PackageKit - en to sk translation catalogue (316 entries)

en: (seconds)
sk: (sekúnd)

en: A correct role is required
sk: Je potrebná správna rola

en: A destination directory and the package names to download are required
sk: Je potrebné určiť cieľový priečinok a názvy balíkov, ktoré sa majú stiahnuť

en: A filename is required
sk: Je potrebný názov súboru

en: A filename to install is required
sk: Je potrebný názov súboru, ktorý sa má inštalovať

en: A licence identifier (eula-id) is required
sk: Je potrebný identifikátor licencie (eula-id)

en: A package name is required
sk: Je potrebný názov balíka

en: A package name to install is required
sk: Je potrebný názov balíka, ktorý sa má inštalovať

en: A package name to remove is required
sk: Je potrebný názov balíka, ktorý sa má odstrániť

en: A package name to resolve is required
sk: Je potrebný názov balíka, ktorý sa má vyriešiť

en: A package provide string is required
sk: Je potrebný reťazec poskytovania

en: A repo id and autoremove required
sk: Je potrebný ID zdroja softvéru a autoremove

en: A repo name, parameter and value are required
sk: Je potrebné určiť názov repozitára, parameter a hodnotu

en: A repository name is required
sk: Je potrebný názov zdroja softvéru

en: A search term is required
sk: Je potrebný vyhľadávací reťazec

en: A search type is required, e.g. name
sk: Je potrebný typ hľadania, napr. názov

en: A type, key_id and package_id are required
sk: Je potrebné určiť typ, key_id a package_id

en: Accept EULA
sk: Prijať licenčné podmienky

en: Accepting EULA
sk: Prijíma sa EULA

en: Affected packages:
sk: Ovplyvnené balíky:

en: Affected packages: None
sk: Ovplyvnené balíky: Žiadne

en: Agreement
sk: Dohoda

en: Alias to %s
sk: Alias pre %s

en: Allow packages to be downgraded during transaction
sk: Povoliť zníženie verzie balíka počas transakcie

en: Allow packages to be reinstalled during transaction
sk: Povoliť reinštaláciu balíka počas transakcie

en: Allow untrusted packages to be installed.
sk: Povoliť inštaláciu nedôveryhocných balíkov.

en: An action, e.g. 'update-packages' is required
sk: Je potrebné zadať operáciu, napr. „update-packages“

en: Application restart required by:
sk: Reštart aplikácie vyžaduje:

en: Authentication is required to accept a EULA
sk: Na prijatie licenčných podmienok je potrebné overenie totožnosti

en: Authentication is required to cancel a task that was not started by yourself
sk: Na zrušenie úlohy, ktorú ste sami nespustili, je potrebné overenie totožnosti

en: Authentication is required to change software repository parameters
sk: Vyžaduje sa overenie totožnosti na zmenu parametrov softvérového repozitára

en: Authentication is required to clear the offline updates message
sk: Vyčistenie správy o aktualizáciách offline vyžaduje overenie totožnosti

en: Authentication is required to consider a key used for signing software as trusted
sk: Označenie kľúča použitého na podpísanie softvéru za dôveryhodný vyžaduje overenie totožnosti

en: Authentication is required to downgrade software
sk: Na zníženie verzie softvéru je potrebné overenie totožnosti

en: Authentication is required to install software
sk: Inštalácia softvéru vyžaduje overenie totožnosti

en: Authentication is required to install untrusted software
sk: Inštalácia nedôveryhodného softvéru vyžaduje overenie totožnosti

en: Authentication is required to refresh the system repositories
sk: Vyžaduje sa overenie totožnosti na obnovenie systémových repozitárov

en: Authentication is required to reinstall software
sk: Na reinštalácia softvéru je potrebné overenie totožnosti

en: Authentication is required to reload the device with a new driver
sk: Na načítanie nového ovládača zariadenia je potrebné overenie totožnosti

en: Authentication is required to remove software
sk: Odstránenie softvéru vyžaduje overenie totožnosti

en: Authentication is required to repair the installed software
sk: Na opravenie nainštalovaného softvéru je potrebné overenie totožnosti

