colord - en to hu translation catalogue (213 entries)

en: %B %e %Y, %I:%M:%S %p
hu: %Y. %B %d., %k.%M.%S

en: Add a metadata item to the profile
hu: Metaadat-elem hozzáadása a profilhoz

en: Add a profile to a device that already exists
hu: Profil hozzáadása létező eszközhöz

en: Alias to %s
hu: %s álneve

en: Ambient
hu: Környezeti

en: Authentication is required to create a color managed device
hu: Hitelesítés szükséges egy színkezelt eszköz létrehozásához

en: Authentication is required to create a color profile
hu: Hitelesítés szükséges egy színprofil létrehozásához

en: Authentication is required to disable profile matching for a device
hu: Hitelesítés szükséges a profilkezelés letiltásához egy eszközhöz

en: Authentication is required to install the color profile for all users
hu: Hitelesítés szükséges a színprofil telepítéséhez minden felhasználó számára

en: Authentication is required to modify a color profile
hu: Hitelesítés szükséges egy színprofil módosításához

en: Authentication is required to modify the color settings for a device
hu: Hitelesítés szükséges egy eszköz színbeállításainak módosításához

en: Authentication is required to remove a color managed device
hu: Hitelesítés szükséges egy színkezelt eszköz eltávolításához

en: Authentication is required to remove a color profile
hu: Hitelesítés szükséges egy színprofil eltávolításához

en: Authentication is required to use the color sensor
hu: Hitelesítés szükséges a színérzékelő használatához

en: Automatically fix metadata in the profile
hu: A profil metaadatainak automatikus javítása

en: Blue
hu: Kék

en: Calibrate with a 3200K light source.
hu: Kalibrálás egy 3200K fényforrással.

en: Calibration
hu: Kalibráció

en: Capabilities
hu: Képességek

en: Clear any metadata in the profile
hu: A profil metaadatainak törlése

en: Client version:
hu: Kliens verziója:

en: Color
hu: Szín

en: Color Management
hu: Színkezelés

en: Color Management D-Bus Service
hu: Színkezelési D-Bus szolgáltatás

en: Colorspace
hu: Színtér

en: Command not found, valid commands are:
hu: A parancs nem található, az érvényes parancsok:

en: Compatible with Adobe RGB (1998)
hu: Kompatibilis az Adobe RGB (1998)-cal

en: Crayon Colors
hu: Zsírkréta színek

en: Crayons
hu: Zsírkréták

en: Create a CCMX from reference and measurement data
hu: CCMX létrehozása a hivatkozásból és a mérési adatokból

en: Create a CMF from CSV data
hu: CMF létrehozása CSV adatokból

en: Create a color managed device
hu: Színkezelt eszköz létrehozása

en: Create a color profile
hu: Színprofil létrehozása

en: Create a device
hu: Eszköz létrehozása

en: Create a dummy sensor for testing
hu: Próba szenzor létrehozása teszteléshez

en: Create a profile
hu: Profil létrehozása

en: Create a spectrum from CSV data
hu: Spektrum létrehozása CSV adatokból

en: Created
hu: Létrehozva

en: Daemon version:
hu: Démon verziója

en: Dark Calibration
hu: Sötét kalibráció

en: Debugging Options
hu: Hibakeresési lehetőségek

en: Default display target whitepoint
hu: Alapértelmezett kijező célzott fehérpontja

