PackageKit - en to gl translation catalogue (299 entries)

en: (seconds)
gl: (segundos)

en: A correct role is required
gl: Requírese un rol correcto

en: A destination directory and the package names to download are required
gl: Requírense o directorio de destino e os nomes dos paquetes a descargar

en: A filename is required
gl: Requírese un nome de ficheiro

en: A filename to install is required
gl: Requírese o nome do ficheiro a instalar

en: A licence identifier (eula-id) is required
gl: Requírese o identificador de licenza (eula-id)

en: A package name is required
gl: Requírese un nome de paquete

en: A package name to install is required
gl: Requírese o nome do paquete a instalar

en: A package name to remove is required
gl: Requírese o nome do paquete a retirar

en: A package name to resolve is required
gl: Requírese un nome de paquete para buscar

en: A package provide string is required
gl: Requírese a cadea previda polo paquete

en: A repo id and autoremove required
gl: Requírese un ID de repositorio e autoremove

en: A repo name, parameter and value are required
gl: Requírese o nome do repositorio, o parámetro e o valor

en: A repository name is required
gl: Requírese o nome do repositorio

en: A search term is required
gl: Requírese un termo de busca

en: A search type is required, e.g. name
gl: Precisase dun tipo de busca, p.ex. nome

en: A type, key_id and package_id are required
gl: Requírense o tipos key_id e package_id

en: Accept EULA
gl: Aceptar a EULA

en: Accepting EULA
gl: Aceptando a EULA

en: Affected packages:
gl: Paquetes afectados:

en: Affected packages: None
gl: Paquetes afectados: ningún

en: Agreement
gl: Acordo

en: Alias to %s
gl: Alias a %s

en: Allow packages to be downgraded during transaction
gl: Permitir que os paquetes se poidan desactualizar durante a transacción

en: Allow packages to be reinstalled during transaction
gl: Permitir que os paquetes se poidan reinstalar durante a transacción

en: Allow untrusted packages to be installed.
gl: Permitir a instalación de paquetes sen verificar.

en: An action, e.g. 'update-packages' is required
gl: Requírese unha acción, p.ex. «update-packages»

en: Application restart required by:
gl: Reinicio do aplicativo requirido por:

en: Authentication is required to accept a EULA
gl: Requírese a autenticación para aceptar unha EULA

en: Authentication is required to cancel a task that was not started by yourself
gl: Requírese a autenticación para cancelar unha tarefa que non foi iniciada por vostede.

en: Authentication is required to clear the offline updates message
gl: Requírese autenticación para limpar a mensaxe de anovacións fóra de liña

en: Authentication is required to consider a key used for signing software as trusted
gl: Requírese autenticaión para considerar unha chave usada para asinar software como confiábel

en: Authentication is required to downgrade software
gl: Requírese autenticación para desactualizar software

en: Authentication is required to install software
gl: Requírese autenticación para instalar o software

en: Authentication is required to install untrusted software
gl: Requírese autenticación para instalar sotware non confiábel

en: Authentication is required to reinstall software
gl: Requírese autenticación para reinstalar software

en: Authentication is required to reload the device with a new driver
gl: Requírese a autenticación para recargar o dispositivo cun controlador novo

en: Authentication is required to remove software
gl: Requírese autenticación para quitar software

en: Authentication is required to repair the installed software
gl: É preciso autenticarse para reparar o software instalado

en: Authentication is required to set the network proxy used for downloading software
gl: Requírese autenticación para estabelecer un proxy de rede para usar para desactualizar software

en: Authentication is required to trigger offline updates
gl: Requírese autenticación para disparar as anovacións fóra de liña

en: Authentication is required to update software
gl: Requírese autenticación para anovar software