en: Authentication is required to set the network proxy used for downloading software
sk: Nastavenie sieťového proxy servera na aktualizáciu softvéru vyžaduje overenie totožnosti

en: Authentication is required to trigger offline updates
sk: Aktualizácia offline vyžaduje overenie totožnosti

en: Authentication is required to update software
sk: Aktualizácia softvéru vyžaduje overenie totožnosti

en: Authentication is required to upgrade the operating system
sk: Na aktualizáciu operačného systému je potrebné overenie totožnosti

en: Author
sk: Autor

en: Automatically remove unused dependencies
sk: Automaticky odstrániť nepoužité závislosti

en: Available
sk: Dostupné

en: Blocked
sk: Zablokovaná

en: Bug fix
sk: Oprava chýb

en: Cancel foreign task
sk: Zrušiť cudziu úlohu

en: Canceling
sk: Prerušuje sa

en: Cancelling
sk: Prerušuje sa

en: Category
sk: Kategória

en: Change software repository parameters
sk: Zmeniť parametre softvérového repozitára

en: Changes
sk: Zmeny

en: Checking applications in use
sk: Kontrolujú sa používané aplikácie

en: Checking libraries in use
sk: Kontrolujú sa používané knižnice

en: Checking signatures
sk: Kontrolujú sa podpisy

en: Cleaned up
sk: Vyčistené

en: Cleaning up
sk: Čistí sa

en: Cleaning up packages
sk: Čistia sa balíky

en: Clear offline update message
sk: Vyčistiť správu o aktualizáciách offline

en: Command failed
sk: Príkaz zlyhal

en: Command line
sk: Príkazový riadok

en: Command not found, valid commands are:
sk: Príkaz nebol nájdený. Platné príkazy sú:

en: Committing changes
sk: Vykonávajú sa zmeny

en: Copying files
sk: Kopírujú sa súbory

en: Debugging Options
sk: Možnosti ladenia

en: Description
sk: Popis

en: Details about the update:
sk: Podrobnosti o aktualizácii:

en: Directory not found
sk: Priečinok nenájdený

en: Disable the idle timer
sk: Vypnúť počítadlo času nečinnosti

en: Disabled
sk: Zakázaný

en: Distribution
sk: Distribúcia

en: Do not install these packages unless you are sure it is safe to do so.
sk: Neinštalujte tieto balíky, pokiaľ si nie ste istý, že to je bezpečné.

en: Do not install this package unless you are sure it is safe to do so.
sk: Neinštalujte tento balík, pokiaľ si nie ste istý, že to je bezpečné.

en: Do not update these packages unless you are sure it is safe to do so.
sk: Neaktualizujte tieto balíky, pokiaľ si nie ste istý, že to je bezpečné.

en: Do not update this package unless you are sure it is safe to do so.
sk: Neaktualizujte tento balík, pokiaľ si nie ste istý, že to je bezpečné.

en: Do you accept this agreement?
sk: Akceptujete túto dohodu?

en: Do you accept this signature?
sk: Prijímate tento podpis?

en: Do you want to allow installing of unsigned software?
sk: Chcete povoliť inštalovanie nepodpísaného softvéru?

en: Don't clear environment on startup
sk: Nečistiť prostredie počas štartu

en: Downloaded
sk: Stiahnuté

en: Downloading
sk: Sťahuje sa

en: Downloading details about the software repositories.
sk: Preberajú sa podrobnosti o softvérových repozitároch.

en: Downloading file lists
sk: Sťahujú sa zoznamy súborov

en: Downloading filelists (this may take some time to complete).
sk: Sťahujú sa zoznamy súborov (dokončenie môže chvíľu trvať).

