Staple Bottom Right

en: finishings.24
ca: Edge Stitch Left

en: finishings.25
ca: Edge Stitch Top

en: finishings.26
ca: Edge Stitch Right

en: finishings.27
ca: Edge Stitch Bottom

en: finishings.28
ca: Staple Dual Left

en: finishings.29
ca: Staple Dual Top

en: finishings.3
ca: None

en: finishings.30
ca: Staple Dual Right

en: finishings.31
ca: Staple Dual Bottom

en: finishings.32
ca: Staple Triple Left

en: finishings.33
ca: Staple Triple Top

en: finishings.34
ca: Staple Triple Right

en: finishings.35
ca: Staple Triple Bottom

en: finishings.4
ca: Staple

en: finishings.5
ca: Punch

en: finishings.50
ca: Bind Left

en: finishings.51
ca: Bind Top

en: finishings.52
ca: Bind Right

en: finishings.53
ca: Bind Bottom

en: finishings.6
ca: Cover

en: finishings.60
ca: Trim After Pages

en: finishings.61
ca: Trim After Documents

en: finishings.62
ca: Trim After Copies

en: finishings.63
ca: Trim After Job

en: finishings.7
ca: Bind

en: finishings.70
ca: Punch Top Left

en: finishings.71
ca: Punch Bottom Left

en: finishings.72
ca: Punch Top Right

en: finishings.73
ca: Punch Bottom Right

en: finishings.74
ca: Punch Dual Left

en: finishings.75
ca: Punch Dual Top

en: finishings.76
ca: Punch Dual Right

en: finishings.77
ca: Punch Dual Bottom

en: finishings.78
ca: Punch Triple Left

en: finishings.79
ca: Punch Triple Top

en: finishings.8
ca: Saddle Stitch

en: finishings.80
ca: Punch Triple Right

en: finishings.81
ca: Punch Triple Bottom

en: finishings.82
ca: Punch Quad Left

en: finishings.83
ca: Punch Quad Top

en: finishings.84
ca: Punch Quad Right

en: finishings.85
ca: Punch Quad Bottom

en: finishings.86
ca: Punch Multiple Left

en: finishings.87
ca: Punch Multiple Top

en: finishings.88
ca: Punch Multiple Right

en: finishings.89
ca: Punch Multiple Bottom

en: finishings.9
ca: Edge Stitch

en: finishings.90
ca: Fold Accordion

en: finishings.91
ca: Fold Double Gate

en: finishings.92
ca: Fold Gate

en: finishings.93
ca: Fold Half

en: finishings.94
ca: Fold Half Z

en: finishings.95
ca: Fold Left Gate

en: finishings.96
ca: Fold Letter

en: finishings.97
ca: Fold Parallel

en: finishings.98
ca: Fold Poster

en: finishings.99
ca: Fold Right Gate

en: folding
ca: Fold

en: folding-direction
ca: Folding Direction

en: folding-direction.inward
ca: Inward

en: folding-direction.outward
ca: Outward

en: folding-offset
ca: Fold Position

en: folding-reference-edge
ca: Folding Reference Edge

en: folding-reference-edge.bottom
ca: Bottom

en: folding-reference-edge.left
ca: Left

en: folding-reference-edge.right
ca: Right

en: folding-reference-edge.top
ca: Top

en: font-name-requested
ca: Font Name

en: font-size-requested
ca: Font Size

en: force-front-side
ca: Force Front Side

en: from-name
ca: From Name

en: held
ca: En pausa

en: help		Get help on commands.
ca: help		proporciona ajuda sobre les comandes.

en: idle
ca: inactiva

en: imposition-template
ca: Imposition Template

en: imposition-template.none
ca: None

en: imposition-template.signature
ca: Signature

en: input-attributes
ca: Input Attributes

en: input-auto-scaling
ca: Scan Auto Scaling

en: input-auto-skew-correction
ca: Scan Auto Skew Correction

en: input-brightness
ca: Scan Brightness

en: input-color-mode
ca: Input Color Mode

en: input-color-mode.auto
ca: Automatic

en: input-color-mode.bi-level
ca: Bi-Level

en: input-color-mode.cmyk_16
ca: CMYK 16

en: input-color-mode.cmyk_8
ca: CMYK 8

en: input-color-mode.color
ca: Color

en: input-color-mode.color_8
ca: Color 8

en: input-color-mode.monochrome
ca: Monochrome

en: input-color-mode.monochrome_16
ca: Monochrome 16

en: input-color-mode.monochrome_4
ca: Monochrome 4

en: input-color-mode.monochrome_8
ca: Monochrome 8

en: input-color-mode.rgb_16
ca: RGB 16

en: input-color-mode.rgba_16
ca: RGBA 16

en: input-color-mode.rgba_8
ca: RGBA 8

en: input-content-type
ca: Input Content Type

en: input-content-type.auto
ca: Automatic

en: input-content-type.halftone
ca: Halftone

en: input-content-type.line-art
ca: Line Art

en: input-content-type.magazine
ca: Magazine

en: input-content-type.photo
ca: Photo

en: input-content-type.text
ca: Text

en: input-content-type.text-and-photo
ca: Text And Photo

en: input-contrast
ca: Scan Contrast

en: input-film-scan-mode
ca: Input Film Scan Mode

en: input-film-scan-mode.black-and-white-negative-film
ca: Black And White Negative Film

en: input-film-scan-mode.color-negative-film
ca: Color Negative Film

en: input-film-scan-mode.color-slide-film
ca: Color Slide Film

en: input-film-scan-mode.not-applicable
ca: Not Applicable

en: input-images-to-transfer
ca: Scan Images To Transfer

en: input-media
ca: Input Media

en: input-media.auto
ca: Automatic

en: input-orientation-requested
ca: Input Orientation

en: input-quality
ca: Input Quality

en: input-resolution
ca: Scan Resolution

en: input-scaling-height
ca: Scan Scaling Height

en: input-scaling-width
ca: Scan Scaling Width

en: input-scan-regions
ca: Scan Regions

en: input-sharpness
ca: Scan Sharpness

en: input-sides
ca: Input Sides

en: input-source
ca: Input Source

en: input-source.adf
ca: Adf

en: input-source.film-reader
ca: Film Reader

en: input-source.platen
ca: Platen

en: insert-after-page-number
ca: Insert Page Number

en: insert-count
ca: Insert Count

en: insert-sheet
ca: Insert Sheet

en: ipptool: Bad URI - %s.
ca: ipptool: l'URI no es correcte - %s.

en: ipptool: Invalid seconds for "-i".
ca: ipptool: els segons de «-i» no són correctes.

en: ipptool: May only specify a single URI.
ca: ipptool: heu d'especificar només un URI.

en: ipptool: Missing count for "-n".
ca: ipptool: falta el comptador de «-n».

en: ipptool: Missing filename for "-f".
ca: ipptool: falta el nom del fitxer a «-f».

en: ipptool: Missing name=value for "-d".
ca: ipptool: falta nom=valor a «-d».

en: ipptool: Missing seconds for "-i".
ca: ipptool: falten els segons a «-i».

en: ipptool: URI required before test file.
ca: ipptool: falta l'URI abans del fitxer de prova.

en: ipptool: Unknown option "-%c".
ca: ipptool: l'opció «-%c» és desconeguda.

en: job-account-id
ca: Job Account ID

en: job-account-type
ca: Job Account Type

en: job-account-type.general
ca: General

en: job-account-type.group
ca: Group

en: job-account-type.none
ca: None

en: job-accounting-output-bin
ca: Job Accounting Output Bin

en: job-accounting-sheets
ca: Job Accounting Sheets

en: job-accounting-sheets-type
ca: Job Accounting Sheets Type

en: job-accounting-sheets-type.none
ca: None

en: job-accounting-sheets-type.standard
ca: Standard

en: job-accounting-user-id
ca: Job Accounting User ID

en: job-collation-type
ca: Job Collation Type

en: job-collation-type.3
ca: Uncollated Sheets

en: job-collation-type.4
ca: Collated Documents

en: job-collation-type.5
ca: Uncollated Documents

en: job-copies
ca: Job Copies

en: job-cover-back
ca: Job Cover Back

en: job-cover-front
ca: Job Cover Front

en: job-delay-output-until
ca: Job Delay Output Until

en: job-delay-output-until-time
ca: Job Delay Output Until Time

en: job-delay-output-until.day-time
ca: Day Time

en: job-delay-output-until.evening
ca: Evening

en: job-delay-output-until.indefinite
ca: Indefinite

en: job-delay-output-until.night
ca: Night

en: job-delay-output-until.no-delay-output
ca: No Delay Output

en: job-delay-output-until.second-shift
ca: Second Shift

en: job-delay-output-until.third-shift
ca: Third Shift

en: job-delay-output-until.weekend
ca: Weekend

en: job-error-action
ca: Job Error Action

en: job-error-action.abort-job
ca: Abort Job

en: job-error-action.cancel-job
ca: Cancel Job

en: job-error-action.continue-job
ca: Continue Job

en: job-error-action.suspend-job
ca: Suspend Job

en: job-error-sheet
ca: Job Error Sheet

en: job-error-sheet-type
ca: Job Error Sheet Type

en: job-error-sheet-type.none
ca: None

en: job-error-sheet-type.standard
ca: Standard

en: job-error-sheet-when
ca: Job Error Sheet When

en: job-error-sheet-when.always
ca: Always

en: job-error-sheet-when.on-error
ca: On Error

en: job-finishings
ca: Job Finishings

en: job-hold-until
ca: Hold Until

en: job-hold-until-time
ca: Job Hold Until Time

en: job-hold-until.day-time
ca: Day Time

en: job-hold-until.evening
ca: Evening

en: job-hold-until.indefinite
ca: Released

en: job-hold-until.night
ca: Night

en: job-hold-until.no-hold
ca: No Hold

en: job-hold-until.second-shift
ca: Second Shift

en: job-hold-until.third-shift
ca: Third Shift

en: job-hold-until.weekend
ca: Weekend

en: job-mandatory-attributes
ca: Job Mandatory Attributes

en: job-name
ca: Job Name

en: job-phone-number
ca: Job Phone Number

en: job-printer-uri attribute missing.
ca: Falta l'atribut de job-printer-uri.

en: job-priority
ca: Job Priority

en: job-recipient-name
ca: Job Recipient Name

en: job-save-disposition
ca: Job Save Disposition

en: job-sheet-message
ca: Job Sheet Message

en: job-sheets
ca: Banner Page

en: job-sheets-col
ca: Banner Page

en: job-sheets.first-print-stream-page
ca: First Print Stream Page

en: job-sheets.job-both-sheet
ca: Start and End Sheets

en: job-sheets.job-end-sheet
ca: End Sheet

en: job-sheets.job-start-sheet
ca: Start Sheet

en: job-sheets.none
ca: None

en: job-sheets.standard
ca: Standard

en: job-state
ca: Job State

en: job-state-message
ca: Job State Message

en: job-state-reasons
ca: Detailed Job State

en: job-state-reasons.aborted-by-system
ca: Aborted By System

en: job-state-reasons.account-authorization-failed
ca: Account Authorization Failed

en: job-state-reasons.account-closed
ca: Account Closed

en: job-state-reasons.account-info-needed
ca: Account Info Needed

en: job-state-reasons.account-limit-reached
ca: Account Limit Reached

en: job-state-reasons.compression-error
ca: Compression Error

en: job-state-reasons.conflicting-attributes
ca: Conflicting Attributes

en: job-state-reasons.connected-to-destination
ca: Connected To Destination

en: job-state-reasons.connecting-to-destination
ca: Connecting To Destination

en: job-state-reasons.destination-uri-failed
ca: Destination Uri Failed

en: job-state-reasons.digital-signature-did-not-verify
ca: Digital Signature Did Not Verify

en: job-state-reasons.digital-signature-type-not-supported
ca: Digital Signature Type Not Supported

en: job-state-reasons.document-access-error
ca: Document Access Error

en: job-state-reasons.document-format-error
ca: Document Format Error

en: job-state-reasons.document-password-error
ca: Document Password Error

en: job-state-reasons.document-permission-error
ca: Document Permission Error

en: job-state-reasons.document-security-error
ca: Document Security Error

en: job-state-reasons.document-unprintable-error
ca: Document Unprintable Error

en: job-state-reasons.errors-detected
ca: Errors Detected

en: job-state-reasons.job-canceled-at-device
ca: Job Canceled At Device

en: job-state-reasons.job-canceled-by-operator
ca: Job Canceled By Operator

en: job-state-reasons.job-canceled-by-user
ca: Job Canceled By User

en: job-state-reasons.job-completed-successfully
ca: Job Completed Successfully

en: job-state-reasons.job-completed-with-errors
ca: Job Completed With Errors

en: job-state-reasons.job-completed-with-warnings
ca: Job Completed With Warnings

en: job-state-reasons.job-data-insufficient
ca: Job Data Insufficient

en: job-state-reasons.job-delay-output-until-specified
ca: Job Delay Output Until Specified

en: job-state-reasons.job-digital-signature-wait
ca: Job Digital Signature Wait

en: job-state-reasons.job-fetchable
ca: Job Fetchable

en: job-state-reasons.job-held-for-review
ca: Job Held For Review

en: job-state-reasons.job-hold-until-specified
ca: Job Hold Until Specified

en: job-state-reasons.job-incoming
ca: Job Incoming

en: job-state-reasons.job-interpreting
ca: Job Interpreting

en: job-state-reasons.job-outgoing
ca: Job Outgoing

en: job-state-reasons.job-password-wait
ca: Job Password Wait

en: job-state-reasons.job-printed-successfully
ca: Job Printed Successfully

en: job-state-reasons.job-printed-with-errors
ca: Job Printed With Errors

en: job-state-reasons.job-printed-with-warnings
ca: Job Printed With Warnings

en: job-state-reasons.job-printing
ca: Job Printing

en: job-state-reasons.job-queued
ca: Job Queued

en: job-state-reasons.job-queued-for-marker
ca: Job Queued For Marker

en: job-state-reasons.job-release-wait
ca: Job Release Wait

en: job-state-reasons.job-restartable
ca: Job Restartable

en: job-state-reasons.job-resuming
ca: Job Resuming

en: job-state-reasons.job-saved-successfully
ca: Job Saved Successfully

en: job-state-reasons.job-saved-with-errors
ca: Job Saved With Errors

en: job-state-reasons.job-saved-with-warnings
ca: Job Saved With Warnings

en: job-state-reasons.job-saving
ca: Job Saving

en: job-state-reasons.job-spooling
ca: Job Spooling

en: job-state-reasons.job-streaming
ca: Job Streaming

en: job-state-reasons.job-suspended
ca: Job Suspended

en: job-state-reasons.job-suspended-by-operator
ca: Job Suspended By Operator

en: job-state-reasons.job-suspended-by-system
ca: Job Suspended By System

en: job-state-reasons.job-suspended-by-user
ca: Job Suspended By User

en: job-state-reasons.job-suspending
ca: Job Suspending

en: job-state-reasons.job-transferring
ca: Job Transferring

en: job-state-reasons.job-transforming
ca: Job Transforming

en: job-state-reasons.none
ca: None

en: job-state-reasons.printer-stopped
ca: Printer Stopped

en: job-state-reasons.printer-stopped-partly
ca: Printer Stopped Partly

en: job-state-reasons.processing-to-stop-point
ca: Processing To Stop Point

en: job-state-reasons.queued-in-device
ca: Queued In Device

en: job-state-reasons.resources-are-not-ready
ca: Resources Are Not Ready

en: job-state-reasons.resources-are-not-supported
ca: Resources Are Not Supported

en: job-state-reasons.service-off-line
ca: Service Off Line

en: job-state-reasons.submission-interrupted
ca: Submission Interrupted

en: job-state-reasons.unsupported-attributes-or-values
ca: Unsupported Attributes Or Values

en: job-state-reasons.unsupported-compression
ca: Unsupported Compression

en: job-state-reasons.unsupported-document-format
ca: Unsupported Document Format

en: job-state-reasons.waiting-for-user-action
ca: Waiting For User Action

en: job-state-reasons.warnings-detected
ca: Warnings Detected

en: job-state.3
ca: Pending

en: job-state.4
ca: Pending Held

en: job-state.5
ca: Processing

en: job-state.6
ca: Processing Stopped

en: job-state.7
ca: Canceled

en: job-state.8
ca: Aborted

en: job-state.9
ca: Completed

en: laminating
ca: Laminate Pages

en: laminating-sides
ca: Laminating Sides

en: laminating-sides.back
ca: Back

en: laminating-sides.both
ca: Both

en: laminating-sides.front
ca: Front

en: laminating-type
ca: Laminating Type

en: laminating-type.archival
ca: Archival

en: laminating-type.glossy
ca: Glossy

en: laminating-type.high-gloss
ca: High Gloss

en: laminating-type.matte
ca: Matte

en: laminating-type.semi-gloss
ca: Semi-Gloss

en: laminating-type.translucent
ca: Translucent

en: logo
ca: Logo

en: lpadmin: Class name can only contain printable characters.
ca: lpadmin: el nom de la classe només pot tenir caràcters imprimibles.

en: lpadmin: Expected allow/deny:userlist after "-u" option.
ca: lpadmin: s'esperava allow/deny:llistausuaris després de l'opció «-u».

en: lpadmin: Expected class after "-r" option.
ca: lpadmin: s'esperava una classe després de l'opció «-r».

en: lpadmin: Expected class name after "-c" option.
ca: lpadmin: s'esperava un nom de classe després de l'opció «-c».

en: lpadmin: Expected description after "-D" option.
ca: lpadmin: s'esperava una descripció després de l'opció «-D».

en: lpadmin: Expected device URI after "-v" option.
ca: lpadmin: s'esperava un URI de dispositiu després de l'opció «-v».

en: lpadmin: Expected file type(s) after "-I" option.
ca: lpadmin: s'esperava un(s) tipus de fitxer(s) després de l'opció «-I».