en: Author
gl: Autor

en: Available
gl: Dispoñíbel

en: Blocked
gl: Bloqueado

en: Cancel foreign task
gl: Cancelar tarefa externa

en: Canceling
gl: Cancelando

en: Cancelling
gl: Cancelando

en: Category
gl: Categoría

en: Changes
gl: Cambios

en: Checking applications in use
gl: Comprobando aplicativos en uso

en: Checking libraries in use
gl: Comprobando bibliotecas en uso

en: Checking signatures
gl: Comprobando as sinaturas

en: Cleaned up
gl: Limpo

en: Cleaning up
gl: Limpando

en: Cleaning up packages
gl: Limpando paquetes

en: Clear offline update message
gl: Limpar mensaxe de anovacións fóra de liña

en: Command failed
gl: Fallou a orde

en: Command line
gl: Liña de ordes

en: Command not found, valid commands are:
gl: Orde non atopada, as ordes válidas son:

en: Committing changes
gl: Realizando os cambios

en: Copying files
gl: Copiando ficheiros

en: Debugging Options
gl: Opcións de depuración

en: Description
gl: Descrición

en: Details about the update:
gl: Detalles sobre a actualización:

en: Directory not found
gl: Non se atopou o directorio

en: Disable the idle timer
gl: Desactivar o contador de inactividade

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Distribution
gl: Distribución

en: Do not install these packages unless you are sure it is safe to do so.
gl: Non instale estes paquetes a non ser que saiba con certeza que é seguro facelo.

en: Do not install this package unless you are sure it is safe to do so.
gl: Non instale este paquete a non ser que saiba con certeza que é seguro facelo.

en: Do not update these packages unless you are sure it is safe to do so.
gl: Non actualice estes paquetes a non ser que saiba con certeza que é seguro facelo.

en: Do not update this package unless you are sure it is safe to do so.
gl: Non actualice este paquete a non ser que saiba con certeza que é seguro facelo.

en: Do you accept this agreement?
gl: Acepta este acordo?

en: Do you accept this signature?
gl: Acepta esta sinatura?

en: Do you want to allow installing of unsigned software?
gl: Desexa permitir a instalación de software que non estea asinado?

en: Don't clear environment on startup
gl: Non limpar o contorno ao inicio

en: Downloaded
gl: Descargado

en: Downloading
gl: Descargando

en: Downloading file lists
gl: Descargando as listas de ficheiros

en: Downloading filelists (this may take some time to complete).
gl: Descargando listas de ficheiros (isto podería tardar bastante tempo en completarse).

en: Downloading groups
gl: Descargando os grupos

en: Downloading list of packages
gl: Descargando a lista de paquetes

en: Downloading lists of changes
gl: Descargando as lista de cambios

en: Downloading packages
gl: Descargando os paquetes

en: Downloading repository information
gl: Descargando a información do repositorio

en: Downloading update information
gl: Descargando a información da actualización

en: Duration
gl: Duración

en: Enabled
gl: Activado

en: End user licence agreement required
gl: Precisase do acordo de licenza de usuario final

en: Enhancement
gl: Optimización

en: Exit after a small delay
gl: Saír despois dunha pequena pausa

en: Exit after the engine has loaded
gl: Saír despois de que o motor estea cargado

en: Expected package name, actually got file. Try using 'pkcon install-local %s' instead.
gl: Agardábase o nome dun paquete, mais obtívose un ficheiro. No seu canto tente empregar «pkcon install-local %s».

en: Failed to contact PackageKit
gl: Produciuse un fallo ao contactar con PackageKit

en: Failed to get daemon state
gl: Produciuse un fallo ao obter o estado do daemon

en: Failed to get properties
gl: Produciuse un fallo ao obter as propiedades

en: Failed to get the time since this action was last completed
gl: Produciuse un fallo ao obter a hora da última vez que se completou esta acción

en: Failed to install packages
gl: Produciuse un fallo durante a instalación dos paquetes

en: Failed to launch:
gl: Produciuse un fallo ao iniciar:

en: Failed to load the backend
gl: Produciuse un fallo ao cargar o motor

en: Failed to load the config file
gl: Produciuse un fallo ao cargar o ficheiro de configuración

en: Failed to parse arguments
gl: Produciuse un fallo ao analizar os argumentos

en: Failed to parse command line
gl: Produciuse un fallo ao analizar a liña de orde