en: Downloading groups
sk: Sťahujú sa skupiny

en: Downloading list of packages
sk: Sťahuje sa zoznam balíkov

en: Downloading lists of changes
sk: Sťahujú sa záznamy zmien

en: Downloading packages
sk: Sťahujú sa balíky

en: Downloading repository information
sk: Sťahujú sa informácie o zdroji softvéru

en: Downloading update information
sk: Sťahujú sa aktualizačné informácie

en: Duration
sk: Trvanie

en: Enabled
sk: Povolený

en: End user licence agreement required
sk: Požaduje sa súhlas s licenciou koncového používateľa

en: Enhancement
sk: Vylepšenia

en: Exit after a small delay
sk: Skončiť po krátkej prestávke

en: Exit after the engine has loaded
sk: Skončiť po načítaní jadra

en: Expected package name, actually got file. Try using 'pkcon install-local %s' instead.
sk: Očakával sa názov balíka, dostali sme súbor. Skúste namiesto toho použiť „pkcon install-local %s“.

en: Failed to contact PackageKit
sk: Nepodarilo sa kontaktovať PackageKit

en: Failed to get daemon state
sk: Nepodarilo sa zistiť stav démona

en: Failed to get properties
sk: Nepodarilo sa získať vlastnosti

en: Failed to get the time since this action was last completed
sk: Nepodarilo sa zistiť čas od posledného dokončenia tejto operácie

en: Failed to install packages
sk: Nepodarilo sa nainštalovať balíky

en: Failed to launch:
sk: Spustenie zlyhalo:

en: Failed to load the backend
sk: Nepodarilo sa načítať backend

en: Failed to load the config file
sk: Nepodarilo sa načítať konfiguračný súbor

en: Failed to parse arguments
sk: Nepodarilo sa spracovať argumenty

en: Failed to parse command line
sk: Nepodarilo sa analyzovať parametre príkazového riadka

en: Failed to search for file
sk: Vyhľadanie súboru zlyhalo

en: Failed to unload the backend
sk: Nepodarilo sa odobrať backend

en: False
sk: Nie

en: Fatal error
sk: Kritická chyba

en: File already exists: %s
sk: Súbor už existuje %s

en: Finished
sk: Hotovo

en: Generating package lists
sk: Vytvárajú sa zoznamy balíkov

en: Getting categories
sk: Získavajú sa kategórie

en: Getting dependencies
sk: Zisťujú sa závislosti

en: Getting details
sk: Zisťujú sa podrobnosti

en: Getting file list
sk: Získava sa zoznam súborov

en: Getting information
sk: Získavajú sa informácie

en: Getting packages
sk: Získavajú sa balíky

en: Getting provides
sk: Získava sa zoznam poskytovaných

en: Getting repositories
sk: Získavajú sa zdroje softvéru

en: Getting requires
sk: Zisťujú sa závislosti

en: Getting system upgrades
sk: Získavajú sa systémové aktualizácie

en: Getting the list of files failed
sk: Nepodarilo sa získať zoznam súborov

en: Getting transactions
sk: Získavajú sa transakcie

en: Getting update details
sk: Zisťujú sa podrobnosti aktualizácie

en: Getting updates
sk: Získavajú sa aktualizácie

en: Getting upgrades
sk: Získavajú sa aktualizácie systému

en: Icon
sk: Ikona

en: Important
sk: Dôležitá

en: Install already installed package again
sk: Znovu nainštalovať už nainštalovaný balík

en: Install older version of installed package
sk: Nainštalovať staršiu verziu už nainštalovaného balíka

en: Install package
sk: Nainštalovať balík

en: Install package '%s' to provide command '%s'?
sk: Nainštalovať balík „%s“ poskytujúci príkaz „%s“?

en: Install signed package
sk: Inštalovať podpísaný balík

en: Install the packages without asking for confirmation
sk: Inštalovať balíky bez potvrdzovania

en: Install untrusted local file
sk: Inštalovať nedôveryhodný lokálny súbor

en: Installed
sk: Nainštalované

en: Installing
sk: Inštaluje sa

en: Installing System Upgrade
sk: Inštaluje sa aktualizácia systému

en: Installing Updates
sk: Inštalujú sa aktualizácie

en: Installing files
sk: Inštalujú sa súbory

en: Installing packages
sk: Inštalujú sa balíky

en: Installing signature
sk: Inštaluje sa podpis

en: Installing system upgrade; this could take a while...
sk: Inštaluje sa systémová aktualizácia. To môže chvíľu trvať...