en: lpadmin: Expected hostname after "-h" option.
ca: lpadmin: s'esperava un nom d'amfitrió després de l'opció «-h».

en: lpadmin: Expected location after "-L" option.
ca: lpadmin: s'esperava una ubicació després de l'opció «-L».

en: lpadmin: Expected model after "-m" option.
ca: lpadmin: s'esperava un model després de l'opció «-m».

en: lpadmin: Expected name after "-R" option.
ca: lpadmin: s'esperava un nom després de l'opció «-R».

en: lpadmin: Expected name=value after "-o" option.
ca: lpadmin: s'esperava nom=valor després de l'opció «-o».

en: lpadmin: Expected printer after "-p" option.
ca: lpadmin: s'esperava una impressora després de l'opció «-p».

en: lpadmin: Expected printer name after "-d" option.
ca: lpadmin: s'esperava un nom d'impressora després de l'opció «-d».

en: lpadmin: Expected printer or class after "-x" option.
ca: lpadmin: s'esperava un impressora o classe després de l'opció «-x».

en: lpadmin: No member names were seen.
ca: lpadmin: no s'ha trobat cap nom de membre.

en: lpadmin: Printer %s is already a member of class %s.
ca: lpadmin: la impressora %s ja és membre de la classe %s.

en: lpadmin: Printer %s is not a member of class %s.
ca: lpadmin: la impressora %s no és membre de la classe %s.

en: lpadmin: Printer name can only contain printable characters.
ca: lpadmin: el nom de la impressora només pot contenir caràcters imprimibles.

en: lpadmin: Unable to add a printer to the class:
             You must specify a printer name first.
ca: lpadmin: no s'ha pogut afegir una impressora a la classe:
             Heu d'especificar primer un nom d'impressora.

en: lpadmin: Unable to connect to server: %s
ca: lpadmin: no s'ha pogut connectar al servidor: %s

en: lpadmin: Unable to create temporary file
ca: lpadmin: no s'ha pogut crear el fitxer temporal

en: lpadmin: Unable to delete option:
             You must specify a printer name first.
ca: lpadmin: no s'ha pogut esborrar l'opció:
             Heu d'especificar primer un nom d'impressora.

en: lpadmin: Unable to open PPD file "%s" - %s
ca: lpadmin: no s'ha pogut obrir el fitxer PPD «%s» - %s

en: lpadmin: Unable to remove a printer from the class:
             You must specify a printer name first.
ca: lpadmin: no es pot esborrar una impressora de la classe:
             Heu d'especificar primer un nom d'impressora.

en: lpadmin: Unable to set the printer options:
             You must specify a printer name first.
ca: lpadmin: no es pot establir les opcions de la impressora:
             Heu d'especificar primer un nom d'impressora.

en: lpadmin: Unknown allow/deny option "%s".
ca: lpadmin: l'opció allow/deny «%s» és desconeguda.

en: lpadmin: Unknown argument "%s".
ca: lpadmin: l'argument «%s» és desconegut.

en: lpadmin: Unknown option "%c".
ca: lpadmin: l'opció «%c» és desconeguda.

en: lpadmin: Warning - content type list ignored.
ca: lpadmin: avís - s'ignora el contingut de la llista de tipus.

en: lpinfo: Expected 1284 device ID string after "--device-id".
ca: lpinfo: s'esperava una cadena d'ID de dispositiu 1284 després de «--device-id».

en: lpinfo: Expected language after "--language".
ca: lpinfo: s'esperava un idioma després de «--language».

en: lpinfo: Expected make and model after "--make-and-model".
ca: lpinfo: s'esperava una marca i model després de «--make-and-model».

en: lpinfo: Expected product string after "--product".
ca: lpinfo: s'esperava una cadena de producte després de «--product!».

en: lpinfo: Expected scheme list after "--exclude-schemes".
ca: lpinfo: s'esperava una llista d'esquemes després de l'opció «--exclude-schemes».

en: lpinfo: Expected scheme list after "--include-schemes".
ca: lpinfo: s'esperava una llista d'esquemes després de l'opció «--include-schemes».

en: lpinfo: Expected timeout after "--timeout".
ca: lpinfo: s'esperava un temps d'espera després de «--timeout».

en: lpmove: Unable to connect to server: %s
ca: lpmove: no s'ha pogut connectar al servidor: %s

en: lpmove: Unknown argument "%s".
ca: lpmove: l'argument «%s» és desconegut.

en: lpoptions: No printers.
ca: lpoptions: no hi ha cap impressora.

en: lpoptions: Unable to add printer or instance: %s
ca: lpoptions: no s'ha pogut afegir la impressora o la instància: %s

en: lpoptions: Unable to get PPD file for %s: %s
ca: lpoptions: no s'ha pogut obtenir el fitxer PPD de %s: %s

en: lpoptions: Unable to open PPD file for %s.
ca: lpoptions: no s'ha pogut obrir el fitxer PPD per %s.

en: lpoptions: Unknown printer or class.
ca: lpoptions: la impressora o la classe són desconegudes.

en: lpstat: error - %s environment variable names non-existent destination "%s".
ca: lpstat: error - la variable d'entorn %s esmenta el destí «%s» que no existeix.

en: material-amount
ca: Amount of Material

en: material-amount-units
ca: Material Amount Units

en: material-amount-units.g
ca: G

en: material-amount-units.kg
ca: Kg

en: material-amount-units.l
ca: L

en: material-amount-units.m
ca: M

en: material-amount-units.ml
ca: Ml

en: material-amount-units.mm
ca: Mm

en: material-color
ca: Material Color

en: material-diameter
ca: Material Diameter

en: material-diameter-tolerance
ca: Material Diameter Tolerance

en: material-fill-density
ca: Material Fill Density

en: material-name
ca: Material Name

en: material-purpose
ca: Material Purpose

en: material-purpose.all
ca: All

en: material-purpose.base
ca: Base

en: material-purpose.in-fill
ca: In Fill

en: material-purpose.shell
ca: Shell

en: material-purpose.support
ca: Support

en: material-rate
ca: Feed Rate

en: material-rate-units
ca: Material Rate Units

en: material-rate-units.mg_second
ca: Mg Second

en: material-rate-units.ml_second
ca: Ml Second

en: material-rate-units.mm_second
ca: Mm Second

en: material-shell-thickness
ca: Material Shell Thickness

en: material-temperature
ca: Material Temperature

en: material-type
ca: Material Type

en: material-type.abs
ca: Abs

en: material-type.abs-carbon-fiber
ca: Abs Carbon Fiber

en: material-type.abs-carbon-nanotube
ca: Abs Carbon Nanotube

en: material-type.chocolate
ca: Chocolate

en: material-type.gold
ca: Gold

en: material-type.nylon
ca: Nylon

en: material-type.pet
ca: Pet

en: material-type.photopolymer
ca: Photopolymer

en: material-type.pla
ca: Pla

en: material-type.pla-conductive
ca: Pla Conductive

en: material-type.pla-flexible
ca: Pla Flexible

en: material-type.pla-magnetic
ca: Pla Magnetic

en: material-type.pla-steel
ca: Pla Steel

en: material-type.pla-stone
ca: Pla Stone

en: material-type.pla-wood
ca: Pla Wood

en: material-type.polycarbonate
ca: Polycarbonate

en: material-type.pva-dissolvable
ca: Dissolvable PVA

en: material-type.silver
ca: Silver

en: material-type.titanium
ca: Titanium

en: material-type.wax
ca: Wax

en: materials-col
ca: Materials

en: media
ca: Media

en: media-back-coating
ca: Media Back Coating

en: media-back-coating.glossy
ca: Glossy

en: media-back-coating.high-gloss
ca: High Gloss

en: media-back-coating.matte
ca: Matte

en: media-back-coating.none
ca: None

en: media-back-coating.satin
ca: Satin

en: media-back-coating.semi-gloss
ca: Semi-Gloss

en: media-bottom-margin
ca: Media Bottom Margin

en: media-col
ca: Media

en: media-color
ca: Media Color

en: media-color.black
ca: Black

en: media-color.blue
ca: Blue

en: media-color.brown
ca: Brown

en: media-color.buff
ca: Buff

en: media-color.clear-black
ca: Clear Black

en: media-color.clear-blue
ca: Clear Blue

en: media-color.clear-brown
ca: Clear Brown

en: media-color.clear-buff
ca: Clear Buff

en: media-color.clear-cyan
ca: Clear Cyan

en: media-color.clear-gold
ca: Clear Gold

en: media-color.clear-goldenrod
ca: Clear Goldenrod

en: media-color.clear-gray
ca: Clear Gray

en: media-color.clear-green
ca: Clear Green

en: media-color.clear-ivory
ca: Clear Ivory

en: media-color.clear-magenta
ca: Clear Magenta

en: media-color.clear-multi-color
ca: Clear Multi Color

en: media-color.clear-mustard
ca: Clear Mustard

en: media-color.clear-orange
ca: Clear Orange

en: media-color.clear-pink
ca: Clear Pink

en: media-color.clear-red
ca: Clear Red

en: media-color.clear-silver
ca: Clear Silver

en: media-color.clear-turquoise
ca: Clear Turquoise

en: media-color.clear-violet
ca: Clear Violet

en: media-color.clear-white
ca: Clear White

en: media-color.clear-yellow
ca: Clear Yellow

en: media-color.cyan
ca: Cyan

en: media-color.dark-blue
ca: Dark Blue

en: media-color.dark-brown
ca: Dark Brown

en: media-color.dark-buff
ca: Dark Buff

en: media-color.dark-cyan
ca: Dark Cyan

en: media-color.dark-gold
ca: Dark Gold

en: media-color.dark-goldenrod
ca: Dark Goldenrod

en: media-color.dark-gray
ca: Dark Gray

en: media-color.dark-green
ca: Dark Green

en: media-color.dark-ivory
ca: Dark Ivory

en: media-color.dark-magenta
ca: Dark Magenta

en: media-color.dark-mustard
ca: Dark Mustard

en: media-color.dark-orange
ca: Dark Orange

en: media-color.dark-pink
ca: Dark Pink

en: media-color.dark-red
ca: Dark Red

en: media-color.dark-silver
ca: Dark Silver

en: media-color.dark-turquoise
ca: Dark Turquoise

en: media-color.dark-violet
ca: Dark Violet

en: media-color.dark-yellow
ca: Dark Yellow

en: media-color.gold
ca: Gold

en: media-color.goldenrod
ca: Goldenrod

en: media-color.gray
ca: Gray

en: media-color.green
ca: Green

en: media-color.ivory
ca: Ivory

en: media-color.light-black
ca: Light Black

en: media-color.light-blue
ca: Light Blue

en: media-color.light-brown
ca: Light Brown

en: media-color.light-buff
ca: Light Buff

en: media-color.light-cyan
ca: Light Cyan

en: media-color.light-gold
ca: Light Gold

en: media-color.light-goldenrod
ca: Light Goldenrod

en: media-color.light-gray
ca: Light Gray

en: media-color.light-green
ca: Light Green

en: media-color.light-ivory
ca: Light Ivory

en: media-color.light-magenta
ca: Light Magenta

en: media-color.light-mustard
ca: Light Mustard

en: media-color.light-orange
ca: Light Orange

en: media-color.light-pink
ca: Light Pink

en: media-color.light-red
ca: Light Red

en: media-color.light-silver
ca: Light Silver

en: media-color.light-turquoise
ca: Light Turquoise

en: media-color.light-violet
ca: Light Violet

en: media-color.light-yellow
ca: Light Yellow

en: media-color.magenta
ca: Magenta

en: media-color.multi-color
ca: Multi-Color

en: media-color.mustard
ca: Mustard

en: media-color.no-color
ca: No Color

en: media-color.orange
ca: Orange

en: media-color.pink
ca: Pink

en: media-color.red
ca: Red

en: media-color.silver
ca: Silver

en: media-color.turquoise
ca: Turquoise

en: media-color.violet
ca: Violet

en: media-color.white
ca: White

en: media-color.yellow
ca: Yellow

en: media-front-coating
ca: Media Front Coating

en: media-grain
ca: Media Grain

en: media-grain.x-direction
ca: Cross-Feed Direction

en: media-grain.y-direction
ca: Feed Direction

en: media-hole-count
ca: Media Hole Count

en: media-info
ca: Media Info

en: media-input-tray-check
ca: Media Input Tray Check

en: media-left-margin
ca: Media Left Margin

en: media-pre-printed
ca: Media Preprinted

en: media-pre-printed.blank
ca: Blank

en: media-pre-printed.letter-head
ca: Letterhead

en: media-pre-printed.pre-printed
ca: Preprinted

en: media-recycled
ca: Media Recycled

en: media-recycled.none
ca: None

en: media-recycled.standard
ca: Standard

en: media-right-margin
ca: Media Right Margin

en: media-size
ca: Media Dimensions

en: media-size-name
ca: Media Name

en: media-source
ca: Media Source

en: media-source.alternate
ca: Alternate

en: media-source.alternate-roll
ca: Alternate Roll

en: media-source.auto
ca: Automatic

en: media-source.bottom
ca: Bottom

en: media-source.by-pass-tray
ca: By Pass Tray

en: media-source.center
ca: Center

en: media-source.disc
ca: Disc

en: media-source.envelope
ca: Envelope

en: media-source.hagaki
ca: Hagaki

en: media-source.large-capacity
ca: Large Capacity

en: media-source.left
ca: Left

en: media-source.main
ca: Main

en: media-source.main-roll
ca: Main Roll

en: media-source.manual
ca: Manual

en: media-source.middle
ca: Middle

en: media-source.photo
ca: Photo

en: media-source.rear
ca: Rear

en: media-source.right
ca: Right

en: media-source.roll-1
ca: Roll 1

en: media-source.roll-10
ca: Roll 10

en: media-source.roll-2
ca: Roll 2

en: media-source.roll-3
ca: Roll 3

en: media-source.roll-4
ca: Roll 4

en: media-source.roll-5
ca: Roll 5

en: media-source.roll-6
ca: Roll 6

en: media-source.roll-7
ca: Roll 7

en: media-source.roll-8
ca: Roll 8

en: media-source.roll-9
ca: Roll 9

en: media-source.side
ca: Side

en: media-source.top
ca: Top

en: media-source.tray-1
ca: Tray 1

en: media-source.tray-10
ca: Tray 10

en: media-source.tray-11
ca: Tray 11

en: media-source.tray-12
ca: Tray 12

en: media-source.tray-13
ca: Tray 13

en: media-source.tray-14
ca: Tray 14

en: media-source.tray-15
ca: Tray 15

en: media-source.tray-16
ca: Tray 16

en: media-source.tray-17
ca: Tray 17

en: media-source.tray-18
ca: Tray 18

en: media-source.tray-19
ca: Tray 19

en: media-source.tray-2
ca: Tray 2

en: media-source.tray-20
ca: Tray 20

en: media-source.tray-3
ca: Tray 3

en: media-source.tray-4
ca: Tray 4

en: media-source.tray-5
ca: Tray 5

en: media-source.tray-6
ca: Tray 6

en: media-source.tray-7
ca: Tray 7

en: media-source.tray-8
ca: Tray 8

en: media-source.tray-9
ca: Tray 9

en: media-thickness
ca: Media Thickness

en: media-tooth
ca: Media Tooth

en: media-tooth.antique
ca: Antique

en: media-tooth.calendared
ca: Calendared

en: media-tooth.coarse
ca: Coarse

en: media-tooth.fine
ca: Fine

en: media-tooth.linen
ca: Linen

en: media-tooth.medium
ca: Medium

en: media-tooth.smooth
ca: Smooth

en: media-tooth.stipple
ca: Stipple

en: media-tooth.uncalendared
ca: Uncalendared

en: media-tooth.vellum
ca: Vellum

en: media-top-margin
ca: Media Top Margin

en: media-type
ca: Media Type

en: media-type.aluminum
ca: Aluminum

en: media-type.auto
ca: Automatic

en: media-type.back-print-film
ca: Back Print Film

en: media-type.cardboard
ca: Cardboard

en: media-type.cardstock
ca: Cardstock

en: media-type.cd
ca: CD

en: media-type.com.hp.advanced-photo
ca: Advanced Photo Paper

en: media-type.com.hp.brochure-glossy
ca: Glossy Brochure Paper

en: media-type.com.hp.brochure-matte
ca: Matte Brochure Paper

en: media-type.com.hp.cover-matte
ca: Matte Cover Paper

en: media-type.com.hp.ecosmart-lite
ca: Office Recycled Paper

en: media-type.com.hp.everyday-glossy
ca: Everyday Glossy Photo Paper

en: media-type.com.hp.everyday-matte
ca: Everyday Matte Paper

en: media-type.com.hp.extra-heavy
ca: Extra Heavyweight Paper

en: media-type.com.hp.intermediate
ca: Multipurpose Paper

en: media-type.com.hp.mid-weight
ca: Mid-Weight Paper

en: media-type.com.hp.premium-inkjet
ca: Premium Inkjet Paper

en: media-type.com.hp.premium-photo
ca: Premium Photo Glossy Paper

en: media-type.com.hp.premium-presentation-matte
ca: Premium Presentation Matte Paper