en: Failed to search for file
gl: Produciuse un fallo ao buscar o ficheiro

en: Failed to unload the backend
gl: Produciuse un fallo ao descargar o motor

en: False
gl: Falso

en: Fatal error
gl: Produciuse un erro moi grave

en: File already exists: %s
gl: O ficheiro xa existe: %s

en: Finished
gl: Rematado

en: Generating package lists
gl: Xerando as listas de paquetes

en: Getting categories
gl: Obtendo as categorías

en: Getting dependencies
gl: Obtendo as dependencias

en: Getting details
gl: Obtendo os detalles

en: Getting file list
gl: Obtendo a lista de ficheiros

en: Getting information
gl: Obtendo información

en: Getting packages
gl: Obtendo os paquetes

en: Getting provides
gl: Obtendo o que fornece

en: Getting repositories
gl: Obtendo repositorios

en: Getting requires
gl: Obtendo os requisitos

en: Getting the list of files failed
gl: Produciuse un fallo ao obter a lista de ficheiros

en: Getting transactions
gl: Obtendo as transaccións

en: Getting update details
gl: Obtendo detalles da actualización

en: Getting updates
gl: Obtendo as actualizacións

en: Getting upgrades
gl: Obtendo anovacións

en: Icon
gl: Icona

en: Important
gl: Importante

en: Install already installed package again
gl: Instalar un paquete xa instalado de novo

en: Install older version of installed package
gl: Instalar unha versión antiga do paquete instalado

en: Install package
gl: Instalar paquete

en: Install package '%s' to provide command '%s'?
gl: Instalar o paquete «%s» para fornecer a orde «%s»?

en: Install signed package
gl: Instalar paquete asinado

en: Install the packages without asking for confirmation
gl: Instalar os paquetes sen pedir confirmación

en: Install untrusted local file
gl: Instalar un ficheiro local sen confianza

en: Installed
gl: Instalado

en: Installing
gl: Instalando

en: Installing Updates
gl: Instalando actualizacións

en: Installing files
gl: Instalando ficheiros

en: Installing packages
gl: Instalando os paquetes

en: Installing signature
gl: Instalando a sinatura

en: Installing updates
gl: Instalando actualizacións

en: Installing updates; this could take a while...
gl: Instalando actualizacións; isto podería levar algún tempo…

en: Issued
gl: Publicada

en: Key ID
gl: ID da chave

en: Key Timestamp
gl: Data e hora da chave

en: Key URL
gl: URL da chave

en: Key fingerprint
gl: Pegada da chave

en: Key user
gl: Usuario da chave

en: Loading cache
gl: Cargando a caché

en: Loading list of packages.
gl: Cargando listas de paquetes.

en: Media change required
gl: É necesario cambiar o soporte

en: Media label
gl: Etiqueta do soporte

en: Media type
gl: Tipo de soporte

en: More than one package matches:
gl: Coincide máis dun paquete:

en: Name
gl: Nome

en: No files
gl: Sen ficheiros

en: No packages require updating to newer versions.
gl: Non se require a anovación de ningún paquete a novas versións.

en: No packages were found
gl: Non se atopou ningún paquete

en: Obsoleted
gl: Obsoleto

en: Obsoletes
gl: Obsoletos

en: Obsoleting
gl: Marcando como obsoleto

en: Obsoleting packages
gl: Paquetes obsoletos

en: Option '%s' is not supported
gl: A opción «%s» non está admitida

en: Package description
gl: Descrición do paquete

en: Package files
gl: Ficheiros do paquete

en: Package not found
gl: Paquete non atopado

en: PackageKit Console Interface
gl: Interface de consola de PackageKit

en: PackageKit Monitor
gl: Monitor de PackageKit

en: PackageKit service
gl: Servizo PackageKit

en: Packages providing this file are:
gl: Os paquetes que fornecen este ficheiro son:

en: Packaging backend to use, e.g. dummy
gl: Administrador de paquetes que usar, p.ex., dummy

en: Parent
gl: Pai

en: Percentage
gl: Porcentaxe

en: Please choose a command to run
gl: Elixa unha orde para executar

en: Please choose a package to install
gl: Elixa un paquete para instalar

en: Please choose the correct package:
gl: Elixa o paquete correcto:

en: Please enter a number from 1 to %i:
gl: Introduza un número do 1 ao %i:

en: Please insert the correct media
gl: Insira o soporte correcto

en: Please logout and login to complete the update as important security updates have been installed.
gl: Peche a sesión e volva a entrar para completar a actualización, foi instalada unha actualización de seguranza importante.