en: Default gamma for the display
hu: Alapértelmezett gamma érték a kijelzőhöz

en: Delay between sample intervals
hu: Késleltetés a mintavételezések közt

en: Deletes a device
hu: Eszköz törlése

en: Deletes a profile
hu: Profil törlése

en: Device ID
hu: Eszközazonosító

en: Dump all debug data to a file
hu: Az összes hibakeresési adat kiírása fájlba

en: Embedded
hu: Beépített

en: Enabled
hu: Engedélyezve

en: Enables or disables the device
hu: Engedélyezi vagy letiltja az eszközt

en: Exit after a small delay
hu: Kilépés rövid késleltetés után

en: Exit after the engine has loaded
hu: Kilépés az alrendszer betöltése után

en: Export the tag data
hu: A címkeadatok exportálása

en: FOGRA27L Coated
hu: FOGRA27L fedett

en: FOGRA28L Web Coated
hu: FOGRA28L tekercsnyomó fedett

en: FOGRA29L Uncoated
hu: FOGRA29L fedetlen

en: FOGRA30L Uncoated Yellowish
hu: FOGRA30L fedetlen sárgás

en: FOGRA39L Coated
hu: FOGRA39L fedett

en: FOGRA40L SC Paper
hu: FOGRA40L SC papír

en: FOGRA45L Lightweight Coated
hu: FOGRA45L könnyűsúlyú fedett

en: FOGRA47L Uncoated
hu: FOGRA47L fedetlen

en: Failed to parse arguments
hu: A paraméterek feldolgozása meghiúsult

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Filter object properties when displaying
hu: Objektumtulajdonságok szűrése megjelenítéskor

en: Find a device from the device ID
hu: Eszköz keresése az eszközazonosító alapján

en: Find a device with a given property value
hu: Eszköz keresése egy megadott tulajdonságértékkel

en: Find a profile by filename
hu: Profil keresése fájlnév szerint

en: Find a profile from the profile ID
hu: Profil keresése a profilazonosító alapján

en: Format
hu: Formátum

en: GRACoL TR006 Coated
hu: GRACoL TR006 fedett

en: Gamma Table
hu: Gamma táblázat

en: Generate the VCGT calibration of a given size
hu: Állítson elő VCGT kalibrációt a megadott méretben

en: Get a standard colorspace
hu: Szabványos színtér lekérése

en: Gets a reading from a sensor
hu: Adatok lekérése egy érzékelőtől

en: Gets a spectral reading from a sensor
hu: Spektrális adatok lekérése egy érzékelőtől

en: Gets all the available color profiles
hu: Az összes elérhető színprofil lekérése

en: Gets all the available color sensors
hu: Az összes elérhető színérzékelő lekérése

en: Gets all the color managed devices
hu: Az összes színkezelést használó eszköz lekérése

en: Gets all the color managed devices of a specific kind
hu: Az összes adott típusú színkezelést használó eszköz lekérése

en: Gets the default profile for a device
hu: Eszköz alapértelmezett profiljának lekérése

en: ICC profile creation program
hu: ICC profil készítő program

en: ICC profile dump program
hu: ICC profil dump program

en: IFRA26S 2004 Newsprint
hu: IFRA26S 2004 újságpapír

en: ITU-R recommendation BT.709 is a high-definition television standard that was first approved in 1990. The Rec. 709 profile uses the same range of colors as sRGB although the luminance curve is different.
hu: Az ITU-R által ajánlott BT.709 egy nagy felbontású televíziós szabvány, amely először 1990-ben lett elfogadva. A Rec. 709 profil ugyanazt a színtartományt használja mint az sRGB, de a fényességi görbe különböző.

en: Import a profile and install it for the user
hu: Profil importálása és telepítése a felhasználó számára

en: Inhibit color profile selection
hu: Színprofilválasztás letiltása

en: Inhibitors
hu: Korlátozók

en: Inhibits color profiles for this device
hu: Letiltja a színprofilokat ehhez az eszközhöz

en: Initialize any metadata for the profile
hu: A profil metaadatainak előkészítése

en: Install system color profiles
hu: Rendszerszintű színprofilok telepítése

en: Irradiance Calibration
hu: Besugárzás kalibráció

en: LCD Generic
hu: LCD általános

en: LCD White LED
hu: LCD fehér LED

en: LED Generic
hu: LED általános

en: Locked
hu: Zárolva

en: Locks the color sensor
hu: Színérzékelő zárolása

en: Makes a profile default for a device
hu: Profil alapértelmezetté tétele egy eszközhöz

en: Metadata
hu: Metaadatok

en: Model
hu: Típus

en: Modified
hu: Módosítva

en: Modify a color profile
hu: Színprofil módosítása

en: Modify color settings for a device
hu: Eszköz színbeállításainak módosítása

en: Native
hu: Natív

en: No connection to colord:
hu: Nincs kapcsolat a colord-vel:

en: No output filename specified
hu: Nincs megadva kimeneti fájlnév

en: No spectral capability
hu: Nincs spektrális képesség

en: Object Path
hu: Objektumútvonal

en: Options
hu: Beállítások

en: Originally designed by Eastman Kodak and called ROMM RGB, this profile can display a very large range of colors and is used by many photographers for rendering, editing and archiving RAW images. Unless you are working with 16 bits per channel precision, you may see color banding when editing images.
hu: Eredetileg az Eastman Kodak tervezte, és ROMM RGB-nek hívták. Ez a profil nagyon nagy színtartományt képes megjeleníteni, és sok fényképész használja renderelésre, szerkesztésre és nyers képek archiválására. Ha nem csatornánkénti 16 bites pontossággal dolgozik, akkor színsávosodást tapasztalhat képszerkesztés közben.

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Plasma
hu: Plazma

en: Printer
hu: Nyomtató

en: Profile
hu: Profil

en: Profile ID
hu: Profilazonosító

en: Profile to create
hu: Létrehozandó profil

en: Projector
hu: Projektor

en: Put the device in a dark place and press enter.
hu: Tegye az eszköz egy sötét helyre, és nyomjon entert.

en: Put the device on the color to be measured and press enter.
hu: Tegye az eszközt a kimérendő színre és nyomjon entert.

en: Qualifier
hu: Minősítő

en: Remove a color managed device
hu: Színkezelt eszköz eltávolítása

en: Remove a color profile
hu: Színprofil eltávolítása

en: Remove a metadata item from the profile
hu: Metaadat-elem eltávolítása a profilból

en: Returns all the profiles that match a qualifier
hu: Visszaadja a minősítőnek megfelelő összes profilt

en: SNAP TR002 Newsprint
hu: SNAP TR002 újságpapír

en: SWOP TR003 Coated
hu: SWOP TR003 fedett

en: SWOP TR005 Coated
hu: SWOP TR005 fedett

en: Scope
hu: Hatáskör

en: Seat
hu: Ülés

en: Sensor
hu: Érzékelő

en: Sensor ID
hu: Érzékelő ID

en: Serial
hu: Sorozatszám

en: Serial number
hu: Sorozatszám

en: Set the ICC profile version
hu: Állítsa be az ICC profil verzióját

en: Set the device to the calibrate position and press enter.
hu: Állítsa be az eszközt a kalibrálási pozícióba, és nyomjon entert.

en: Set the device to the surface position and press enter.
hu: Állítsa be az eszközt a felszíni pozícióba, és nyomjon entert.

en: Sets extra properties on the profile
hu: További tulajdonságokat állít be a profilon

en: Sets one or more sensor options
hu: Válasszon legalább egy érzékelőbeállítást

en: Sets the copyright string
hu: Szerzői jogi szöveg beállítása

en: Sets the description string
hu: Leírás beállítása

en: Sets the device kind
hu: Eszköz fajtájának beállítása

en: Sets the device model
hu: Eszköz típusának beállítása

en: Sets the device serial
hu: Eszköz sorozatszámának beállítása

en: Sets the device vendor
hu: Eszköz gyártójának beállítása

en: Sets the manufacturer string
hu: Gyártó beállítása

en: Sets the model string
hu: Típus beállítása

en: Show client and daemon versions
hu: Jelenítse meg az ügyfél és a démon verzióját is

en: Show debugging information for all files
hu: Hibakeresési információk megjelenítése az összes fájlhoz

en: Show debugging options
hu: Hibakeresési lehetőségek megjelenítése

en: Show extra debugging information
hu: Extra hibakeresési információk megjelenítése

en: Show the value without any header
hu: Az érték megjelenítése mindenféle fejléc nélkül

en: Spectral
hu: Spektrális

en: Spot
hu: Direkt színek

en: State
hu: Állapot

en: Swapped Red and Green
hu: Felcserélt piros és zöld

en: SwappedRedAndGreen
hu: Felcserélt vörös és zöld

en: System Wide
hu: Rendszerszintű

en: System model:
hu: Rendszermodell:

en: System vendor:
hu: Rendszergyártó:

en: The URI of the web service that allows the calibration tools to upload a specific profile to the Internet.
hu: A webszolgáltatás URI-ja, amely lehetővé teszi a kalibrációs eszközöknek, hogy feltöltsenek egy bizonyos profilt az Internetre.