en: media-type.continuous
ca: Continuous

en: media-type.continuous-long
ca: Continuous Long

en: media-type.continuous-short
ca: Continuous Short

en: media-type.corrugated-board
ca: Corrugated Board

en: media-type.disc
ca: Optical Disc

en: media-type.disc-glossy
ca: Glossy Optical Disc

en: media-type.disc-high-gloss
ca: High Gloss Optical Disc

en: media-type.disc-matte
ca: Matte Optical Disc

en: media-type.disc-satin
ca: Satin Optical Disc

en: media-type.disc-semi-gloss
ca: Semi-Gloss Optical Disc

en: media-type.double-wall
ca: Double Wall

en: media-type.dry-film
ca: Dry Film

en: media-type.dvd
ca: DVD

en: media-type.embossing-foil
ca: Embossing Foil

en: media-type.end-board
ca: End Board

en: media-type.envelope
ca: Envelope

en: media-type.envelope-archival
ca: Archival Envelope

en: media-type.envelope-bond
ca: Bond Envelope

en: media-type.envelope-coated
ca: Coated Envelope

en: media-type.envelope-cotton
ca: Cotton Envelope

en: media-type.envelope-fine
ca: Fine Envelope

en: media-type.envelope-heavyweight
ca: Heavyweight Envelope

en: media-type.envelope-inkjet
ca: Inkjet Envelope

en: media-type.envelope-lightweight
ca: Lightweight Envelope

en: media-type.envelope-plain
ca: Plain Envelope

en: media-type.envelope-preprinted
ca: Preprinted Envelope

en: media-type.envelope-window
ca: Windowed Envelope

en: media-type.fabric
ca: Fabric

en: media-type.fabric-archival
ca: Archival Fabric

en: media-type.fabric-glossy
ca: Glossy Fabric

en: media-type.fabric-high-gloss
ca: High Gloss Fabric

en: media-type.fabric-matte
ca: Matte Fabric

en: media-type.fabric-semi-gloss
ca: Semi-Gloss Fabric

en: media-type.fabric-waterproof
ca: Waterproof Fabric

en: media-type.film
ca: Film

en: media-type.flexo-base
ca: Flexo Base

en: media-type.flexo-photo-polymer
ca: Flexo Photo Polymer

en: media-type.flute
ca: Flute

en: media-type.foil
ca: Foil

en: media-type.full-cut-tabs
ca: Full Cut Tabs

en: media-type.glass
ca: Glass

en: media-type.glass-colored
ca: Glass Colored

en: media-type.glass-opaque
ca: Glass Opaque

en: media-type.glass-surfaced
ca: Glass Surfaced

en: media-type.glass-textured
ca: Glass Textured

en: media-type.gravure-cylinder
ca: Gravure Cylinder

en: media-type.image-setter-paper
ca: Image Setter Paper

en: media-type.imaging-cylinder
ca: Imaging Cylinder

en: media-type.jp.co.canon-photo-paper-plus-glossy-ii
ca: Photo Paper Plus Glossy II

en: media-type.jp.co.canon-photo-paper-pro-platinum
ca: Photo Paper Pro Platinum

en: media-type.jp.co.canon_photo-paper-plus-glossy-ii
ca: Photo Paper Plus Glossy II

en: media-type.jp.co.canon_photo-paper-pro-platinum
ca: Photo Paper Pro Platinum

en: media-type.labels
ca: Labels

en: media-type.labels-colored
ca: Colored Labels

en: media-type.labels-glossy
ca: Glossy Labels

en: media-type.labels-high-gloss
ca: High Gloss Labels

en: media-type.labels-inkjet
ca: Inkjet Labels

en: media-type.labels-matte
ca: Matte Labels

en: media-type.labels-permanent
ca: Permanent Labels

en: media-type.labels-satin
ca: Satin Labels

en: media-type.labels-security
ca: Security Labels

en: media-type.labels-semi-gloss
ca: Semi-Gloss Labels

en: media-type.laminating-foil
ca: Laminating Foil

en: media-type.letterhead
ca: Letterhead

en: media-type.metal
ca: Metal

en: media-type.metal-glossy
ca: Metal Glossy

en: media-type.metal-high-gloss
ca: Metal High Gloss

en: media-type.metal-matte
ca: Metal Matte

en: media-type.metal-satin
ca: Metal Satin

en: media-type.metal-semi-gloss
ca: Metal Semi Gloss

en: media-type.mounting-tape
ca: Mounting Tape

en: media-type.multi-layer
ca: Multi Layer

en: media-type.multi-part-form
ca: Multi Part Form

en: media-type.other
ca: Other

en: media-type.paper
ca: Paper

en: media-type.photographic
ca: Photo Paper

en: media-type.photographic-archival
ca: Photographic Archival

en: media-type.photographic-film
ca: Photo Film

en: media-type.photographic-glossy
ca: Glossy Photo Paper

en: media-type.photographic-high-gloss
ca: High Gloss Photo Paper

en: media-type.photographic-matte
ca: Matte Photo Paper

en: media-type.photographic-satin
ca: Satin Photo Paper

en: media-type.photographic-semi-gloss
ca: Semi-Gloss Photo Paper

en: media-type.plastic
ca: Plastic

en: media-type.plastic-archival
ca: Plastic Archival

en: media-type.plastic-colored
ca: Plastic Colored

en: media-type.plastic-glossy
ca: Plastic Glossy

en: media-type.plastic-high-gloss
ca: Plastic High Gloss

en: media-type.plastic-matte
ca: Plastic Matte

en: media-type.plastic-satin
ca: Plastic Satin

en: media-type.plastic-semi-gloss
ca: Plastic Semi Gloss

en: media-type.plate
ca: Plate

en: media-type.polyester
ca: Polyester

en: media-type.pre-cut-tabs
ca: Pre Cut Tabs

en: media-type.roll
ca: Roll

en: media-type.screen
ca: Screen

en: media-type.screen-paged
ca: Screen Paged

en: media-type.self-adhesive
ca: Self Adhesive

en: media-type.self-adhesive-film
ca: Self Adhesive Film

en: media-type.shrink-foil
ca: Shrink Foil

en: media-type.single-face
ca: Single Face

en: media-type.single-wall
ca: Single Wall

en: media-type.sleeve
ca: Sleeve

en: media-type.stationery
ca: Stationery

en: media-type.stationery-archival
ca: Stationery Archival

en: media-type.stationery-coated
ca: Coated Paper

en: media-type.stationery-cotton
ca: Stationery Cotton

en: media-type.stationery-fine
ca: Vellum Paper

en: media-type.stationery-heavyweight
ca: Heavyweight Paper

en: media-type.stationery-heavyweight-coated
ca: Stationery Heavyweight Coated

en: media-type.stationery-inkjet
ca: Stationery Inkjet Paper

en: media-type.stationery-letterhead
ca: Letterhead

en: media-type.stationery-lightweight
ca: Lightweight Paper

en: media-type.stationery-preprinted
ca: Preprinted Paper

en: media-type.stationery-prepunched
ca: Punched Paper

en: media-type.tab-stock
ca: Tab Stock

en: media-type.tractor
ca: Tractor

en: media-type.transfer
ca: Transfer

en: media-type.transparency
ca: Transparency

en: media-type.triple-wall
ca: Triple Wall

en: media-type.wet-film
ca: Wet Film

en: media-weight-metric
ca: Media Weight (grams per m²)

en: media.asme_f_28x40in
ca: 28 x 40"

en: media.choice_iso_a4_210x297mm_na_letter_8.5x11in
ca: A4 or US Letter

en: media.iso_2a0_1189x1682mm
ca: 2a0

en: media.iso_a0_841x1189mm
ca: A0

en: media.iso_a0x3_1189x2523mm
ca: A0x3

en: media.iso_a10_26x37mm
ca: A10

en: media.iso_a1_594x841mm
ca: A1

en: media.iso_a1x3_841x1783mm
ca: A1x3

en: media.iso_a1x4_841x2378mm
ca: A1x4

en: media.iso_a2_420x594mm
ca: A2

en: media.iso_a2x3_594x1261mm
ca: A2x3

en: media.iso_a2x4_594x1682mm
ca: A2x4

en: media.iso_a2x5_594x2102mm
ca: A2x5

en: media.iso_a3-extra_322x445mm
ca: A3 (Extra)

en: media.iso_a3_297x420mm
ca: A3

en: media.iso_a3x3_420x891mm
ca: A3x3

en: media.iso_a3x4_420x1189mm
ca: A3x4

en: media.iso_a3x5_420x1486mm
ca: A3x5

en: media.iso_a3x6_420x1783mm
ca: A3x6

en: media.iso_a3x7_420x2080mm
ca: A3x7

en: media.iso_a4-extra_235.5x322.3mm
ca: A4 (Extra)

en: media.iso_a4-tab_225x297mm
ca: A4 (Tab)

en: media.iso_a4_210x297mm
ca: A4

en: media.iso_a4x3_297x630mm
ca: A4x3

en: media.iso_a4x4_297x841mm
ca: A4x4

en: media.iso_a4x5_297x1051mm
ca: A4x5

en: media.iso_a4x6_297x1261mm
ca: A4x6

en: media.iso_a4x7_297x1471mm
ca: A4x7

en: media.iso_a4x8_297x1682mm
ca: A4x8

en: media.iso_a4x9_297x1892mm
ca: A4x9

en: media.iso_a5-extra_174x235mm
ca: A5 (Extra)

en: media.iso_a5_148x210mm
ca: A5

en: media.iso_a6_105x148mm
ca: A6

en: media.iso_a7_74x105mm
ca: A7

en: media.iso_a8_52x74mm
ca: A8

en: media.iso_a9_37x52mm
ca: A9

en: media.iso_b0_1000x1414mm
ca: B0

en: media.iso_b10_31x44mm
ca: B10

en: media.iso_b1_707x1000mm
ca: B1

en: media.iso_b2_500x707mm
ca: B2

en: media.iso_b3_353x500mm
ca: B3

en: media.iso_b4_250x353mm
ca: B4

en: media.iso_b5-extra_201x276mm
ca: B5 (Extra)

en: media.iso_b5_176x250mm
ca: B5 Envelope

en: media.iso_b6_125x176mm
ca: B6

en: media.iso_b6c4_125x324mm
ca: B6/C4 Envelope

en: media.iso_b7_88x125mm
ca: B7

en: media.iso_b8_62x88mm
ca: B8

en: media.iso_b9_44x62mm
ca: B9

en: media.iso_c0_917x1297mm
ca: C0 Envelope

en: media.iso_c10_28x40mm
ca: C10 Envelope

en: media.iso_c1_648x917mm
ca: C1 Envelope

en: media.iso_c2_458x648mm
ca: C2 Envelope

en: media.iso_c3_324x458mm
ca: C3 Envelope

en: media.iso_c4_229x324mm
ca: C4 Envelope

en: media.iso_c5_162x229mm
ca: C5 Envelope

en: media.iso_c6_114x162mm
ca: C6 Envelope

en: media.iso_c6c5_114x229mm
ca: C6c5 Envelope

en: media.iso_c7_81x114mm
ca: C7 Envelope

en: media.iso_c7c6_81x162mm
ca: C7c6 Envelope

en: media.iso_c8_57x81mm
ca: C8 Envelope

en: media.iso_c9_40x57mm
ca: C9 Envelope

en: media.iso_dl_110x220mm
ca: DL Envelope

en: media.iso_ra0_860x1220mm
ca: Ra0

en: media.iso_ra1_610x860mm
ca: Ra1

en: media.iso_ra2_430x610mm
ca: Ra2

en: media.iso_ra3_305x430mm
ca: Ra3

en: media.iso_ra4_215x305mm
ca: Ra4

en: media.iso_sra0_900x1280mm
ca: Sra0

en: media.iso_sra1_640x900mm
ca: Sra1

en: media.iso_sra2_450x640mm
ca: Sra2

en: media.iso_sra3_320x450mm
ca: Sra3

en: media.iso_sra4_225x320mm
ca: Sra4

en: media.jis_b0_1030x1456mm
ca: JIS B0

en: media.jis_b10_32x45mm
ca: JIS B10

en: media.jis_b1_728x1030mm
ca: JIS B1

en: media.jis_b2_515x728mm
ca: JIS B2

en: media.jis_b3_364x515mm
ca: JIS B3

en: media.jis_b4_257x364mm
ca: JIS B4

en: media.jis_b5_182x257mm
ca: JIS B5

en: media.jis_b6_128x182mm
ca: JIS B6

en: media.jis_b7_91x128mm
ca: JIS B7

en: media.jis_b8_64x91mm
ca: JIS B8

en: media.jis_b9_45x64mm
ca: JIS B9

en: media.jis_exec_216x330mm
ca: JIS Executive

en: media.jpn_chou2_111.1x146mm
ca: Chou 2 Envelope

en: media.jpn_chou3_120x235mm
ca: Chou 3 Envelope

en: media.jpn_chou4_90x205mm
ca: Chou 4 Envelope

en: media.jpn_hagaki_100x148mm
ca: Hagaki

en: media.jpn_kahu_240x322.1mm
ca: Kahu Envelope

en: media.jpn_kaku2_240x332mm
ca: Kahu 2 Envelope

en: media.jpn_kaku3_216x277mm
ca: 216 x 277mme

en: media.jpn_kaku4_197x267mm
ca: 197 x 267mme

en: media.jpn_kaku5_190x240mm
ca: 190 x 240mme

en: media.jpn_kaku7_142x205mm
ca: 142 x 205mme

en: media.jpn_kaku8_119x197mm
ca: 119 x 197mme

en: media.jpn_oufuku_148x200mm
ca: Oufuku Reply Postcard

en: media.jpn_you4_105x235mm
ca: You 4 Envelope

en: media.na_10x11_10x11in
ca: 10 x 11"

en: media.na_10x13_10x13in
ca: 10 x 13"

en: media.na_10x14_10x14in
ca: 10 x 14"

en: media.na_10x15_10x15in
ca: 10 x 15"

en: media.na_11x12_11x12in
ca: 11 x 12"

en: media.na_11x15_11x15in
ca: 11 x 15"

en: media.na_12x19_12x19in
ca: 12 x 19"

en: media.na_5x7_5x7in
ca: 5 x 7"

en: media.na_6x9_6x9in
ca: 6 x 9"

en: media.na_7x9_7x9in
ca: 7 x 9"

en: media.na_9x11_9x11in
ca: 9 x 11"

en: media.na_a2_4.375x5.75in
ca: A2 Envelope

en: media.na_arch-a_9x12in
ca: 9 x 12"

en: media.na_arch-b_12x18in
ca: 12 x 18"

en: media.na_arch-c_18x24in
ca: 18 x 24"

en: media.na_arch-d_24x36in
ca: 24 x 36"

en: media.na_arch-e2_26x38in
ca: 26 x 38"

en: media.na_arch-e3_27x39in
ca: 27 x 39"

en: media.na_arch-e_36x48in
ca: 36 x 48"

en: media.na_b-plus_12x19.17in
ca: 12 x 19.17"

en: media.na_c5_6.5x9.5in
ca: C5 Envelope

en: media.na_c_17x22in
ca: 17 x 22"

en: media.na_d_22x34in
ca: 22 x 34"

en: media.na_e_34x44in
ca: 34 x 44"

en: media.na_edp_11x14in
ca: 11 x 14"

en: media.na_eur-edp_12x14in
ca: 12 x 14"

en: media.na_executive_7.25x10.5in
ca: Executive

en: media.na_f_44x68in
ca: 44 x 68"

en: media.na_fanfold-eur_8.5x12in
ca: European Fanfold

en: media.na_fanfold-us_11x14.875in
ca: US Fanfold

en: media.na_foolscap_8.5x13in
ca: Foolscap

en: media.na_govt-legal_8x13in
ca: 8 x 13"

en: media.na_govt-letter_8x10in
ca: 8 x 10"

en: media.na_index-3x5_3x5in
ca: 3 x 5"

en: media.na_index-4x6-ext_6x8in
ca: 6 x 8"

en: media.na_index-4x6_4x6in
ca: 4 x 6"

en: media.na_index-5x8_5x8in
ca: 5 x 8"

en: media.na_invoice_5.5x8.5in
ca: Statement

en: media.na_ledger_11x17in
ca: 11 x 17"

en: media.na_legal-extra_9.5x15in
ca: US Legal (Extra)

en: media.na_legal_8.5x14in
ca: US Legal

en: media.na_letter-extra_9.5x12in
ca: US Letter (Extra)

en: media.na_letter-plus_8.5x12.69in
ca: US Letter (Plus)

en: media.na_letter_8.5x11in
ca: US Letter

en: media.na_monarch_3.875x7.5in
ca: Monarch Envelope

en: media.na_number-10_4.125x9.5in
ca: #10 Envelope

en: media.na_number-11_4.5x10.375in
ca: #11 Envelope

en: media.na_number-12_4.75x11in
ca: #12 Envelope

en: media.na_number-14_5x11.5in
ca: #14 Envelope

en: media.na_number-9_3.875x8.875in
ca: #9 Envelope

en: media.na_oficio_8.5x13.4in
ca: 8.5 x 13.4"

en: media.na_personal_3.625x6.5in
ca: Personal Envelope

en: media.na_quarto_8.5x10.83in
ca: Quarto

en: media.na_super-a_8.94x14in
ca: 8.94 x 14"

en: media.na_super-b_13x19in
ca: 13 x 19"

en: media.na_wide-format_30x42in
ca: 30 x 42"

en: media.oe_12x16_12x16in
ca: 12 x 16"

en: media.oe_14x17_14x17in
ca: 14 x 17"

en: media.oe_18x22_18x22in
ca: 18 x 22"

en: media.oe_a2plus_17x24in
ca: 17 x 24"

en: media.oe_photo-10r_10x12in
ca: 10 x 12"

en: media.oe_photo-20r_20x24in
ca: 20 x 24"

en: media.oe_photo-l_3.5x5in
ca: 3.5 x 5"

en: media.oe_photo-s10r_10x15in
ca: 10 x 15"

en: media.om_16k_184x260mm
ca: 184 x 260mm

en: media.om_16k_195x270mm
ca: 195 x 270mm

en: media.om_dai-pa-kai_275x395mm
ca: 275 x 395mm

en: media.om_folio-sp_215x315mm
ca: Folio

en: media.om_folio_210x330mm
ca: Folio (Special)