en: Please logout and login to complete the update.
gl: Peche a sesión e volva a entrar para completar a actualización.

en: Please restart the computer to complete the update as important security updates have been installed.
gl: Reinicie o equipo para completar a actualización, foi instalada unha actualización de seguranza importante.

en: Please restart the computer to complete the update.
gl: Reinicie o equipo para completar a actualización.

en: Prepare the transaction by downloading packages only
gl: Preparar a transacción descargando só os paquetes

en: Prepared updates:
gl: Anovacións preparadas:

en: Print to screen a machine readable output, rather than using animated widgets
gl: Imprime na pantalla unha saída lexíbel por unha máquina, no canto de empregar trebellos animados

en: Proceed with changes?
gl: Proceder a facer as modificacións?

en: Querying
gl: Consultando

en: Real name
gl: Nome real

en: Rebooting after installing updates…
gl: Reiniciando logo de instalar as actualizacións…

en: Refresh the cache
gl: Actualizar a caché

en: Refresh the cache (forced)
gl: Actualizar a caché (forzado)

en: Refreshing cache
gl: Actualizando a caché

en: Refreshing software list
gl: Actualizando a lista de software

en: Reinstalled
gl: Reinstalado

en: Reinstalling
gl: Reinstalando

en: Reload a device
gl: Recargar un dispositivo

en: Remove package
gl: Retirar paquete

en: Removed
gl: Retirado

en: Removing
gl: Retirando

en: Removing packages
gl: Retirando paquetes

en: Removing repository
gl: Retirando repositorio

en: Repackaging files
gl: Empaquetando de novo os ficheiros

en: Repair System
gl: Reparar o sistema

en: Requesting data
gl: Solicitando os datos

en: Resolving
gl: Resolvendo

en: Resolving dependencies
gl: Buscando as dependencias

en: Restart
gl: Reiniciar

en: Results:
gl: Resultados:

en: Role
gl: Rol

en: Run similar command:
gl: Executar unha orde similar:

en: Run the command using idle network bandwidth and also using less power
gl: Executa a orde empregando menos potencia, e o largo de banda libre

en: Running
gl: Executando

en: Scanning applications
gl: Escaneando aplicativos

en: Search by details
gl: Buscar por detalles

en: Search by files
gl: Buscar ficheiros

en: Search by names
gl: Buscar por nomes

en: Searching by details
gl: Buscando por detalles

en: Searching by file
gl: Buscando por ficheiro

en: Searching by name
gl: Buscando por nome

en: Searching groups
gl: Buscando os grupos

en: Security
gl: Seguranza

en: Session restart (security) required:
gl: Reinicio da sesión (seguranza) requirido por:

en: Session restart required:
gl: Reinicio da sesión requirido por:

en: Set network proxy
gl: Estabelecer o proxy da rede

en: Set repository options
gl: Estabelece as opcións do repositorio

en: Set the filter, e.g. installed
gl: Estabelecer o filtro, p.ex., instalado

en: Setting data
gl: Configurando os datos

en: Show debugging information for all files
gl: Mostrar a información de depuración para todos os ficheiros

en: Show debugging options
gl: Mostrar as opcións de depuración

en: Show the program version and exit
gl: Mostrar a versión do programa e saír

en: Show version and exit
gl: Mostrar a versión e saír

en: Shutting down after installing updates…
gl: Apagando logo de instalar as actualizacións…

en: Similar command is:
gl: Unha orde similar é:

en: Similar commands are:
gl: As ordes similares son:

en: Software source name
gl: Nome da orixe do software

en: Software source signature required
gl: Requírese da sinatura da orixe do software

en: Starting
gl: Comezando

en: State
gl: Estado

en: Status
gl: Estado

en: Subcommands:
gl: Subordes:

en: Succeeded
gl: Correcto

en: Suitable packages are:
gl: Os posíbeis paquetes son:

en: Summary
gl: Resumo

en: System restart (security) required by:
gl: Reinicio do sistema (seguranza) requirido por:

en: System restart required by:
gl: Reinicio do sistema requirido por:

en: System time
gl: Hora do sistema

en: Testing changes
gl: Probando os cambios

en: Text
gl: Texto

en: The agreement was not accepted.
gl: O acordo non foi aceptado.