en: The default target gamma value for the display. Common values are 1.8, 2.2 and 2.4.
hu: Az alapértelmezett gamma értékek a kijelzőhöz. Gyakori érték az 1.8, a 2.2 és a 2.4.

en: The default target whitepoint in Kelvin for display calibration, with 0 meaning display native. Common values are 6500 for D65 and 5000 for D50.
hu: Az alapértelmezett kijelző célzott fehérpontja Kelvinben a kijelző beállításához, ahol a 0 jelenti a kijelző natív alapállását. Gyakori érték a 6500 a D65-nél és az 5000 a D50-nél.

en: The locale to use when setting localized text
hu: Felhasznált nyelv a lokalizált szöveghez

en: There are no supported sensors attached
hu: Nincsenek csatlakoztatva támogatott érzékelők

en: This ISO 12647-2 compliant profile is used for printing on 115 gsm uncoated white (paper type 4) for 60 l/cm sheetfed offset printing.
hu: Ez az ISO 12647-2 szabványnak megfelelő profil 115 gsm fedetlen fehér (4-es típusú) papírra történő, 60 l/cm ívnyomós ofszetnyomtatáshoz használt.

en: This ISO 12647-2:2004 compliant profile is used for printing on improved light-weight coated (LWC) paper for 60 l/cm heatset web offset printing. It replaces FOGRA28L.
hu: Ez az ISO 12647-2:2004 szabványnak megfelelő profil továbbfejlesztett könnyűsúlyú fedett (LWC) papírra történő, 60 l/cm hőrögzítéses tekercsnyomós ofszetnyomtatáshoz használt. A FOGRA28L-t váltja.

en: This editing space can display more saturated colors than Adobe RGB and is suitable for images with highly saturated colors often used in advertisements.
hu: Ez a szerkesztőtér képes jobban telített színeket megjeleníteni mint az Adobe RGB, és alkalmas olyan képekhez, amelyek magas telítettségű színeket használnak, mint például a reklámok.

en: This editing space can display more saturated colors than Adobe RGB and is suitable for images with highly saturated colors often used in advertisements. It is very similar to DonRGB4, but can show super-saturated red colors sometimes present in Fujichrome Velvia.
hu: Ez a szerkesztőtér képes jobban telített színeket megjeleníteni mint az Adobe RBG, és alkalmas olyan képekhez, amelyek magas telítettségű színeket használnak, mint például a reklámok. Nagyon hasonlít a DonRGB4-hez, de olyan túltelített vörös színeket is képes megjeleníteni, melyek néha előfordulnak a Fujichrome Velvia filmeken.

en: This editing space can display more saturated colors than Adobe RGB. It is less prone to quantisation errors compared to ProPhoto RGB, although more shadow detail is preserved. In most instances ProPhoto RGB is probably a better choice.
hu: Ez a szerkesztőtér képes jobban telített színeket megjeleníteni mint az Adobe RGB. Kevésbé hajlamos a kvantálási hibákra mint a ProPhoto RGB, viszont több árnyékhatás marad meg. A legtöbb esetben a ProPhoto RGB valószínűleg jobb választás.

en: This editing space was designed as SMPTE-240M and encompasses most of the possible colors available on a CMYK color printer. This is a popular choice for editing photographs and for use in printing, as all the SWOP colors can be reproduced.
hu: Ez a szerkesztőtér az SMPTE-240M szerint lett tervezve, és magába foglalja a lehető legtöbb színt, amely elérhető egy CMYK színes nyomtató számára. Ez egy népszerű választás fényképek szerkesztésére, és nyomtatáskori használatra, mivel minden SWOP szín előállítható vele.