en: media.om_invite_220x220mm
ca: Invitation Envelope

en: media.om_italian_110x230mm
ca: Italian Envelope

en: media.om_juuro-ku-kai_198x275mm
ca: 198 x 275mm

en: media.om_large-photo_200x300
ca: 200 x 300mm

en: media.om_medium-photo_130x180mm
ca: 130 x 180mm

en: media.om_pa-kai_267x389mm
ca: 267 x 389mm

en: media.om_postfix_114x229mm
ca: Postfix Envelope

en: media.om_small-photo_100x150mm
ca: 100 x 150mm

en: media.om_wide-photo_100x200mm
ca: 100 x 200mm

en: media.prc_10_324x458mm
ca: Chinese #10 Envelope

en: media.prc_16k_146x215mm
ca: Chinese 16k

en: media.prc_1_102x165mm
ca: Chinese #1 Envelope

en: media.prc_2_102x176mm
ca: Chinese #2 Envelope

en: media.prc_32k_97x151mm
ca: Chinese 32k

en: media.prc_3_125x176mm
ca: Chinese #3 Envelope

en: media.prc_4_110x208mm
ca: Chinese #4 Envelope

en: media.prc_5_110x220mm
ca: Chinese #5 Envelope

en: media.prc_6_120x320mm
ca: Chinese #6 Envelope

en: media.prc_7_160x230mm
ca: Chinese #7 Envelope

en: media.prc_8_120x309mm
ca: Chinese #8 Envelope

en: media.roc_16k_7.75x10.75in
ca: ROC 16k

en: media.roc_8k_10.75x15.5in
ca: ROC 8k

en: members of class %s:
ca: membres de la classe %s:

en: multiple-document-handling
ca: Multiple Document Handling

en: multiple-document-handling.separate-documents-collated-copies
ca: Separate Documents Collated Copies

en: multiple-document-handling.separate-documents-uncollated-copies
ca: Separate Documents Uncollated Copies

en: multiple-document-handling.single-document
ca: Single Document

en: multiple-document-handling.single-document-new-sheet
ca: Single Document New Sheet

en: multiple-object-handling
ca: Multiple Object Handling

en: multiple-object-handling.auto
ca: Automatic

en: multiple-object-handling.best-fit
ca: Best Fit

en: multiple-object-handling.best-quality
ca: Best Quality

en: multiple-object-handling.best-speed
ca: Best Speed

en: multiple-object-handling.one-at-a-time
ca: One At A Time

en: multiple-operation-time-out-action
ca: Multiple Operation Time Out Action

en: multiple-operation-time-out-action.abort-job
ca: Abort Job

en: multiple-operation-time-out-action.hold-job
ca: Hold Job

en: multiple-operation-time-out-action.process-job
ca: Process Job

en: no entries
ca: no hi ha cap entrada

en: no system default destination
ca: no hi ha cap destí per defecte

en: noise-removal
ca: Noise Removal

en: notify-attributes
ca: Notify Attributes

en: notify-charset
ca: Notify Charset

en: notify-events
ca: Notify Events

en: notify-events not specified.
ca: no s'ha especificat cap notify-events.

en: notify-events.document-completed
ca: Document Completed

en: notify-events.document-config-changed
ca: Document Config Changed

en: notify-events.document-created
ca: Document Created

en: notify-events.document-fetchable
ca: Document Fetchable

en: notify-events.document-state-changed
ca: Document State Changed

en: notify-events.document-stopped
ca: Document Stopped

en: notify-events.job-completed
ca: Job Completed

en: notify-events.job-config-changed
ca: Job Config Changed

en: notify-events.job-created
ca: Job Created

en: notify-events.job-fetchable
ca: Job Fetchable

en: notify-events.job-progress
ca: Job Progress

en: notify-events.job-state-changed
ca: Job State Changed

en: notify-events.job-stopped
ca: Job Stopped

en: notify-events.none
ca: None

en: notify-events.printer-config-changed
ca: Printer Config Changed

en: notify-events.printer-finishings-changed
ca: Printer Finishings Changed

en: notify-events.printer-media-changed
ca: Printer Media Changed

en: notify-events.printer-queue-order-changed
ca: Printer Queue Order Changed

en: notify-events.printer-restarted
ca: Printer Restarted

en: notify-events.printer-shutdown
ca: Printer Shutdown

en: notify-events.printer-state-changed
ca: Printer State Changed

en: notify-events.printer-stopped
ca: Printer Stopped

en: notify-get-interval
ca: Notify Get Interval

en: notify-lease-duration
ca: Notify Lease Duration

en: notify-natural-language
ca: Notify Natural Language

en: notify-pull-method
ca: Notify Pull Method

en: notify-recipient-uri
ca: Notify Recipient

en: notify-recipient-uri URI "%s" is already used.
ca: L'URI de notify-recipient-uri «%s» ja s'ha fet servir.

en: notify-recipient-uri URI "%s" uses unknown scheme.
ca: L'URI de notify-recipient-uri «%s» fa servir un esquema desconegut.

en: notify-sequence-numbers
ca: Notify Sequence Numbers

en: notify-subscription-ids
ca: Notify Subscription Ids

en: notify-time-interval
ca: Notify Time Interval

en: notify-user-data
ca: Notify User Data

en: notify-wait
ca: Notify Wait

en: number-of-retries
ca: Number Of Retries

en: number-up
ca: Number-Up

en: object-offset
ca: Object Offset

en: object-size
ca: Object Size

en: organization-name
ca: Organization Name

en: orientation-requested
ca: Orientation

en: orientation-requested.3
ca: Portrait

en: orientation-requested.4
ca: Landscape

en: orientation-requested.5
ca: Reverse Landscape

en: orientation-requested.6
ca: Reverse Portrait

en: orientation-requested.7
ca: None

en: output-attributes
ca: Output Attributes

en: output-bin
ca: Output Bin

en: output-bin.auto
ca: Automatic

en: output-bin.bottom
ca: Bottom

en: output-bin.center
ca: Center

en: output-bin.face-down
ca: Face Down

en: output-bin.face-up
ca: Face Up

en: output-bin.large-capacity
ca: Large Capacity

en: output-bin.left
ca: Left

en: output-bin.mailbox-1
ca: Mailbox 1

en: output-bin.mailbox-10
ca: Mailbox 10

en: output-bin.mailbox-2
ca: Mailbox 2

en: output-bin.mailbox-3
ca: Mailbox 3

en: output-bin.mailbox-4
ca: Mailbox 4

en: output-bin.mailbox-5
ca: Mailbox 5

en: output-bin.mailbox-6
ca: Mailbox 6

en: output-bin.mailbox-7
ca: Mailbox 7

en: output-bin.mailbox-8
ca: Mailbox 8

en: output-bin.mailbox-9
ca: Mailbox 9

en: output-bin.middle
ca: Middle

en: output-bin.my-mailbox
ca: My Mailbox

en: output-bin.rear
ca: Rear

en: output-bin.right
ca: Right

en: output-bin.side
ca: Side

en: output-bin.stacker-1
ca: Stacker 1

en: output-bin.stacker-10
ca: Stacker 10

en: output-bin.stacker-2
ca: Stacker 2

en: output-bin.stacker-3
ca: Stacker 3

en: output-bin.stacker-4
ca: Stacker 4

en: output-bin.stacker-5
ca: Stacker 5

en: output-bin.stacker-6
ca: Stacker 6

en: output-bin.stacker-7
ca: Stacker 7

en: output-bin.stacker-8
ca: Stacker 8

en: output-bin.stacker-9
ca: Stacker 9

en: output-bin.top
ca: Top

en: output-bin.tray-1
ca: Tray 1

en: output-bin.tray-10
ca: Tray 10

en: output-bin.tray-2
ca: Tray 2

en: output-bin.tray-3
ca: Tray 3

en: output-bin.tray-4
ca: Tray 4

en: output-bin.tray-5
ca: Tray 5

en: output-bin.tray-6
ca: Tray 6

en: output-bin.tray-7
ca: Tray 7

en: output-bin.tray-8
ca: Tray 8

en: output-bin.tray-9
ca: Tray 9

en: output-compression-quality-factor
ca: Scanned Image Quality

en: page-delivery
ca: Page Delivery

en: page-delivery.reverse-order-face-down
ca: Reverse Order Face Down

en: page-delivery.reverse-order-face-up
ca: Reverse Order Face Up

en: page-delivery.same-order-face-down
ca: Same Order Face Down

en: page-delivery.same-order-face-up
ca: Same Order Face Up

en: page-delivery.system-specified
ca: System Specified

en: page-order-received
ca: Page Order Received

en: page-order-received.1-to-n-order
ca: 1 To N Order

en: page-order-received.n-to-1-order
ca: N To 1 Order

en: page-ranges
ca: Page Ranges

en: pages
ca: Pages

en: pages-per-subset
ca: Pages Per Subset

en: pending
ca: pendent

en: platform-shape
ca: Platform Shape

en: platform-shape.ellipse
ca: Round

en: platform-shape.rectangle
ca: Rectangle

en: platform-temperature
ca: Platform Temperature

en: post-dial-string
ca: Post-dial String

en: ppdc: Adding include directory "%s".
ca: ppdc: s'afegeix el directori inclòs «%s».

en: ppdc: Adding/updating UI text from %s.
ca: ppdc: s'afegeix/actualitza el text de l'UI des de %s.

en: ppdc: Bad boolean value (%s) on line %d of %s.
ca: ppdc: valor booleà incorrecte (%s) a la línia %d de %s.

en: ppdc: Bad font attribute: %s
ca: ppdc: l'atribut del tipus de lletra és incorrecte: %s

en: ppdc: Bad resolution name "%s" on line %d of %s.
ca: ppdc: el nom de resolució «%s» de la línia %d de %s és incorrecte.

en: ppdc: Bad status keyword %s on line %d of %s.
ca: ppdc: la paraula clau d'estat %s de la línia %d de %s és incorrecta.

en: ppdc: Bad variable substitution ($%c) on line %d of %s.
ca: ppdc: la variable de substitució ($%c) de la línia %d de %s és incorrecta.

en: ppdc: Choice found on line %d of %s with no Option.
ca: ppdc: s'ha trobat una elecció a la línia %d de %s sense cap opció.

en: ppdc: Duplicate #po for locale %s on line %d of %s.
ca: ppdc: #po duplicat per l'idioma %s a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected a filter definition on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava una definició de filtre a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected a program name on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava un nom de programa a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected boolean value on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava un valor booleà a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected charset after Font on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava un joc de caràcters després de Font a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected choice code on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava un codi d'elecció a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected choice name/text on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava un nom/text d'elecció a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected color order for ColorModel on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava un ordre de colors per ColorModel a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected colorspace for ColorModel on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava un espai de colors per ColorModel a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected compression for ColorModel on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava una compressió per ColorModel a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected constraints string for UIConstraints on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava una cadena de restriccions per UIConstraints a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected driver type keyword following DriverType on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava una paraula clau de tipus de controlador després de DriverType a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected duplex type after Duplex on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava un tipus de dúplex després de Duplex a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected encoding after Font on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava una codificació després de Font a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected filename after #po %s on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava un nom de fitxer després de #po %s a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected group name/text on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava un nom/text de grup a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected include filename on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava un nom de fitxer d'inclusió a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected integer on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava un enter a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected locale after #po on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava un idioma després de #po a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected name after %s on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava un nom després de %s a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected name after FileName on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava un nom després de FileName a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected name after Font on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava un nom després de Font a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected name after Manufacturer on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava un nom després de Manufacturer a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected name after MediaSize on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava un nom després de MediaSize a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected name after ModelName on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava un nom després de ModelName a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected name after PCFileName on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava un nom després de PCFileName a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected name/text after %s on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava un nom/text després de %s a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected name/text after Installable on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava un nom/text després d'Installable a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected name/text after Resolution on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava un nom/text després de Resolution a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected name/text combination for ColorModel on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava una combinació de nom/text per ColorModel a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected option name/text on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava un nom/text d'opció a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected option section on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava una secció d'opció a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected option type on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava un tipus d'opció a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected override field after Resolution on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava un camp de substitució després de Resolution a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected quoted string on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava una cadena entre cometes dobles a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected real number on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava un número real a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected resolution/mediatype following ColorProfile on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava una resolució/tipus de mitjà després de ColorProfile a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected resolution/mediatype following SimpleColorProfile on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava una resolució/tipus de mitjà després de SimpleColorProfile a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected selector after %s on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava un selector després de %s a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected status after Font on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava un estat després de Font a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected string after Copyright on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava una cadena després de Copyright a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected string after Version on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava una cadena després de Version a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected two option names on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava dos noms d'opció a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected value after %s on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava un valor després de %s a la línia %d de %s.

en: ppdc: Expected version after Font on line %d of %s.
ca: ppdc: s'esperava una versió després de Font a la línia %d de %s.

en: ppdc: Invalid #include/#po filename "%s".
ca: ppdc: el nom de fitxer #include/#po «%s» no és vàlid.

en: ppdc: Invalid cost for filter on line %d of %s.
ca: ppdc: el cost del filtre no és vàlid a la línia %d de %s.

en: ppdc: Invalid empty MIME type for filter on line %d of %s.
ca: ppdc: el tipus MIME buit no és vàlid pel filtre a la línia %d de %s.

en: ppdc: Invalid empty program name for filter on line %d of %s.
ca: ppdc: el nom de programa buit no és vàlid pel filtre a la línia %d de %s.

en: ppdc: Invalid option section "%s" on line %d of %s.
ca: ppdc: la secció d'opció «%s» no és vàlida a la línia %d de %s.

en: ppdc: Invalid option type "%s" on line %d of %s.
ca: ppdc: el tipus d'opció «%s» no és vàlid a la línia %d de %s.

en: ppdc: Loading driver information file "%s".
ca: ppdc: s'està carregant el fitxer d'informació del controlador «%s».

en: ppdc: Loading messages for locale "%s".
ca: ppdc: s'està carregant l'idioma «%s».

en: ppdc: Loading messages from "%s".
ca: ppdc: s'està carregant els missatges des de «%s».

en: ppdc: Missing #endif at end of "%s".
ca: ppdc: falta un #endif al final de «%s».

en: ppdc: Missing #if on line %d of %s.
ca: ppdc: falta un #if a la línia %d de %s.

en: ppdc: Need a msgid line before any translation strings on line %d of %s.
ca: oodc: es necessita un msgid abans de la cadena per traduir a la línia %d de %s.

en: ppdc: No message catalog provided for locale %s.
ca: ppdc: no s'ha donat el catàleg de missatges per l'idioma %s.

en: ppdc: Option %s defined in two different groups on line %d of %s.
ca: ppdc: l'opció %s està definida a dos grups diferents a la línia %d de %s.

en: ppdc: Option %s redefined with a different type on line %d of %s.
ca: ppdc: l'opció %s està redefinida amb un tipus diferent a la línia %d de %s.

en: ppdc: Option constraint must *name on line %d of %s.
ca: ppdc: l'opció de restricció ha d'incloure *nom a la línia %d de %s.

en: ppdc: Too many nested #if's on line %d of %s.
ca: ppdc: hi ha massa #if imbricats a la línia %d de %s.

en: ppdc: Unable to create PPD file "%s" - %s.
ca: ppdc: no s'ha pogut crear el fitxer PPD «%s» - %s.

en: ppdc: Unable to create output directory %s: %s
ca: ppdc: no s'ha pogut crear el directori de sortida %s: %s

en: ppdc: Unable to create output pipes: %s
ca: ppdc: no s'ha pogut crear els conductes de sortida: %s

en: ppdc: Unable to execute cupstestppd: %s
ca: ppdc: no s'ha pogut executar cupstestppd: %s

en: ppdc: Unable to find #po file %s on line %d of %s.
ca: ppdc: no s'ha pogut trobar el fitxer #po %s a la línia %d de %s.

en: ppdc: Unable to find include file "%s" on line %d of %s.
ca: ppdc: no s'ha pogut trobar el fitxer d'inclusió «%s» a la línia %d de %s.

en: ppdc: Unable to find localization for "%s" - %s
ca: ppdc: no s'ha pogut trobar la localització de «%s» - %s

en: ppdc: Unable to load localization file "%s" - %s
ca: ppdc: no s'ha pogut carregar el fitxer de localització «%s» - %s

en: ppdc: Unable to open %s: %s
ca: ppdc: no s'ha pogut obrir %s: %s

en: ppdc: Undefined variable (%s) on line %d of %s.
ca: ppdc: la variable (%s) de la línia %d de %s no està definida.

en: ppdc: Unexpected text on line %d of %s.
ca: ppdc: hi ha un text inesperat a la línia %d de %s.

en: ppdc: Unknown driver type %s on line %d of %s.
ca: ppdc: el tipus de controlador %s de la línia %d de %s no és conegut.

en: ppdc: Unknown duplex type "%s" on line %d of %s.
ca: ppdc: el tipus de dúplex «%s» de la línia %d de %s no és conegut.

en: ppdc: Unknown media size "%s" on line %d of %s.
ca: ppdc: la mida del mitjà «%s» de la línia %d de %s no és coneguda.

en: ppdc: Unknown message catalog format for "%s".
ca: ppdc: el format del catàleg de missatges de «%s» no és conegut.

en: ppdc: Unknown token "%s" seen on line %d of %s.
ca: ppdc: el testimoni «%s» de la línia %d de %s no és conegut.

en: ppdc: Unknown trailing characters in real number "%s" on line %d of %s.
ca: ppdc: els caràcters finals del número real «%s» de la línia %d de %s no són coneguts.

en: ppdc: Unterminated string starting with %c on line %d of %s.
ca: ppdc: la cadena que comença per %c de la línia %d de %s no està acabada.

en: ppdc: Warning - overlapping filename "%s".
ca: ppdc: avís - se superposa el nom del fitxer «%s».

en: ppdc: Writing %s.
ca: ppdc: s'escriu %s.

en: ppdc: Writing PPD files to directory "%s".
ca: ppdc: s'escriuen els fitxers PPD a la carpeta «%s».