en: The correct media was not inserted.
gl: Non foi inserido o soporte correcto.

en: The daemon crashed mid-transaction!
gl: O daemon estragouse no medio dunha transacción.

en: The filter specified was invalid
gl: O filtro especificado foi incorrecto

en: The following packages are untrusted:
gl: Os seguintes paquetes non son confiábeis:

en: The following packages have to be downgraded:
gl: Teñen de ser revertidos os seguintes paquetes:

en: The following packages have to be installed:
gl: Teñen de ser instalados os seguintes paquetes:

en: The following packages have to be reinstalled:
gl: Teñen de ser reinstalados os seguintes paquetes:

en: The following packages have to be removed:
gl: Retiraranse os seguintes paquetes:

en: The following packages have to be updated:
gl: Teñen de ser actualizados os seguintes paquetes:

en: The maximum metadata cache age. Use -1 for 'never'.
gl: A idade máxima para a caché de metadatos. Usar -1 para «nunca».

en: The package providing this file is:
gl: O paquete que fornece este ficheiro é:

en: The proxy could not be set
gl: Non foi posíbel definir o proxy

en: The signature was not accepted.
gl: A sinatura non foi aceptada.

en: The software is not from a trusted source.
gl: O software non proven dunha orixe de confianza.

en: The transaction did not proceed.
gl: Non foi posíbel realizar a transacción.

en: The transaction failed
gl: Produciuse un fallo durante a transacción

en: The unsigned software will not be installed.
gl: Non instalar o software non asinado.

en: There are no packages to update.
gl: Non hai paquetes que actualizar

en: There are no updates available at this time.
gl: Non hai actualizacións dispoñíbeis neste momento

en: There are no upgrades available at this time.
gl: Non hai anovacións dispoñíbeis neste momento

en: This tool could not find all the packages: %s
gl: Esta ferramenta non foi quen de atopar todos os paquetes: %s

en: This tool could not find any available package: %s
gl: Esta ferramenta non foi quen de atopar ningún paquete dispoñíbel: %s

en: This tool could not find the installed package: %s
gl: Esta ferramenta non foi quen de atopar o paquete instalado: %s

en: This tool could not find the package: %s
gl: Esta ferramenta non foi quen de atopar o paquete: %s

en: Time since
gl: Tempo desde

en: Transaction
gl: Transacción

en: Trigger offline updates
gl: Disparar anovacións fóra de liña

en: True
gl: Verdadeiro

en: Trust a key used for signing software
gl: Confiar nunha chave usada para asinar softare

en: Type
gl: Tipo

en: Unavailable
gl: Non dispoñíbel

en: Unknown role type
gl: Tipo de rol descoñecido

en: Unknown state
gl: Estado descoñecido

en: Update software
gl: Anovar software

en: Update text
gl: Texto de actualización

en: Updated
gl: Actualizado

en: Updates
gl: Actualizacións

en: Updating
gl: Actualizando

en: Updating packages
gl: Actualizando os paquetes

en: Updating running applications
gl: Actualizando aplicativos executados

en: User ID
gl: ID de usuario

en: User aborted selection
gl: Selección abortada polo usuario

en: Username
gl: Nome de usuario

en: Vendor
gl: Provedor

en: Waiting for authentication
gl: Agardando pola autenticación

en: Waiting for package manager lock
gl: Agardando polo bloqueo do xestor de paquetes

en: Waiting for package manager lock.
gl: Agardando polo bloqueo do xestor de paquetes.

en: Waiting in queue
gl: Agardando na cola

en: You need to specify a list file to create
gl: Debe especificar unha lista de ficheiros a crear

en: command not found
gl: non se atopou a orde