en: This editing space was designed by Adobe Systems to capture many more colors than Adobe RGB. This profile is used to print to devices such as film recorders and can define many colors that cannot be displayed on a computer screen. Unless you are working with 16 bits per channel precision, you may see color banding when editing images.
hu: Ezt a szerkesztőteret az Adobe Systems arra tervezte, hogy az Adobe RGB minél több színét lefedje. Ez a profil olyan eszközök esetén használt, amelyek sok olyan színt tudnak meghatározni, amelyek nem jeleníthetőek meg egy számítógép-képernyőn. Ha nem csatornánkénti 16 bites pontossággal dolgozik, akkor színsávosodást tapasztalhat képszerkesztés közben.

en: This general purpose profile was designed by Hewlett-Packard and Microsoft and lives on as the default profile on the Internet for untagged RGB colors and used in HDTV. Most uncalibrated displays are able to display most of the colors available in sRGB, although this profile is sometimes a poor choice for printing.
hu: Ez egy általános célú profil, amelyet a Hewlett-Packard és a Microsoft tervezett, és ez az alapértelmezett profil az Interneten a nem címkézett RGB színeknek, valamint a HDTV-kben is használt. A legtöbb kalibrálatlan megjelenítő képes megjeleníteni a legtöbb sRBG-ben elérhető színt, viszont ez a profil néha kedvezőtlen választás nyomtatáshoz.

en: This is an ANSI CGATS/SNAP TR 002-2007 based profile for printing on newsprint in the U.S., coldset offset. The TVI (dot gain) is 26%.
hu: Ez az ANSI CGATS/SNAP TR 002-2007 szabványon alapuló profil, amelyet hidegrögzítéses újságpapír-nyomtatásra használnak az U.S.A.-ban. A TVI (pont nyereség) 26%.

en: This is an RGB editing space for use with Adobe Photoshop 5.0 and later. It was designed as an output-centric compromise between ColorMatch RGB and Adobe RGB and used to be preferred by some photograph printing services.
hu: Ez egy RGB szerkesztőtér, amelyet az Adobe Photoshop 5.0 és újabbak használnak. Arra lett tervezve, hogy kimenetközpontú kompromisszumot nyújtson a ColorMatch RGB és az Adobe RGB között. Régebben néhány fotónyomtatási szolgáltatás előnyben részesítette.

en: This is the current standard used by North America and Japan for studio recording. You should only use this profile to encode or decode video.
hu: Ez az észak-amerikai és a japán stúdiófelvételek jelenlegi szabványa. Csak videók kódolására és dekódolására használja.

en: This is the delay between setting the sample color and asking the measuring instrument to take a sample. It is required because both the graphics driver and the display itself introduce latency.
hu: Ez a késleltetés a mintaszín beállítása, és a mérőműszer mintavétele között. Azért szükséges, mert a grafikus meghajtó és a megjelenítő maga is okoz késleltetést.

en: This legacy profile was originally created by Adobe for use with Photoshop and Illustrator. As it is based on the original Apple 13" RGB monitor and is similar to sRGB, it should not be used as a display profile or for new images.
hu: Ezt az örökölt profilt eredetileg az Adobe készítette a Photoshop és az Illustrator számára. Mivel az eredeti 13"-os Apple RGB megjelenítőhöz készült, és hasonló az sRGB-hez, ezért nem érdemes megjelenítési profilként, vagy új képekhez használni.

en: This named color profile contains all the Crayola crayon colors in popular use. It is a test profile designed for testing embedding named colors into documents.
hu: Ez a nevesített színeket tartalmazó színprofil tartalmazza az összes népszerű Crayola zsírkréta színt. Ez egy tesztprofil, amely a nevesített színek dokumentumba ágyazásának tesztelésére lett tervezve.

en: This named color profile contains all the colors defined by X11, assuming the source colors were supposed to be sRGB.
hu: Ez a nevesített színeket tartalmazó profil tartalmazza az összes X11 által meghatározott színt, feltéve hogy a forrásszínek sRGB-ként voltak értelmezve.