en: ppdmerge: Bad LanguageVersion "%s" in %s.
ca: ppdmerge: LanguageVersion «%s» incorrecte a %s.

en: ppdmerge: Ignoring PPD file %s.
ca: ppdmerge: s'ignora el fitxer PPD %s.

en: ppdmerge: Unable to backup %s to %s - %s
ca: ppdmerge: no s'ha pogut fer la còpia de seguretat %s a %s- %s

en: pre-dial-string
ca: Pre-dial String

en: presentation-direction-number-up
ca: Number-Up Layout

en: presentation-direction-number-up.tobottom-toleft
ca: Top-Bottom, Right-Left

en: presentation-direction-number-up.tobottom-toright
ca: Top-Bottom, Left-Right

en: presentation-direction-number-up.toleft-tobottom
ca: Right-Left, Top-Bottom

en: presentation-direction-number-up.toleft-totop
ca: Right-Left, Bottom-Top

en: presentation-direction-number-up.toright-tobottom
ca: Left-Right, Top-Bottom

en: presentation-direction-number-up.toright-totop
ca: Left-Right, Bottom-Top

en: presentation-direction-number-up.totop-toleft
ca: Bottom-Top, Right-Left

en: presentation-direction-number-up.totop-toright
ca: Bottom-Top, Left-Right

en: print-accuracy
ca: Print Accuracy

en: print-base
ca: Print Base

en: print-base.brim
ca: Brim

en: print-base.none
ca: None

en: print-base.raft
ca: Raft

en: print-base.skirt
ca: Skirt

en: print-base.standard
ca: Standard

en: print-color-mode
ca: Print Color Mode

en: print-color-mode.auto
ca: Automatic

en: print-color-mode.bi-level
ca: Bi-Level

en: print-color-mode.color
ca: Color

en: print-color-mode.highlight
ca: Highlight

en: print-color-mode.monochrome
ca: Monochrome

en: print-color-mode.process-bi-level
ca: Process Bi-Level

en: print-color-mode.process-monochrome
ca: Process Monochrome

en: print-content-optimize
ca: Print Optimization

en: print-content-optimize.auto
ca: Automatic

en: print-content-optimize.graphic
ca: Graphics

en: print-content-optimize.photo
ca: Photo

en: print-content-optimize.text
ca: Text

en: print-content-optimize.text-and-graphic
ca: Text And Graphics

en: print-objects
ca: Print Objects

en: print-quality
ca: Print Quality

en: print-quality.3
ca: Draft

en: print-quality.4
ca: Normal

en: print-quality.5
ca: High

en: print-rendering-intent
ca: Print Rendering Intent

en: print-rendering-intent.absolute
ca: Absolute

en: print-rendering-intent.auto
ca: Automatic

en: print-rendering-intent.perceptual
ca: Perceptual

en: print-rendering-intent.relative
ca: Relative

en: print-rendering-intent.relative-bpc
ca: Relative w/Black Point Compensation

en: print-rendering-intent.saturation
ca: Saturation

en: print-scaling
ca: Print Scaling

en: print-scaling.auto
ca: Automatic

en: print-scaling.auto-fit
ca: Auto Fit

en: print-scaling.fill
ca: Fill

en: print-scaling.fit
ca: Fit

en: print-scaling.none
ca: None

en: print-supports
ca: Print Supports

en: print-supports.material
ca: Material

en: print-supports.none
ca: None

en: print-supports.standard
ca: Standard

en: printer %s disabled since %s -
ca: la impressora %s està deshabilitada des de %s -

en: printer %s is idle.  enabled since %s
ca: la impressora %s està inactiva. Està activada des de %s

en: printer %s now printing %s-%d.  enabled since %s
ca: la impressora %s està imprimint %s-%d. Està habilitada des de %s

en: printer %s/%s disabled since %s -
ca: la impressora %s/%s està deshabilitada des de %s -

en: printer %s/%s is idle.  enabled since %s
ca: la impressora %s/%s està inactiva. Està activada des de %s

en: printer %s/%s now printing %s-%d.  enabled since %s
ca: la impressora %s/%s està imprimint %s-%d. Està activada des de %s

en: printer-message-from-operator
ca: Printer Message From Operator

en: printer-resolution
ca: Printer Resolution

en: printer-state
ca: Printer State

en: printer-state-reasons
ca: Detailed Printer State

en: printer-state-reasons.alert-removal-of-binary-change-entry
ca: Alert Removal Of Binary Change Entry

en: printer-state-reasons.bander-added
ca: Bander Added

en: printer-state-reasons.bander-almost-empty
ca: Bander Almost Empty

en: printer-state-reasons.bander-almost-full
ca: Bander Almost Full

en: printer-state-reasons.bander-at-limit
ca: Bander At Limit

en: printer-state-reasons.bander-closed
ca: Bander Closed

en: printer-state-reasons.bander-configuration-change
ca: Bander Configuration Change

en: printer-state-reasons.bander-cover-closed
ca: Bander Cover Closed

en: printer-state-reasons.bander-cover-open
ca: Bander Cover Open

en: printer-state-reasons.bander-empty
ca: Bander Empty

en: printer-state-reasons.bander-full
ca: Bander Full

en: printer-state-reasons.bander-interlock-closed
ca: Bander Interlock Closed

en: printer-state-reasons.bander-interlock-open
ca: Bander Interlock Open

en: printer-state-reasons.bander-jam
ca: Bander Jam

en: printer-state-reasons.bander-life-almost-over
ca: Bander Life Almost Over

en: printer-state-reasons.bander-life-over
ca: Bander Life Over

en: printer-state-reasons.bander-memory-exhausted
ca: Bander Memory Exhausted

en: printer-state-reasons.bander-missing
ca: Bander Missing

en: printer-state-reasons.bander-motor-failure
ca: Bander Motor Failure

en: printer-state-reasons.bander-near-limit
ca: Bander Near Limit

en: printer-state-reasons.bander-offline
ca: Bander Offline

en: printer-state-reasons.bander-opened
ca: Bander Opened

en: printer-state-reasons.bander-over-temperature
ca: Bander Over Temperature

en: printer-state-reasons.bander-power-saver
ca: Bander Power Saver

en: printer-state-reasons.bander-recoverable-failure
ca: Bander Recoverable Failure

en: printer-state-reasons.bander-recoverable-storage
ca: Bander Recoverable Storage

en: printer-state-reasons.bander-removed
ca: Bander Removed

en: printer-state-reasons.bander-resource-added
ca: Bander Resource Added

en: printer-state-reasons.bander-resource-removed
ca: Bander Resource Removed

en: printer-state-reasons.bander-thermistor-failure
ca: Bander Thermistor Failure

en: printer-state-reasons.bander-timing-failure
ca: Bander Timing Failure

en: printer-state-reasons.bander-turned-off
ca: Bander Turned Off

en: printer-state-reasons.bander-turned-on
ca: Bander Turned On

en: printer-state-reasons.bander-under-temperature
ca: Bander Under Temperature

en: printer-state-reasons.bander-unrecoverable-failure
ca: Bander Unrecoverable Failure

en: printer-state-reasons.bander-unrecoverable-storage-error
ca: Bander Unrecoverable Storage Error

en: printer-state-reasons.bander-warming-up
ca: Bander Warming Up

en: printer-state-reasons.binder-added
ca: Binder Added

en: printer-state-reasons.binder-almost-empty
ca: Binder Almost Empty

en: printer-state-reasons.binder-almost-full
ca: Binder Almost Full

en: printer-state-reasons.binder-at-limit
ca: Binder At Limit

en: printer-state-reasons.binder-closed
ca: Binder Closed

en: printer-state-reasons.binder-configuration-change
ca: Binder Configuration Change

en: printer-state-reasons.binder-cover-closed
ca: Binder Cover Closed

en: printer-state-reasons.binder-cover-open
ca: Binder Cover Open

en: printer-state-reasons.binder-empty
ca: Binder Empty

en: printer-state-reasons.binder-full
ca: Binder Full

en: printer-state-reasons.binder-interlock-closed
ca: Binder Interlock Closed

en: printer-state-reasons.binder-interlock-open
ca: Binder Interlock Open

en: printer-state-reasons.binder-jam
ca: Binder Jam

en: printer-state-reasons.binder-life-almost-over
ca: Binder Life Almost Over

en: printer-state-reasons.binder-life-over
ca: Binder Life Over

en: printer-state-reasons.binder-memory-exhausted
ca: Binder Memory Exhausted

en: printer-state-reasons.binder-missing
ca: Binder Missing

en: printer-state-reasons.binder-motor-failure
ca: Binder Motor Failure

en: printer-state-reasons.binder-near-limit
ca: Binder Near Limit

en: printer-state-reasons.binder-offline
ca: Binder Offline

en: printer-state-reasons.binder-opened
ca: Binder Opened

en: printer-state-reasons.binder-over-temperature
ca: Binder Over Temperature

en: printer-state-reasons.binder-power-saver
ca: Binder Power Saver

en: printer-state-reasons.binder-recoverable-failure
ca: Binder Recoverable Failure

en: printer-state-reasons.binder-recoverable-storage
ca: Binder Recoverable Storage

en: printer-state-reasons.binder-removed
ca: Binder Removed

en: printer-state-reasons.binder-resource-added
ca: Binder Resource Added

en: printer-state-reasons.binder-resource-removed
ca: Binder Resource Removed

en: printer-state-reasons.binder-thermistor-failure
ca: Binder Thermistor Failure

en: printer-state-reasons.binder-timing-failure
ca: Binder Timing Failure

en: printer-state-reasons.binder-turned-off
ca: Binder Turned Off

en: printer-state-reasons.binder-turned-on
ca: Binder Turned On

en: printer-state-reasons.binder-under-temperature
ca: Binder Under Temperature

en: printer-state-reasons.binder-unrecoverable-failure
ca: Binder Unrecoverable Failure

en: printer-state-reasons.binder-unrecoverable-storage-error
ca: Binder Unrecoverable Storage Error

en: printer-state-reasons.binder-warming-up
ca: Binder Warming Up

en: printer-state-reasons.camera-failure
ca: Camera Failure

en: printer-state-reasons.chamber-cooling
ca: Chamber Cooling

en: printer-state-reasons.chamber-heating
ca: Chamber Heating

en: printer-state-reasons.chamber-temperature-high
ca: Chamber Temperature High

en: printer-state-reasons.chamber-temperature-low
ca: Chamber Temperature Low

en: printer-state-reasons.cleaner-life-almost-over
ca: Cleaner Life Almost Over

en: printer-state-reasons.cleaner-life-over
ca: Cleaner Life Over

en: printer-state-reasons.configuration-change
ca: Configuration Change

en: printer-state-reasons.connecting-to-device
ca: Connecting To Device

en: printer-state-reasons.cover-open
ca: Cover Open

en: printer-state-reasons.deactivated
ca: Deactivated

en: printer-state-reasons.developer-empty
ca: Developer Empty

en: printer-state-reasons.developer-low
ca: Developer Low

en: printer-state-reasons.die-cutter-added
ca: Die Cutter Added

en: printer-state-reasons.die-cutter-almost-empty
ca: Die Cutter Almost Empty

en: printer-state-reasons.die-cutter-almost-full
ca: Die Cutter Almost Full

en: printer-state-reasons.die-cutter-at-limit
ca: Die Cutter At Limit

en: printer-state-reasons.die-cutter-closed
ca: Die Cutter Closed

en: printer-state-reasons.die-cutter-configuration-change
ca: Die Cutter Configuration Change

en: printer-state-reasons.die-cutter-cover-closed
ca: Die Cutter Cover Closed

en: printer-state-reasons.die-cutter-cover-open
ca: Die Cutter Cover Open

en: printer-state-reasons.die-cutter-empty
ca: Die Cutter Empty

en: printer-state-reasons.die-cutter-full
ca: Die Cutter Full

en: printer-state-reasons.die-cutter-interlock-closed
ca: Die Cutter Interlock Closed

en: printer-state-reasons.die-cutter-interlock-open
ca: Die Cutter Interlock Open

en: printer-state-reasons.die-cutter-jam
ca: Die Cutter Jam

en: printer-state-reasons.die-cutter-life-almost-over
ca: Die Cutter Life Almost Over

en: printer-state-reasons.die-cutter-life-over
ca: Die Cutter Life Over

en: printer-state-reasons.die-cutter-memory-exhausted
ca: Die Cutter Memory Exhausted

en: printer-state-reasons.die-cutter-missing
ca: Die Cutter Missing

en: printer-state-reasons.die-cutter-motor-failure
ca: Die Cutter Motor Failure

en: printer-state-reasons.die-cutter-near-limit
ca: Die Cutter Near Limit

en: printer-state-reasons.die-cutter-offline
ca: Die Cutter Offline

en: printer-state-reasons.die-cutter-opened
ca: Die Cutter Opened

en: printer-state-reasons.die-cutter-over-temperature
ca: Die Cutter Over Temperature

en: printer-state-reasons.die-cutter-power-saver
ca: Die Cutter Power Saver

en: printer-state-reasons.die-cutter-recoverable-failure
ca: Die Cutter Recoverable Failure

en: printer-state-reasons.die-cutter-recoverable-storage
ca: Die Cutter Recoverable Storage

en: printer-state-reasons.die-cutter-removed
ca: Die Cutter Removed

en: printer-state-reasons.die-cutter-resource-added
ca: Die Cutter Resource Added

en: printer-state-reasons.die-cutter-resource-removed
ca: Die Cutter Resource Removed

en: printer-state-reasons.die-cutter-thermistor-failure
ca: Die Cutter Thermistor Failure

en: printer-state-reasons.die-cutter-timing-failure
ca: Die Cutter Timing Failure

en: printer-state-reasons.die-cutter-turned-off
ca: Die Cutter Turned Off

en: printer-state-reasons.die-cutter-turned-on
ca: Die Cutter Turned On

en: printer-state-reasons.die-cutter-under-temperature
ca: Die Cutter Under Temperature

en: printer-state-reasons.die-cutter-unrecoverable-failure
ca: Die Cutter Unrecoverable Failure

en: printer-state-reasons.die-cutter-unrecoverable-storage-error
ca: Die Cutter Unrecoverable Storage Error

en: printer-state-reasons.die-cutter-warming-up
ca: Die Cutter Warming Up

en: printer-state-reasons.door-open
ca: Door Open

en: printer-state-reasons.extruder-cooling
ca: Extruder Cooling

en: printer-state-reasons.extruder-failure
ca: Extruder Failure

en: printer-state-reasons.extruder-heating
ca: Extruder Heating

en: printer-state-reasons.extruder-jam
ca: Extruder Jam

en: printer-state-reasons.extruder-temperature-high
ca: Extruder Temperature High

en: printer-state-reasons.extruder-temperature-low
ca: Extruder Temperature Low

en: printer-state-reasons.fan-failure
ca: Fan Failure

en: printer-state-reasons.folder-added
ca: Folder Added

en: printer-state-reasons.folder-almost-empty
ca: Folder Almost Empty

en: printer-state-reasons.folder-almost-full
ca: Folder Almost Full

en: printer-state-reasons.folder-at-limit
ca: Folder At Limit

en: printer-state-reasons.folder-closed
ca: Folder Closed

en: printer-state-reasons.folder-configuration-change
ca: Folder Configuration Change

en: printer-state-reasons.folder-cover-closed
ca: Folder Cover Closed

en: printer-state-reasons.folder-cover-open
ca: Folder Cover Open

en: printer-state-reasons.folder-empty
ca: Folder Empty

en: printer-state-reasons.folder-full
ca: Folder Full

en: printer-state-reasons.folder-interlock-closed
ca: Folder Interlock Closed

en: printer-state-reasons.folder-interlock-open
ca: Folder Interlock Open

en: printer-state-reasons.folder-jam
ca: Folder Jam

en: printer-state-reasons.folder-life-almost-over
ca: Folder Life Almost Over

en: printer-state-reasons.folder-life-over
ca: Folder Life Over

en: printer-state-reasons.folder-memory-exhausted
ca: Folder Memory Exhausted

en: printer-state-reasons.folder-missing
ca: Folder Missing

en: printer-state-reasons.folder-motor-failure
ca: Folder Motor Failure

en: printer-state-reasons.folder-near-limit
ca: Folder Near Limit

en: printer-state-reasons.folder-offline
ca: Folder Offline

en: printer-state-reasons.folder-opened
ca: Folder Opened

en: printer-state-reasons.folder-over-temperature
ca: Folder Over Temperature

en: printer-state-reasons.folder-power-saver
ca: Folder Power Saver

en: printer-state-reasons.folder-recoverable-failure
ca: Folder Recoverable Failure

en: printer-state-reasons.folder-recoverable-storage
ca: Folder Recoverable Storage

en: printer-state-reasons.folder-removed
ca: Folder Removed

en: printer-state-reasons.folder-resource-added
ca: Folder Resource Added

en: printer-state-reasons.folder-resource-removed
ca: Folder Resource Removed

en: printer-state-reasons.folder-thermistor-failure
ca: Folder Thermistor Failure

en: printer-state-reasons.folder-timing-failure
ca: Folder Timing Failure

en: printer-state-reasons.folder-turned-off
ca: Folder Turned Off

en: printer-state-reasons.folder-turned-on
ca: Folder Turned On

en: printer-state-reasons.folder-under-temperature
ca: Folder Under Temperature

en: printer-state-reasons.folder-unrecoverable-failure
ca: Folder Unrecoverable Failure

en: printer-state-reasons.folder-unrecoverable-storage-error
ca: Folder Unrecoverable Storage Error

en: printer-state-reasons.folder-warming-up
ca: Folder Warming Up

en: printer-state-reasons.fuser-over-temp
ca: Fuser Over Temp

en: printer-state-reasons.fuser-under-temp
ca: Fuser Under Temp

en: printer-state-reasons.hold-new-jobs
ca: Hold New Jobs

en: printer-state-reasons.identify-printer-requested
ca: Identify Printer

en: printer-state-reasons.imprinter-added
ca: Imprinter Added

en: printer-state-reasons.imprinter-almost-empty
ca: Imprinter Almost Empty

en: printer-state-reasons.imprinter-almost-full
ca: Imprinter Almost Full

en: printer-state-reasons.imprinter-at-limit
ca: Imprinter At Limit

en: printer-state-reasons.imprinter-closed
ca: Imprinter Closed

en: printer-state-reasons.imprinter-configuration-change
ca: Imprinter Configuration Change

en: printer-state-reasons.imprinter-cover-closed
ca: Imprinter Cover Closed

en: printer-state-reasons.imprinter-cover-open
ca: Imprinter Cover Open

en: printer-state-reasons.imprinter-empty
ca: Imprinter Empty

en: printer-state-reasons.imprinter-full
ca: Imprinter Full

en: printer-state-reasons.imprinter-interlock-closed
ca: Imprinter Interlock Closed

en: printer-state-reasons.imprinter-interlock-open
ca: Imprinter Interlock Open

en: printer-state-reasons.imprinter-jam
ca: Imprinter Jam

en: printer-state-reasons.imprinter-life-almost-over
ca: Imprinter Life Almost Over

en: printer-state-reasons.imprinter-life-over
ca: Imprinter Life Over

en: printer-state-reasons.imprinter-memory-exhausted
ca: Imprinter Memory Exhausted

en: printer-state-reasons.imprinter-missing
ca: Imprinter Missing

en: printer-state-reasons.imprinter-motor-failure
ca: Imprinter Motor Failure

en: printer-state-reasons.imprinter-near-limit
ca: Imprinter Near Limit

en: printer-state-reasons.imprinter-offline
ca: Imprinter Offline

en: printer-state-reasons.imprinter-opened
ca: Imprinter Opened

en: printer-state-reasons.imprinter-over-temperature
ca: Imprinter Over Temperature

en: printer-state-reasons.imprinter-power-saver
ca: Imprinter Power Saver

en: printer-state-reasons.imprinter-recoverable-failure
ca: Imprinter Recoverable Failure

en: printer-state-reasons.imprinter-recoverable-storage
ca: Imprinter Recoverable Storage

en: printer-state-reasons.imprinter-removed
ca: Imprinter Removed

en: printer-state-reasons.imprinter-resource-added
ca: Imprinter Resource Added

en: printer-state-reasons.imprinter-resource-removed
ca: Imprinter Resource Removed

en: printer-state-reasons.imprinter-thermistor-failure
ca: Imprinter Thermistor Failure

en: printer-state-reasons.imprinter-timing-failure
ca: Imprinter Timing Failure

en: printer-state-reasons.imprinter-turned-off
ca: Imprinter Turned Off

en: printer-state-reasons.imprinter-turned-on
ca: Imprinter Turned On

en: printer-state-reasons.imprinter-under-temperature
ca: Imprinter Under Temperature

en: printer-state-reasons.imprinter-unrecoverable-failure
ca: Imprinter Unrecoverable Failure

en: printer-state-reasons.imprinter-unrecoverable-storage-error
ca: Imprinter Unrecoverable Storage Error

en: printer-state-reasons.imprinter-warming-up
ca: Imprinter Warming Up

en: printer-state-reasons.input-cannot-feed-size-selected
ca: Input Cannot Feed Size Selected

en: printer-state-reasons.input-manual-input-request
ca: Input Manual Input Request

en: printer-state-reasons.input-media-color-change
ca: Input Media Color Change

en: printer-state-reasons.input-media-form-parts-change
ca: Input Media Form Parts Change

en: printer-state-reasons.input-media-size-change
ca: Input Media Size Change

en: printer-state-reasons.input-media-type-change
ca: Input Media Type Change

en: printer-state-reasons.input-media-weight-change
ca: Input Media Weight Change

en: printer-state-reasons.input-tray-elevation-failure
ca: Input Tray Elevation Failure

en: printer-state-reasons.input-tray-missing
ca: Input Tray Missing

en: printer-state-reasons.input-tray-position-failure
ca: Input Tray Position Failure

en: printer-state-reasons.inserter-added
ca: Inserter Added

en: printer-state-reasons.inserter-almost-empty
ca: Inserter Almost Empty

en: printer-state-reasons.inserter-almost-full
ca: Inserter Almost Full

en: printer-state-reasons.inserter-at-limit
ca: Inserter At Limit

en: printer-state-reasons.inserter-closed
ca: Inserter Closed

en: printer-state-reasons.inserter-configuration-change
ca: Inserter Configuration Change

en: printer-state-reasons.inserter-cover-closed
ca: Inserter Cover Closed

en: printer-state-reasons.inserter-cover-open
ca: Inserter Cover Open

en: printer-state-reasons.inserter-empty
ca: Inserter Empty

en: printer-state-reasons.inserter-full
ca: Inserter Full

en: printer-state-reasons.inserter-interlock-closed
ca: Inserter Interlock Closed

en: printer-state-reasons.inserter-interlock-open
ca: Inserter Interlock Open

en: printer-state-reasons.inserter-jam
ca: Inserter Jam

en: printer-state-reasons.inserter-life-almost-over
ca: Inserter Life Almost Over

en: printer-state-reasons.inserter-life-over
ca: Inserter Life Over

en: printer-state-reasons.inserter-memory-exhausted
ca: Inserter Memory Exhausted

en: printer-state-reasons.inserter-missing
ca: Inserter Missing

en: printer-state-reasons.inserter-motor-failure
ca: Inserter Motor Failure

en: printer-state-reasons.inserter-near-limit
ca: Inserter Near Limit

en: printer-state-reasons.inserter-offline
ca: Inserter Offline

en: printer-state-reasons.inserter-opened
ca: Inserter Opened

en: printer-state-reasons.inserter-over-temperature
ca: Inserter Over Temperature

en: printer-state-reasons.inserter-power-saver
ca: Inserter Power Saver

en: printer-state-reasons.inserter-recoverable-failure
ca: Inserter Recoverable Failure

en: printer-state-reasons.inserter-recoverable-storage
ca: Inserter Recoverable Storage

en: printer-state-reasons.inserter-removed
ca: Inserter Removed

en: printer-state-reasons.inserter-resource-added
ca: Inserter Resource Added

en: printer-state-reasons.inserter-resource-removed
ca: Inserter Resource Removed

en: printer-state-reasons.inserter-thermistor-failure
ca: Inserter Thermistor Failure

en: printer-state-reasons.inserter-timing-failure
ca: Inserter Timing Failure

en: printer-state-reasons.inserter-turned-off
ca: Inserter Turned Off

en: printer-state-reasons.inserter-turned-on
ca: Inserter Turned On

en: printer-state-reasons.inserter-under-temperature
ca: Inserter Under Temperature

en: printer-state-reasons.inserter-unrecoverable-failure
ca: Inserter Unrecoverable Failure

en: printer-state-reasons.inserter-unrecoverable-storage-error
ca: Inserter Unrecoverable Storage Error

en: printer-state-reasons.inserter-warming-up
ca: Inserter Warming Up

en: printer-state-reasons.interlock-closed
ca: Interlock Closed

en: printer-state-reasons.interlock-open
ca: Interlock Open

en: printer-state-reasons.interpreter-cartridge-added
ca: Interpreter Cartridge Added

en: printer-state-reasons.interpreter-cartridge-deleted
ca: Interpreter Cartridge Deleted

en: printer-state-reasons.interpreter-complex-page-encountered
ca: Interpreter Complex Page Encountered

en: printer-state-reasons.interpreter-memory-decrease
ca: Interpreter Memory Decrease

en: printer-state-reasons.interpreter-memory-increase
ca: Interpreter Memory Increase

en: printer-state-reasons.interpreter-resource-added
ca: Interpreter Resource Added

en: printer-state-reasons.interpreter-resource-deleted
ca: Interpreter Resource Deleted

en: printer-state-reasons.interpreter-resource-unavailable
ca: Interpreter Resource Unavailable

en: printer-state-reasons.lamp-at-eol
ca: Lamp At Eol

en: printer-state-reasons.lamp-failure
ca: Lamp Failure

en: printer-state-reasons.lamp-near-eol
ca: Lamp Near Eol

en: printer-state-reasons.laser-at-eol
ca: Laser At Eol

en: printer-state-reasons.laser-failure
ca: Laser Failure

en: printer-state-reasons.laser-near-eol
ca: Laser Near Eol

en: printer-state-reasons.make-envelope-added
ca: Make Envelope Added

en: printer-state-reasons.make-envelope-almost-empty
ca: Make Envelope Almost Empty

en: printer-state-reasons.make-envelope-almost-full
ca: Make Envelope Almost Full

en: printer-state-reasons.make-envelope-at-limit
ca: Make Envelope At Limit

en: printer-state-reasons.make-envelope-closed
ca: Make Envelope Closed

en: printer-state-reasons.make-envelope-configuration-change
ca: Make Envelope Configuration Change

en: printer-state-reasons.make-envelope-cover-closed
ca: Make Envelope Cover Closed

en: printer-state-reasons.make-envelope-cover-open
ca: Make Envelope Cover Open

en: printer-state-reasons.make-envelope-empty
ca: Make Envelope Empty

en: printer-state-reasons.make-envelope-full
ca: Make Envelope Full

en: printer-state-reasons.make-envelope-interlock-closed
ca: Make Envelope Interlock Closed

en: printer-state-reasons.make-envelope-interlock-open
ca: Make Envelope Interlock Open

en: printer-state-reasons.make-envelope-jam
ca: Make Envelope Jam

en: printer-state-reasons.make-envelope-life-almost-over
ca: Make Envelope Life Almost Over

en: printer-state-reasons.make-envelope-life-over
ca: Make Envelope Life Over

en: printer-state-reasons.make-envelope-memory-exhausted
ca: Make Envelope Memory Exhausted

en: printer-state-reasons.make-envelope-missing
ca: Make Envelope Missing

en: printer-state-reasons.make-envelope-motor-failure
ca: Make Envelope Motor Failure

en: printer-state-reasons.make-envelope-near-limit
ca: Make Envelope Near Limit

en: printer-state-reasons.make-envelope-offline
ca: Make Envelope Offline

en: printer-state-reasons.make-envelope-opened
ca: Make Envelope Opened

en: printer-state-reasons.make-envelope-over-temperature
ca: Make Envelope Over Temperature

en: printer-state-reasons.make-envelope-power-saver
ca: Make Envelope Power Saver

en: printer-state-reasons.make-envelope-recoverable-failure
ca: Make Envelope Recoverable Failure

en: printer-state-reasons.make-envelope-recoverable-storage
ca: Make Envelope Recoverable Storage

en: printer-state-reasons.make-envelope-removed
ca: Make Envelope Removed

en: printer-state-reasons.make-envelope-resource-added
ca: Make Envelope Resource Added

en: printer-state-reasons.make-envelope-resource-removed
ca: Make Envelope Resource Removed

en: printer-state-reasons.make-envelope-thermistor-failure
ca: Make Envelope Thermistor Failure

en: printer-state-reasons.make-envelope-timing-failure
ca: Make Envelope Timing Failure

en: printer-state-reasons.make-envelope-turned-off
ca: Make Envelope Turned Off

en: printer-state-reasons.make-envelope-turned-on
ca: Make Envelope Turned On

en: printer-state-reasons.make-envelope-under-temperature
ca: Make Envelope Under Temperature

en: printer-state-reasons.make-envelope-unrecoverable-failure
ca: Make Envelope Unrecoverable Failure

en: printer-state-reasons.make-envelope-unrecoverable-storage-error
ca: Make Envelope Unrecoverable Storage Error

en: printer-state-reasons.make-envelope-warming-up
ca: Make Envelope Warming Up

en: printer-state-reasons.marker-adjusting-print-quality
ca: Marker Adjusting Print Quality

en: printer-state-reasons.marker-developer-almost-empty
ca: Marker Developer Almost Empty

en: printer-state-reasons.marker-developer-empty
ca: Marker Developer Empty

en: printer-state-reasons.marker-fuser-thermistor-failure
ca: Marker Fuser Thermistor Failure

en: printer-state-reasons.marker-fuser-timing-failure
ca: Marker Fuser Timing Failure

en: printer-state-reasons.marker-ink-almost-empty
ca: Marker Ink Almost Empty

en: printer-state-reasons.marker-ink-empty
ca: Marker Ink Empty

en: printer-state-reasons.marker-print-ribbon-almost-empty
ca: Marker Print Ribbon Almost Empty

en: printer-state-reasons.marker-print-ribbon-empty
ca: Marker Print Ribbon Empty

en: printer-state-reasons.marker-supply-empty
ca: Marker Supply Empty

en: printer-state-reasons.marker-supply-low
ca: Marker Supply Low

en: printer-state-reasons.marker-toner-cartridge-missing
ca: Marker Toner Cartridge Missing

en: printer-state-reasons.marker-waste-almost-full
ca: Marker Waste Almost Full

en: printer-state-reasons.marker-waste-full
ca: Marker Waste Full

en: printer-state-reasons.marker-waste-ink-receptacle-almost-full
ca: Marker Waste Ink Receptacle Almost Full

en: printer-state-reasons.marker-waste-ink-receptacle-full
ca: Marker Waste Ink Receptacle Full

en: printer-state-reasons.marker-waste-toner-receptacle-almost-full
ca: Marker Waste Toner Receptacle Almost Full

en: printer-state-reasons.marker-waste-toner-receptacle-full
ca: Marker Waste Toner Receptacle Full

en: printer-state-reasons.material-empty
ca: Material Empty

en: printer-state-reasons.material-low
ca: Material Low

en: printer-state-reasons.material-needed
ca: Material Needed

en: printer-state-reasons.media-empty
ca: Media Empty

en: printer-state-reasons.media-jam
ca: Media Jam

en: printer-state-reasons.media-low
ca: Media Low

en: printer-state-reasons.media-needed
ca: Media Needed

en: printer-state-reasons.media-path-cannot-duplex-media-selected
ca: Media Path Cannot Duplex Media Selected

en: printer-state-reasons.media-path-media-tray-almost-full
ca: Media Path Media Tray Almost Full

en: printer-state-reasons.media-path-media-tray-full
ca: Media Path Media Tray Full

en: printer-state-reasons.media-path-media-tray-missing
ca: Media Path Media Tray Missing

en: printer-state-reasons.motor-failure
ca: Motor Failure

en: printer-state-reasons.moving-to-paused
ca: Moving To Paused

en: printer-state-reasons.none
ca: None

en: printer-state-reasons.opc-life-over
ca: Opc Life Over

en: printer-state-reasons.opc-near-eol
ca: Opc Near Eol

en: printer-state-reasons.other
ca: Other

en: printer-state-reasons.output-area-almost-full
ca: Output Area Almost Full

en: printer-state-reasons.output-area-full
ca: Output Area Full

en: printer-state-reasons.output-mailbox-select-failure
ca: Output Mailbox Select Failure

en: printer-state-reasons.output-tray-missing
ca: Output Tray Missing

en: printer-state-reasons.paused
ca: Paused

en: printer-state-reasons.perforater-added
ca: Perforater Added

en: printer-state-reasons.perforater-almost-empty
ca: Perforater Almost Empty

en: printer-state-reasons.perforater-almost-full
ca: Perforater Almost Full

en: printer-state-reasons.perforater-at-limit
ca: Perforater At Limit

en: printer-state-reasons.perforater-closed
ca: Perforater Closed

en: printer-state-reasons.perforater-configuration-change
ca: Perforater Configuration Change

en: printer-state-reasons.perforater-cover-closed
ca: Perforater Cover Closed

en: printer-state-reasons.perforater-cover-open
ca: Perforater Cover Open

en: printer-state-reasons.perforater-empty
ca: Perforater Empty

en: printer-state-reasons.perforater-full
ca: Perforater Full

en: printer-state-reasons.perforater-interlock-closed
ca: Perforater Interlock Closed

en: printer-state-reasons.perforater-interlock-open
ca: Perforater Interlock Open

en: printer-state-reasons.perforater-jam
ca: Perforater Jam

en: printer-state-reasons.perforater-life-almost-over
ca: Perforater Life Almost Over

en: printer-state-reasons.perforater-life-over
ca: Perforater Life Over

en: printer-state-reasons.perforater-memory-exhausted
ca: Perforater Memory Exhausted

en: printer-state-reasons.perforater-missing
ca: Perforater Missing

en: printer-state-reasons.perforater-motor-failure
ca: Perforater Motor Failure

en: printer-state-reasons.perforater-near-limit
ca: Perforater Near Limit

en: printer-state-reasons.perforater-offline
ca: Perforater Offline

en: printer-state-reasons.perforater-opened
ca: Perforater Opened

en: printer-state-reasons.perforater-over-temperature
ca: Perforater Over Temperature

en: printer-state-reasons.perforater-power-saver
ca: Perforater Power Saver

en: printer-state-reasons.perforater-recoverable-failure
ca: Perforater Recoverable Failure

en: printer-state-reasons.perforater-recoverable-storage
ca: Perforater Recoverable Storage

en: printer-state-reasons.perforater-removed
ca: Perforater Removed

en: printer-state-reasons.perforater-resource-added
ca: Perforater Resource Added

en: printer-state-reasons.perforater-resource-removed
ca: Perforater Resource Removed

en: printer-state-reasons.perforater-thermistor-failure
ca: Perforater Thermistor Failure

en: printer-state-reasons.perforater-timing-failure
ca: Perforater Timing Failure

en: printer-state-reasons.perforater-turned-off
ca: Perforater Turned Off

en: printer-state-reasons.perforater-turned-on
ca: Perforater Turned On

en: printer-state-reasons.perforater-under-temperature
ca: Perforater Under Temperature

en: printer-state-reasons.perforater-unrecoverable-failure
ca: Perforater Unrecoverable Failure