en: This profile defines the range of colors used with the NTSC video standard. It is an obsolete standard that has been replaced by SMTE-C. You should only use this profile to decode archived video.
hu: Ez a profil az NTSC videószabvány színei által meghatározott tartományt adja meg. Ez egy elavult szabvány, amelyet leváltott a SMTE-C. Csak archív videók dekódolására használja.

en: This profile defines the range of colors used with the PAL and SECAM video standards and is very similar to sRGB. You should only use this profile to encode or decode video.
hu: Ez a profil az PAL és a SECAM videószabványok színei által meghatározott tartományt adja meg, és nagyon hasonlít az sRGB-re. Csak videók kódolására és dekódolására használja.

en: This profile is free of known copyright restrictions
hu: Ez a profil mentes az ismert szerzői jogi megkötésektől

en: This profile is recommended by the ECI (European Color Initiative) as a editing space for professional image editing and aims to cover all colors that can be printed on printing presses. This is sometimes used as a color data exchange format between publishers and printing houses.
hu: Ezt a profilt az ECI (European Color Initiative) szerkesztőtérként ajánlja professzionális képszerkesztéshez, és a célja az összes szín lefedése, amelyet ki lehet nyomtatni nyomdagéppel. Néha színadatcsere formátumként használják kiadók és nyomdák között.

en: This profile is use for printing on newsprint, and is an ISO12647-3:2005 compliant profile designed for a printing press exhibiting 26% TVI (dot gain). It is recommended by WAN-IFRA for coldset printing on newsprint worldwide.
hu: Ez a profil újságnyomat készítésére való. Ez egy ISO12647-3:2005 szabványnak megfelelő profil, amelyet 26% TVI értékkel (pont nyereség) rendelkező nyomdagépekhez terveztek. A WAN-IFRA hidegrögzítéses újságpapír-nyomtatáshoz ajánlja.

en: This profile is used for positive plate making, printing on paper type 3 (LWC), webfed offset. This profile should no longer be used for production, use FOGRA45 instead.
hu: Ez a profil pozitív lemezkészítéshez használt, 3-as típusú papírra (LWC) történő tekercsnyomós ofszetnyomtatáshoz. Ezt a profilt már nem szabad élesben használni, használja helyette a FOGRA45-öt.

en: This profile is used for positive plate making, printing on paper type 4 (uncoated white), sheetfed offset. This profile should no longer be used for production, use FOGRA47 instead.
hu: Ez a profil pozitív lemezkészítéshez használt, 4-es típusú papírra (fedetlen fehér) történő ívnyomós ofszetnyomtatáshoz. Ezt a profilt már nem szabad élesben használni, használja helyette a FOGRA47-et.

en: This profile is used for positive plate making, printing on paper type 5 (uncoated yellowish), sheetfed offset.
hu: Ez a profil pozitív lemezkészítéshez használt, 5-ös típusú papírra (fedetlen sárgás) történő ívnyomós ofszetnyomtatáshoz.

en: This profile is used for positive plate making, printing on paper types 1 and 2 (coated or matte), sheetfed offset. This profile set should no longer be used for production, use FOGRA39L instead.
hu: Ez a profil pozitív lemezkészítéshez használt, 1-es és 2-es típusú papírra (fedett vagy matt) történő ívnyomós ofszetnyomtatáshoz. Ezt a profilt már nem szabad élesben használni, használja helyette a FOGRA39L-t.

en: This profile is used for printing on SC (supercalendered) paper, webfed offset. There is no known U.S. equivalent.
hu: Ez a profil SC (szupersimított) papírra történő tekercsnyomós ofszetnyomatáshoz használt. Nincs ismert U.S. megfelelője.

en: This profile is used for printing on U.S. grade 1 and 2 coated paper, sheetfed offset and gravure. It is the U.S. equivalent of FOGRA39.
hu: Ez a profil U.S. 1-es és 2-es típusú papírra történő ívnyomós ofszetnyomatáshoz, és mélynyomáshoz használt. Ez a FOGRA39 U.S. megfelelője.

en: This profile is used for printing on U.S. grade 3 coated paper, sheetfed offset and gravure. It is used for high quality magazine printing with white paper.
hu: Ez a profil U.S. 3-as típusú papírra történő ívnyomós ofszetnyomatáshoz, és mélynyomáshoz használt. Magas minőségű magazinok fehér papírral történő nyomtatására használt.

en: This profile is used for printing on U.S. grade 5 coated paper, sheetfed offset and gravure. It is use for standard magazine printing with yellowish paper.
hu: Ez a profil U.S. 5-ös típusú fedett papírra történő ívnyomós ofszetnyomatáshoz, és mélynyomáshoz használt. Átlagos minőségű magazinok sárgás papírral történő nyomtatására használt.

en: This profile is used for printing on paper types 1 and 2 (coated or matte), sheetfed offset. This profile is not significantly different from U.S. GRACoL 2006 (TR 006).
hu: Ez a profil 1-es és 2-es típusú papírra (fedett vagy matt) történő ívnyomós ofszetnyomtatáshoz használt. A profil nem tér el jelentősen az U.S. GRACoL 2006 (TR 006)-tól

en: This profile was designed by Radius for the PressView monitor. Only use this profile as a display profile or as a editing space as the profile is not significantly different to sRGB. You should only need to use this profile if viewing images created on a PressView monitor.
hu: Ezt a profilt a Radius tervezte a PressView megjelenítőhöz. Csak akkor használja ezt a profilt megjelenítésre vagy szerkesztőtérként, ha a profil nem nagyon különbözik az sRGB-től. Csak akkor kell ezt a profilt használnia, ha a megtekintett képek egy PressView megjelenítőn készültek.

en: This profile was designed for storing archives of scanned transparency film. It is suitable for storing images from color negatives, although nowadays ProPhoto RGB is a more popular profile for archival.
hu: Ez a profil szkennelt vetítőfóliák archiválására lett tervezve. Színnegatívokról készült képek tárolására alkalmas, bár manapság a ProPhoto RGB egy népszerűbb profil archiválási célokra.

en: This profile was designed with a lightness gamma curve which means the monitor will have to be also calibrated in the same way. This profile is only useful for advanced users and is not recommended for general use.
hu: Ez a profil egy fényességi gamma görbével lett tervezve, amely azt jelenti, hogy a megjelenítőt is ugyanúgy kell kalibrálni. Ez a profil csak tapasztalt felhasználóknak hasznos, általános célra nem ajánlott.

en: This test profile is used to make all colors on the screen slightly more blue by altering the video card lookup table. This allows the user to check the calibration is being applied correctly.
hu: Ez a tesztprofil arra használatos, hogy a képernyőn látható minden színt egy kicsit kékebbként jelenítsen meg, a videokártya keresési táblázatának módosításával. Ez lehetővé teszi, hogy a felhasználó ellenőrizze, hogy a kalibráció helyesen kerül alkalmazásra.

en: This test profile swaps the red and green channels and is useful as a visual check that profiles are being applied correctly. If this profile is applied twice, the image looks unchanged.
hu: Ez a profil felcseréli a vörös és zöld csatornákat, csak vizuális ellenőrzésként hasznos, hogy kiderüljön, hogy a profilok helyesen kerülnek alkalmazásra. Ha a profil kétszer kerül alkalmazásra, akkor a kép változatlan lesz.

en: This theoretical profile is designed for use in color experiments. You probably don't want to use this profile as a editing space or a display profile.
hu: Ez az elméleti profil színkísérletekhez lett tervezve. Valószínűleg nem szeretné szerkesztőtérként vagy megjelenítési profilként használni.

en: Title
hu: Név

en: Type
hu: Típus

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Use color sensor
hu: Színérzékelő használata

en: Vendor
hu: Gyártó

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Web service profile upload URI
hu: Webszolgáltatás profil feltöltési URI

en: Wide Gamut LCD CCFL
hu: Széles színterű LCD CCFL

en: Wide Gamut LCD RGB LED
hu: Széles színterű LCD RGB LED

en: Wide Gamut RGB
hu: Széles színterű RGB

en: WideGamutRGB
hu: Széles skálájú RGB

en: X11 Colors
hu: X11 színek

en: bluish
hu: kékes

en: x11-colors
hu: x11-színek