en: printer-state-reasons.perforater-unrecoverable-storage-error
ca: Perforater Unrecoverable Storage Error

en: printer-state-reasons.perforater-warming-up
ca: Perforater Warming Up

en: printer-state-reasons.power-down
ca: Power Down

en: printer-state-reasons.power-up
ca: Power Up

en: printer-state-reasons.printer-manual-reset
ca: Printer Manual Reset

en: printer-state-reasons.printer-nms-reset
ca: Printer Nms Reset

en: printer-state-reasons.printer-ready-to-print
ca: Printer Ready To Print

en: printer-state-reasons.puncher-added
ca: Puncher Added

en: printer-state-reasons.puncher-almost-empty
ca: Puncher Almost Empty

en: printer-state-reasons.puncher-almost-full
ca: Puncher Almost Full

en: printer-state-reasons.puncher-at-limit
ca: Puncher At Limit

en: printer-state-reasons.puncher-closed
ca: Puncher Closed

en: printer-state-reasons.puncher-configuration-change
ca: Puncher Configuration Change

en: printer-state-reasons.puncher-cover-closed
ca: Puncher Cover Closed

en: printer-state-reasons.puncher-cover-open
ca: Puncher Cover Open

en: printer-state-reasons.puncher-empty
ca: Puncher Empty

en: printer-state-reasons.puncher-full
ca: Puncher Full

en: printer-state-reasons.puncher-interlock-closed
ca: Puncher Interlock Closed

en: printer-state-reasons.puncher-interlock-open
ca: Puncher Interlock Open

en: printer-state-reasons.puncher-jam
ca: Puncher Jam

en: printer-state-reasons.puncher-life-almost-over
ca: Puncher Life Almost Over

en: printer-state-reasons.puncher-life-over
ca: Puncher Life Over

en: printer-state-reasons.puncher-memory-exhausted
ca: Puncher Memory Exhausted

en: printer-state-reasons.puncher-missing
ca: Puncher Missing

en: printer-state-reasons.puncher-motor-failure
ca: Puncher Motor Failure

en: printer-state-reasons.puncher-near-limit
ca: Puncher Near Limit

en: printer-state-reasons.puncher-offline
ca: Puncher Offline

en: printer-state-reasons.puncher-opened
ca: Puncher Opened

en: printer-state-reasons.puncher-over-temperature
ca: Puncher Over Temperature

en: printer-state-reasons.puncher-power-saver
ca: Puncher Power Saver

en: printer-state-reasons.puncher-recoverable-failure
ca: Puncher Recoverable Failure

en: printer-state-reasons.puncher-recoverable-storage
ca: Puncher Recoverable Storage

en: printer-state-reasons.puncher-removed
ca: Puncher Removed

en: printer-state-reasons.puncher-resource-added
ca: Puncher Resource Added

en: printer-state-reasons.puncher-resource-removed
ca: Puncher Resource Removed

en: printer-state-reasons.puncher-thermistor-failure
ca: Puncher Thermistor Failure

en: printer-state-reasons.puncher-timing-failure
ca: Puncher Timing Failure

en: printer-state-reasons.puncher-turned-off
ca: Puncher Turned Off

en: printer-state-reasons.puncher-turned-on
ca: Puncher Turned On

en: printer-state-reasons.puncher-under-temperature
ca: Puncher Under Temperature

en: printer-state-reasons.puncher-unrecoverable-failure
ca: Puncher Unrecoverable Failure

en: printer-state-reasons.puncher-unrecoverable-storage-error
ca: Puncher Unrecoverable Storage Error

en: printer-state-reasons.puncher-warming-up
ca: Puncher Warming Up

en: printer-state-reasons.separation-cutter-added
ca: Separation Cutter Added

en: printer-state-reasons.separation-cutter-almost-empty
ca: Separation Cutter Almost Empty

en: printer-state-reasons.separation-cutter-almost-full
ca: Separation Cutter Almost Full

en: printer-state-reasons.separation-cutter-at-limit
ca: Separation Cutter At Limit

en: printer-state-reasons.separation-cutter-closed
ca: Separation Cutter Closed

en: printer-state-reasons.separation-cutter-configuration-change
ca: Separation Cutter Configuration Change

en: printer-state-reasons.separation-cutter-cover-closed
ca: Separation Cutter Cover Closed

en: printer-state-reasons.separation-cutter-cover-open
ca: Separation Cutter Cover Open

en: printer-state-reasons.separation-cutter-empty
ca: Separation Cutter Empty

en: printer-state-reasons.separation-cutter-full
ca: Separation Cutter Full

en: printer-state-reasons.separation-cutter-interlock-closed
ca: Separation Cutter Interlock Closed

en: printer-state-reasons.separation-cutter-interlock-open
ca: Separation Cutter Interlock Open

en: printer-state-reasons.separation-cutter-jam
ca: Separation Cutter Jam

en: printer-state-reasons.separation-cutter-life-almost-over
ca: Separation Cutter Life Almost Over

en: printer-state-reasons.separation-cutter-life-over
ca: Separation Cutter Life Over

en: printer-state-reasons.separation-cutter-memory-exhausted
ca: Separation Cutter Memory Exhausted

en: printer-state-reasons.separation-cutter-missing
ca: Separation Cutter Missing

en: printer-state-reasons.separation-cutter-motor-failure
ca: Separation Cutter Motor Failure

en: printer-state-reasons.separation-cutter-near-limit
ca: Separation Cutter Near Limit

en: printer-state-reasons.separation-cutter-offline
ca: Separation Cutter Offline

en: printer-state-reasons.separation-cutter-opened
ca: Separation Cutter Opened

en: printer-state-reasons.separation-cutter-over-temperature
ca: Separation Cutter Over Temperature

en: printer-state-reasons.separation-cutter-power-saver
ca: Separation Cutter Power Saver

en: printer-state-reasons.separation-cutter-recoverable-failure
ca: Separation Cutter Recoverable Failure

en: printer-state-reasons.separation-cutter-recoverable-storage
ca: Separation Cutter Recoverable Storage

en: printer-state-reasons.separation-cutter-removed
ca: Separation Cutter Removed

en: printer-state-reasons.separation-cutter-resource-added
ca: Separation Cutter Resource Added

en: printer-state-reasons.separation-cutter-resource-removed
ca: Separation Cutter Resource Removed

en: printer-state-reasons.separation-cutter-thermistor-failure
ca: Separation Cutter Thermistor Failure

en: printer-state-reasons.separation-cutter-timing-failure
ca: Separation Cutter Timing Failure

en: printer-state-reasons.separation-cutter-turned-off
ca: Separation Cutter Turned Off

en: printer-state-reasons.separation-cutter-turned-on
ca: Separation Cutter Turned On

en: printer-state-reasons.separation-cutter-under-temperature
ca: Separation Cutter Under Temperature

en: printer-state-reasons.separation-cutter-unrecoverable-failure
ca: Separation Cutter Unrecoverable Failure

en: printer-state-reasons.separation-cutter-unrecoverable-storage-error
ca: Separation Cutter Unrecoverable Storage Error

en: printer-state-reasons.separation-cutter-warming-up
ca: Separation Cutter Warming Up

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-added
ca: Sheet Rotator Added

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-almost-empty
ca: Sheet Rotator Almost Empty

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-almost-full
ca: Sheet Rotator Almost Full

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-at-limit
ca: Sheet Rotator At Limit

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-closed
ca: Sheet Rotator Closed

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-configuration-change
ca: Sheet Rotator Configuration Change

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-cover-closed
ca: Sheet Rotator Cover Closed

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-cover-open
ca: Sheet Rotator Cover Open

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-empty
ca: Sheet Rotator Empty

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-full
ca: Sheet Rotator Full

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-interlock-closed
ca: Sheet Rotator Interlock Closed

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-interlock-open
ca: Sheet Rotator Interlock Open

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-jam
ca: Sheet Rotator Jam

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-life-almost-over
ca: Sheet Rotator Life Almost Over

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-life-over
ca: Sheet Rotator Life Over

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-memory-exhausted
ca: Sheet Rotator Memory Exhausted

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-missing
ca: Sheet Rotator Missing

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-motor-failure
ca: Sheet Rotator Motor Failure

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-near-limit
ca: Sheet Rotator Near Limit

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-offline
ca: Sheet Rotator Offline

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-opened
ca: Sheet Rotator Opened

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-over-temperature
ca: Sheet Rotator Over Temperature

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-power-saver
ca: Sheet Rotator Power Saver

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-recoverable-failure
ca: Sheet Rotator Recoverable Failure

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-recoverable-storage
ca: Sheet Rotator Recoverable Storage

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-removed
ca: Sheet Rotator Removed

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-resource-added
ca: Sheet Rotator Resource Added

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-resource-removed
ca: Sheet Rotator Resource Removed

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-thermistor-failure
ca: Sheet Rotator Thermistor Failure

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-timing-failure
ca: Sheet Rotator Timing Failure

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-turned-off
ca: Sheet Rotator Turned Off

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-turned-on
ca: Sheet Rotator Turned On

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-under-temperature
ca: Sheet Rotator Under Temperature

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-unrecoverable-failure
ca: Sheet Rotator Unrecoverable Failure

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-unrecoverable-storage-error
ca: Sheet Rotator Unrecoverable Storage Error

en: printer-state-reasons.sheet-rotator-warming-up
ca: Sheet Rotator Warming Up

en: printer-state-reasons.shutdown
ca: Shutdown

en: printer-state-reasons.slitter-added
ca: Slitter Added

en: printer-state-reasons.slitter-almost-empty
ca: Slitter Almost Empty

en: printer-state-reasons.slitter-almost-full
ca: Slitter Almost Full

en: printer-state-reasons.slitter-at-limit
ca: Slitter At Limit

en: printer-state-reasons.slitter-closed
ca: Slitter Closed

en: printer-state-reasons.slitter-configuration-change
ca: Slitter Configuration Change

en: printer-state-reasons.slitter-cover-closed
ca: Slitter Cover Closed

en: printer-state-reasons.slitter-cover-open
ca: Slitter Cover Open

en: printer-state-reasons.slitter-empty
ca: Slitter Empty

en: printer-state-reasons.slitter-full
ca: Slitter Full

en: printer-state-reasons.slitter-interlock-closed
ca: Slitter Interlock Closed

en: printer-state-reasons.slitter-interlock-open
ca: Slitter Interlock Open

en: printer-state-reasons.slitter-jam
ca: Slitter Jam

en: printer-state-reasons.slitter-life-almost-over
ca: Slitter Life Almost Over

en: printer-state-reasons.slitter-life-over
ca: Slitter Life Over

en: printer-state-reasons.slitter-memory-exhausted
ca: Slitter Memory Exhausted

en: printer-state-reasons.slitter-missing
ca: Slitter Missing

en: printer-state-reasons.slitter-motor-failure
ca: Slitter Motor Failure

en: printer-state-reasons.slitter-near-limit
ca: Slitter Near Limit

en: printer-state-reasons.slitter-offline
ca: Slitter Offline

en: printer-state-reasons.slitter-opened
ca: Slitter Opened

en: printer-state-reasons.slitter-over-temperature
ca: Slitter Over Temperature

en: printer-state-reasons.slitter-power-saver
ca: Slitter Power Saver

en: printer-state-reasons.slitter-recoverable-failure
ca: Slitter Recoverable Failure

en: printer-state-reasons.slitter-recoverable-storage
ca: Slitter Recoverable Storage

en: printer-state-reasons.slitter-removed
ca: Slitter Removed

en: printer-state-reasons.slitter-resource-added
ca: Slitter Resource Added

en: printer-state-reasons.slitter-resource-removed
ca: Slitter Resource Removed

en: printer-state-reasons.slitter-thermistor-failure
ca: Slitter Thermistor Failure

en: printer-state-reasons.slitter-timing-failure
ca: Slitter Timing Failure

en: printer-state-reasons.slitter-turned-off
ca: Slitter Turned Off

en: printer-state-reasons.slitter-turned-on
ca: Slitter Turned On

en: printer-state-reasons.slitter-under-temperature
ca: Slitter Under Temperature

en: printer-state-reasons.slitter-unrecoverable-failure
ca: Slitter Unrecoverable Failure

en: printer-state-reasons.slitter-unrecoverable-storage-error
ca: Slitter Unrecoverable Storage Error

en: printer-state-reasons.slitter-warming-up
ca: Slitter Warming Up

en: printer-state-reasons.spool-area-full
ca: Spool Area Full

en: printer-state-reasons.stacker-added
ca: Stacker Added

en: printer-state-reasons.stacker-almost-empty
ca: Stacker Almost Empty

en: printer-state-reasons.stacker-almost-full
ca: Stacker Almost Full

en: printer-state-reasons.stacker-at-limit
ca: Stacker At Limit

en: printer-state-reasons.stacker-closed
ca: Stacker Closed

en: printer-state-reasons.stacker-configuration-change
ca: Stacker Configuration Change

en: printer-state-reasons.stacker-cover-closed
ca: Stacker Cover Closed

en: printer-state-reasons.stacker-cover-open
ca: Stacker Cover Open

en: printer-state-reasons.stacker-empty
ca: Stacker Empty

en: printer-state-reasons.stacker-full
ca: Stacker Full

en: printer-state-reasons.stacker-interlock-closed
ca: Stacker Interlock Closed

en: printer-state-reasons.stacker-interlock-open
ca: Stacker Interlock Open

en: printer-state-reasons.stacker-jam
ca: Stacker Jam

en: printer-state-reasons.stacker-life-almost-over
ca: Stacker Life Almost Over

en: printer-state-reasons.stacker-life-over
ca: Stacker Life Over

en: printer-state-reasons.stacker-memory-exhausted
ca: Stacker Memory Exhausted

en: printer-state-reasons.stacker-missing
ca: Stacker Missing

en: printer-state-reasons.stacker-motor-failure
ca: Stacker Motor Failure

en: printer-state-reasons.stacker-near-limit
ca: Stacker Near Limit

en: printer-state-reasons.stacker-offline
ca: Stacker Offline

en: printer-state-reasons.stacker-opened
ca: Stacker Opened

en: printer-state-reasons.stacker-over-temperature
ca: Stacker Over Temperature

en: printer-state-reasons.stacker-power-saver
ca: Stacker Power Saver

en: printer-state-reasons.stacker-recoverable-failure
ca: Stacker Recoverable Failure

en: printer-state-reasons.stacker-recoverable-storage
ca: Stacker Recoverable Storage

en: printer-state-reasons.stacker-removed
ca: Stacker Removed

en: printer-state-reasons.stacker-resource-added
ca: Stacker Resource Added

en: printer-state-reasons.stacker-resource-removed
ca: Stacker Resource Removed

en: printer-state-reasons.stacker-thermistor-failure
ca: Stacker Thermistor Failure

en: printer-state-reasons.stacker-timing-failure
ca: Stacker Timing Failure

en: printer-state-reasons.stacker-turned-off
ca: Stacker Turned Off

en: printer-state-reasons.stacker-turned-on
ca: Stacker Turned On

en: printer-state-reasons.stacker-under-temperature
ca: Stacker Under Temperature

en: printer-state-reasons.stacker-unrecoverable-failure
ca: Stacker Unrecoverable Failure

en: printer-state-reasons.stacker-unrecoverable-storage-error
ca: Stacker Unrecoverable Storage Error

en: printer-state-reasons.stacker-warming-up
ca: Stacker Warming Up

en: printer-state-reasons.stapler-added
ca: Stapler Added

en: printer-state-reasons.stapler-almost-empty
ca: Stapler Almost Empty

en: printer-state-reasons.stapler-almost-full
ca: Stapler Almost Full

en: printer-state-reasons.stapler-at-limit
ca: Stapler At Limit

en: printer-state-reasons.stapler-closed
ca: Stapler Closed

en: printer-state-reasons.stapler-configuration-change
ca: Stapler Configuration Change

en: printer-state-reasons.stapler-cover-closed
ca: Stapler Cover Closed

en: printer-state-reasons.stapler-cover-open
ca: Stapler Cover Open

en: printer-state-reasons.stapler-empty
ca: Stapler Empty

en: printer-state-reasons.stapler-full
ca: Stapler Full

en: printer-state-reasons.stapler-interlock-closed
ca: Stapler Interlock Closed

en: printer-state-reasons.stapler-interlock-open
ca: Stapler Interlock Open

en: printer-state-reasons.stapler-jam
ca: Stapler Jam

en: printer-state-reasons.stapler-life-almost-over
ca: Stapler Life Almost Over

en: printer-state-reasons.stapler-life-over
ca: Stapler Life Over

en: printer-state-reasons.stapler-memory-exhausted
ca: Stapler Memory Exhausted

en: printer-state-reasons.stapler-missing
ca: Stapler Missing

en: printer-state-reasons.stapler-motor-failure
ca: Stapler Motor Failure

en: printer-state-reasons.stapler-near-limit
ca: Stapler Near Limit

en: printer-state-reasons.stapler-offline
ca: Stapler Offline

en: printer-state-reasons.stapler-opened
ca: Stapler Opened

en: printer-state-reasons.stapler-over-temperature
ca: Stapler Over Temperature

en: printer-state-reasons.stapler-power-saver
ca: Stapler Power Saver

en: printer-state-reasons.stapler-recoverable-failure
ca: Stapler Recoverable Failure

en: printer-state-reasons.stapler-recoverable-storage
ca: Stapler Recoverable Storage

en: printer-state-reasons.stapler-removed
ca: Stapler Removed

en: printer-state-reasons.stapler-resource-added
ca: Stapler Resource Added

en: printer-state-reasons.stapler-resource-removed
ca: Stapler Resource Removed

en: printer-state-reasons.stapler-thermistor-failure
ca: Stapler Thermistor Failure

en: printer-state-reasons.stapler-timing-failure
ca: Stapler Timing Failure

en: printer-state-reasons.stapler-turned-off
ca: Stapler Turned Off

en: printer-state-reasons.stapler-turned-on
ca: Stapler Turned On

en: printer-state-reasons.stapler-under-temperature
ca: Stapler Under Temperature

en: printer-state-reasons.stapler-unrecoverable-failure
ca: Stapler Unrecoverable Failure

en: printer-state-reasons.stapler-unrecoverable-storage-error
ca: Stapler Unrecoverable Storage Error

en: printer-state-reasons.stapler-warming-up
ca: Stapler Warming Up

en: printer-state-reasons.stitcher-added
ca: Stitcher Added

en: printer-state-reasons.stitcher-almost-empty
ca: Stitcher Almost Empty

en: printer-state-reasons.stitcher-almost-full
ca: Stitcher Almost Full

en: printer-state-reasons.stitcher-at-limit
ca: Stitcher At Limit

en: printer-state-reasons.stitcher-closed
ca: Stitcher Closed

en: printer-state-reasons.stitcher-configuration-change
ca: Stitcher Configuration Change

en: printer-state-reasons.stitcher-cover-closed
ca: Stitcher Cover Closed

en: printer-state-reasons.stitcher-cover-open
ca: Stitcher Cover Open

en: printer-state-reasons.stitcher-empty
ca: Stitcher Empty

en: printer-state-reasons.stitcher-full
ca: Stitcher Full

en: printer-state-reasons.stitcher-interlock-closed
ca: Stitcher Interlock Closed

en: printer-state-reasons.stitcher-interlock-open
ca: Stitcher Interlock Open

en: printer-state-reasons.stitcher-jam
ca: Stitcher Jam

en: printer-state-reasons.stitcher-life-almost-over
ca: Stitcher Life Almost Over

en: printer-state-reasons.stitcher-life-over
ca: Stitcher Life Over

en: printer-state-reasons.stitcher-memory-exhausted
ca: Stitcher Memory Exhausted

en: printer-state-reasons.stitcher-missing
ca: Stitcher Missing

en: printer-state-reasons.stitcher-motor-failure
ca: Stitcher Motor Failure

en: printer-state-reasons.stitcher-near-limit
ca: Stitcher Near Limit

en: printer-state-reasons.stitcher-offline
ca: Stitcher Offline

en: printer-state-reasons.stitcher-opened
ca: Stitcher Opened

en: printer-state-reasons.stitcher-over-temperature
ca: Stitcher Over Temperature

en: printer-state-reasons.stitcher-power-saver
ca: Stitcher Power Saver

en: printer-state-reasons.stitcher-recoverable-failure
ca: Stitcher Recoverable Failure

en: printer-state-reasons.stitcher-recoverable-storage
ca: Stitcher Recoverable Storage

en: printer-state-reasons.stitcher-removed
ca: Stitcher Removed

en: printer-state-reasons.stitcher-resource-added
ca: Stitcher Resource Added

en: printer-state-reasons.stitcher-resource-removed
ca: Stitcher Resource Removed

en: printer-state-reasons.stitcher-thermistor-failure
ca: Stitcher Thermistor Failure

en: printer-state-reasons.stitcher-timing-failure
ca: Stitcher Timing Failure

en: printer-state-reasons.stitcher-turned-off
ca: Stitcher Turned Off

en: printer-state-reasons.stitcher-turned-on
ca: Stitcher Turned On

en: printer-state-reasons.stitcher-under-temperature
ca: Stitcher Under Temperature

en: printer-state-reasons.stitcher-unrecoverable-failure
ca: Stitcher Unrecoverable Failure

en: printer-state-reasons.stitcher-unrecoverable-storage-error
ca: Stitcher Unrecoverable Storage Error

en: printer-state-reasons.stitcher-warming-up
ca: Stitcher Warming Up

en: printer-state-reasons.stopped-partly
ca: Stopped Partly

en: printer-state-reasons.stopping
ca: Stopping

en: printer-state-reasons.subunit-added
ca: Subunit Added

en: printer-state-reasons.subunit-almost-empty
ca: Subunit Almost Empty

en: printer-state-reasons.subunit-almost-full
ca: Subunit Almost Full

en: printer-state-reasons.subunit-at-limit
ca: Subunit At Limit

en: printer-state-reasons.subunit-closed
ca: Subunit Closed

en: printer-state-reasons.subunit-empty
ca: Subunit Empty

en: printer-state-reasons.subunit-full
ca: Subunit Full

en: printer-state-reasons.subunit-life-almost-over
ca: Subunit Life Almost Over

en: printer-state-reasons.subunit-life-over
ca: Subunit Life Over

en: printer-state-reasons.subunit-memory-exhausted
ca: Subunit Memory Exhausted

en: printer-state-reasons.subunit-missing
ca: Subunit Missing

en: printer-state-reasons.subunit-motor-failure
ca: Subunit Motor Failure

en: printer-state-reasons.subunit-near-limit
ca: Subunit Near Limit

en: printer-state-reasons.subunit-offline
ca: Subunit Offline

en: printer-state-reasons.subunit-opened
ca: Subunit Opened

en: printer-state-reasons.subunit-over-temperature
ca: Subunit Over Temperature

en: printer-state-reasons.subunit-power-saver
ca: Subunit Power Saver

en: printer-state-reasons.subunit-recoverable-failure
ca: Subunit Recoverable Failure

en: printer-state-reasons.subunit-recoverable-storage
ca: Subunit Recoverable Storage

en: printer-state-reasons.subunit-removed
ca: Subunit Removed

en: printer-state-reasons.subunit-resource-added
ca: Subunit Resource Added

en: printer-state-reasons.subunit-resource-removed
ca: Subunit Resource Removed

en: printer-state-reasons.subunit-thermistor-failure
ca: Subunit Thermistor Failure

en: printer-state-reasons.subunit-timing-Failure
ca: Subunit Timing Failure

en: printer-state-reasons.subunit-turned-off
ca: Subunit Turned Off

en: printer-state-reasons.subunit-turned-on
ca: Subunit Turned On

en: printer-state-reasons.subunit-under-temperature
ca: Subunit Under Temperature

en: printer-state-reasons.subunit-unrecoverable-failure
ca: Subunit Unrecoverable Failure

en: printer-state-reasons.subunit-unrecoverable-storage
ca: Subunit Unrecoverable Storage

en: printer-state-reasons.subunit-warming-up
ca: Subunit Warming Up

en: printer-state-reasons.timed-out
ca: Timed Out

en: printer-state-reasons.toner-empty
ca: Toner Empty

en: printer-state-reasons.toner-low
ca: Toner Low

en: printer-state-reasons.trimmer-added
ca: Trimmer Added

en: printer-state-reasons.trimmer-almost-empty
ca: Trimmer Almost Empty

en: printer-state-reasons.trimmer-almost-full
ca: Trimmer Almost Full

en: printer-state-reasons.trimmer-at-limit
ca: Trimmer At Limit

en: printer-state-reasons.trimmer-closed
ca: Trimmer Closed

en: printer-state-reasons.trimmer-configuration-change
ca: Trimmer Configuration Change

en: printer-state-reasons.trimmer-cover-closed
ca: Trimmer Cover Closed

en: printer-state-reasons.trimmer-cover-open
ca: Trimmer Cover Open

en: printer-state-reasons.trimmer-empty
ca: Trimmer Empty

en: printer-state-reasons.trimmer-full
ca: Trimmer Full

en: printer-state-reasons.trimmer-interlock-closed
ca: Trimmer Interlock Closed

en: printer-state-reasons.trimmer-interlock-open
ca: Trimmer Interlock Open

en: printer-state-reasons.trimmer-jam
ca: Trimmer Jam

en: printer-state-reasons.trimmer-life-almost-over
ca: Trimmer Life Almost Over

en: printer-state-reasons.trimmer-life-over
ca: Trimmer Life Over

en: printer-state-reasons.trimmer-memory-exhausted
ca: Trimmer Memory Exhausted

en: printer-state-reasons.trimmer-missing
ca: Trimmer Missing

en: printer-state-reasons.trimmer-motor-failure
ca: Trimmer Motor Failure

en: printer-state-reasons.trimmer-near-limit
ca: Trimmer Near Limit

en: printer-state-reasons.trimmer-offline
ca: Trimmer Offline

en: printer-state-reasons.trimmer-opened
ca: Trimmer Opened

en: printer-state-reasons.trimmer-over-temperature
ca: Trimmer Over Temperature

en: printer-state-reasons.trimmer-power-saver
ca: Trimmer Power Saver

en: printer-state-reasons.trimmer-recoverable-failure
ca: Trimmer Recoverable Failure

en: printer-state-reasons.trimmer-recoverable-storage
ca: Trimmer Recoverable Storage

en: printer-state-reasons.trimmer-removed
ca: Trimmer Removed

en: printer-state-reasons.trimmer-resource-added
ca: Trimmer Resource Added

en: printer-state-reasons.trimmer-resource-removed
ca: Trimmer Resource Removed

en: printer-state-reasons.trimmer-thermistor-failure
ca: Trimmer Thermistor Failure

en: printer-state-reasons.trimmer-timing-failure
ca: Trimmer Timing Failure

en: printer-state-reasons.trimmer-turned-off
ca: Trimmer Turned Off

en: printer-state-reasons.trimmer-turned-on
ca: Trimmer Turned On

en: printer-state-reasons.trimmer-under-temperature
ca: Trimmer Under Temperature

en: printer-state-reasons.trimmer-unrecoverable-failure
ca: Trimmer Unrecoverable Failure

en: printer-state-reasons.trimmer-unrecoverable-storage-error
ca: Trimmer Unrecoverable Storage Error

en: printer-state-reasons.trimmer-warming-up
ca: Trimmer Warming Up

en: printer-state-reasons.unknown
ca: Unknown

en: printer-state-reasons.wrapper-added
ca: Wrapper Added

en: printer-state-reasons.wrapper-almost-empty
ca: Wrapper Almost Empty

en: printer-state-reasons.wrapper-almost-full
ca: Wrapper Almost Full

en: printer-state-reasons.wrapper-at-limit
ca: Wrapper At Limit

en: printer-state-reasons.wrapper-closed
ca: Wrapper Closed

en: printer-state-reasons.wrapper-configuration-change
ca: Wrapper Configuration Change

en: printer-state-reasons.wrapper-cover-closed
ca: Wrapper Cover Closed

en: printer-state-reasons.wrapper-cover-open
ca: Wrapper Cover Open

en: printer-state-reasons.wrapper-empty
ca: Wrapper Empty

en: printer-state-reasons.wrapper-full
ca: Wrapper Full

en: printer-state-reasons.wrapper-interlock-closed
ca: Wrapper Interlock Closed

en: printer-state-reasons.wrapper-interlock-open
ca: Wrapper Interlock Open

en: printer-state-reasons.wrapper-jam
ca: Wrapper Jam

en: printer-state-reasons.wrapper-life-almost-over
ca: Wrapper Life Almost Over

en: printer-state-reasons.wrapper-life-over
ca: Wrapper Life Over

en: printer-state-reasons.wrapper-memory-exhausted
ca: Wrapper Memory Exhausted

en: printer-state-reasons.wrapper-missing
ca: Wrapper Missing

en: printer-state-reasons.wrapper-motor-failure
ca: Wrapper Motor Failure

en: printer-state-reasons.wrapper-near-limit
ca: Wrapper Near Limit

en: printer-state-reasons.wrapper-offline
ca: Wrapper Offline

en: printer-state-reasons.wrapper-opened
ca: Wrapper Opened

en: printer-state-reasons.wrapper-over-temperature
ca: Wrapper Over Temperature

en: printer-state-reasons.wrapper-power-saver
ca: Wrapper Power Saver

en: printer-state-reasons.wrapper-recoverable-failure
ca: Wrapper Recoverable Failure

en: printer-state-reasons.wrapper-recoverable-storage
ca: Wrapper Recoverable Storage

en: printer-state-reasons.wrapper-removed
ca: Wrapper Removed

en: printer-state-reasons.wrapper-resource-added
ca: Wrapper Resource Added

en: printer-state-reasons.wrapper-resource-removed
ca: Wrapper Resource Removed

en: printer-state-reasons.wrapper-thermistor-failure
ca: Wrapper Thermistor Failure

en: printer-state-reasons.wrapper-timing-failure
ca: Wrapper Timing Failure

en: printer-state-reasons.wrapper-turned-off
ca: Wrapper Turned Off

en: printer-state-reasons.wrapper-turned-on
ca: Wrapper Turned On

en: printer-state-reasons.wrapper-under-temperature
ca: Wrapper Under Temperature

en: printer-state-reasons.wrapper-unrecoverable-failure
ca: Wrapper Unrecoverable Failure

en: printer-state-reasons.wrapper-unrecoverable-storage-error
ca: Wrapper Unrecoverable Storage Error

en: printer-state-reasons.wrapper-warming-up
ca: Wrapper Warming Up

en: printer-state.3
ca: Idle

en: printer-state.4
ca: Processing

en: printer-state.5
ca: Stopped

en: printer-up-time
ca: Printer Uptime

en: processing
ca: s'està processant

en: proof-print
ca: Proof Print

en: proof-print-copies
ca: Proof Print Copies

en: punching
ca: Punching

en: punching-locations
ca: Punching Locations

en: punching-offset
ca: Punching Offset

en: punching-reference-edge
ca: Punching Reference Edge

en: punching-reference-edge.bottom
ca: Bottom

en: punching-reference-edge.left
ca: Left

en: punching-reference-edge.right
ca: Right

en: punching-reference-edge.top
ca: Top

en: request id is %s-%d (%d file(s))
ca: l'identificador de la petició és %s-%d (%d fitxer(s))

en: request-id uses indefinite length
ca: la request-id fa servir una longitud indefinida

en: requested-attributes
ca: Requested Attributes

en: retry-interval
ca: Retry Interval

en: retry-time-out
ca: Retry Time Out

en: save-disposition
ca: Save Disposition

en: save-disposition.none
ca: None

en: save-disposition.print-save
ca: Print Save

en: save-disposition.save-only
ca: Save Only

en: save-document-format
ca: Save Document Format

en: save-info
ca: Save Info

en: save-location
ca: Save Location

en: save-name
ca: Save Name

en: scheduler is not running
ca: el programador de tasques no s'està executant

en: scheduler is running
ca: el programador de tasques s'està executant

en: separator-sheets
ca: Separator Sheets

en: separator-sheets-type
ca: Separator Sheets Type

en: separator-sheets-type.both-sheets
ca: Both Sheets

en: separator-sheets-type.end-sheet
ca: End Sheet

en: separator-sheets-type.none
ca: None

en: separator-sheets-type.slip-sheets
ca: Slip Sheets

en: separator-sheets-type.start-sheet
ca: Start Sheet

en: sheet-collate
ca: Collate Copies

en: sheet-collate.collated
ca: Yes

en: sheet-collate.uncollated
ca: No

en: sides
ca: 2-Sided Printing

en: sides.one-sided
ca: Off

en: sides.two-sided-long-edge
ca: On (Portrait)

en: sides.two-sided-short-edge
ca: On (Landscape)

en: stat of %s failed: %s
ca: stat de %s ha fallat: %s

en: status		Show status of daemon and queue.
ca: status		mostra l'estat del dimoni i la cua.

en: status-message
ca: Status Message

en: stitching
ca: Staple

en: stitching-angle
ca: Stitching Angle

en: stitching-locations
ca: Stitching Locations

en: stitching-method
ca: Stitching Method

en: stitching-method.auto
ca: Automatic

en: stitching-method.crimp
ca: Crimp

en: stitching-method.wire
ca: Wire

en: stitching-offset
ca: Stitching Offset

en: stitching-reference-edge
ca: Stitching Reference Edge

en: stitching-reference-edge.bottom
ca: Bottom

en: stitching-reference-edge.left
ca: Left

en: stitching-reference-edge.right
ca: Right

en: stitching-reference-edge.top
ca: Top

en: stopped
ca: aturat

en: subject
ca: Subject

en: system default destination: %s
ca: destí per defecte del sistema: %s

en: system default destination: %s/%s
ca: destí per defecte del sistema: %s/%s

en: t33-subaddress
ca: T33 Subaddress

en: to-name
ca: To Name

en: transmission-status
ca: Transmission Status

en: transmission-status.3
ca: Pending

en: transmission-status.4
ca: Pending Retry

en: transmission-status.5
ca: Processing

en: transmission-status.7
ca: Canceled

en: transmission-status.8
ca: Aborted

en: transmission-status.9
ca: Completed

en: trimming
ca: Cut

en: trimming-offset
ca: Cut Position

en: trimming-reference-edge
ca: Trimming Reference Edge

en: trimming-reference-edge.bottom
ca: Bottom

en: trimming-reference-edge.left
ca: Left

en: trimming-reference-edge.right
ca: Right

en: trimming-reference-edge.top
ca: Top

en: trimming-type
ca: Trimming Type

en: trimming-type.draw-line
ca: Draw Line

en: trimming-type.full
ca: Full

en: trimming-type.partial
ca: Partial

en: trimming-type.perforate
ca: Perforate

en: trimming-type.score
ca: Score

en: trimming-type.tab
ca: Tab

en: trimming-when
ca: Trimming When

en: trimming-when.after-documents
ca: After Documents

en: trimming-when.after-job
ca: After Job

en: trimming-when.after-sets
ca: After Sets

en: trimming-when.after-sheets
ca: After Sheets

en: unknown
ca: desconegut

en: untitled
ca: sense títol

en: variable-bindings uses indefinite length
ca: La variable-bindings fa servir una longitud indefinida

en: x-accuracy
ca: X Accuracy

en: x-dimension
ca: X Dimension

en: x-offset
ca: X Offset

en: x-origin
ca: X Origin

en: y-accuracy
ca: Y Accuracy

en: y-dimension
ca: Y Dimension

en: y-offset
ca: Y Offset

en: y-origin
ca: Y Origin

en: z-accuracy
ca: Z Accuracy

en: z-dimension
ca: Z Dimension

en: z-offset
ca: Z Offset