en: Installing updates
sk: Inštalujú sa aktualizácie

en: Installing updates; this could take a while...
sk: Inštalujú sa aktualizácie. Toto môže chvíľu trvať...

en: Issued
sk: Vydané

en: Key ID
sk: ID kľúča

en: Key Timestamp
sk: Časová značka kľúča

en: Key URL
sk: URL kľúča

en: Key fingerprint
sk: Odtlačok kľúča

en: Key user
sk: Používateľ kľúča

en: Loading cache
sk: Načítava sa vyrovnávacia pamäť

en: Loading list of packages.
sk: Načítava sa zoznam balíkov.

en: Media change required
sk: Je potrebná výmena média

en: Media label
sk: Označenie média

en: Media type
sk: Typ média

en: Modifying repository
sk: Úprava repozitára

en: More than one package matches:
sk: Vyhovuje viac ako jeden balík:

en: Name
sk: Názov

en: No files
sk: Žiadne súbory

en: No packages require updating to newer versions.
sk: Žiadne balíky nie je potrebné aktualizovať na novšie verzie.

en: No packages were found
sk: Neboli nájdené žiadne balíky

en: Normal
sk: Bežná

en: Obsoleted
sk: Označené ako zastarané

en: Obsoletes
sk: Nahrádza

en: Obsoleting
sk: Označuje sa ako zastaralé

en: Obsoleting packages
sk: Označujú sa zastaralé balíky

en: Option '%s' is not supported
sk: Voľba „%s“ nie je podporovaná

en: Package
sk: Balík

en: Package description
sk: Popis balíka

en: Package files
sk: Zonam súborov v balíku

en: Package not found
sk: Balík nenájdený

en: PackageKit Console Interface
sk: Konzola PackageKit

en: PackageKit Monitor
sk: Monitor PackageKit

en: PackageKit service
sk: Služba PackageKit

en: Packages providing this file are:
sk: Balíky poskytujúce tento súbor sú:

en: Packaging backend to use, e.g. dummy
sk: Rozhranie balíkového systému, ktoré sa má použiť, napríklad „dummy“

en: Parent
sk: Rodič

en: Percentage
sk: Počet percent

en: Please choose a command to run
sk: Prosím, zvoľte príkaz, ktorý chcete spustiť

en: Please choose a package to install
sk: Prosím, zvoľte balík, ktorý sa má inštalovať

en: Please choose the correct package:
sk: Prosím, zadajte správny balík:

en: Please enter a number from 1 to %i:
sk: Prosím, zadajte číslo od 1 do %i:

en: Please insert the correct media
sk: Prosím, vložte správne médium

en: Please logout and login to complete the update as important security updates have been installed.
sk: Prosím odhláste sa a znovu sa prihláste, aby sa dokončila aktualizácia, pretože boli nainštalované dôležité bezpečnostné aktualizácie.

en: Please logout and login to complete the update.
sk: Aktualizáciu dokončíte odhlásením a opätovným prihlásením sa.

en: Please restart the computer to complete the update as important security updates have been installed.
sk: Prosím, reštartujte počítač aby sa dokončila aktualizácia, pretože boli nainštalované dôležité bezpečnostné aktualizácie.

en: Please restart the computer to complete the update.
sk: Aktualizáciu dokončíte reštartovaním počítača.

en: Prepare the transaction by downloading packages only
sk: Pripraviť transakciu iba stiahnutím balíkov

en: Prepared updates:
sk: Pripravené aktualizácie:

en: Print to screen a machine readable output, rather than using animated widgets
sk: Vypísať na obrazovku strojovo čitateľný výstup namiesto animovaných ovládacích prvkov

en: Proceed with changes?
sk: Vykonať zmeny?

en: Querying
sk: Zisťuje sa

en: Real name
sk: Plné meno

en: Rebooting after installing updates…
sk: Prebieha reštart po inštalácii aktualizácií...

en: Refresh system repositories
sk: Obnoviť systémové repozitáre

en: Refresh the cache
sk: Obnoviť vyrovnávaciu pamäť

en: Refresh the cache (forced)
sk: Obnoviť vyrovnávaciu pamäť (vynútiť)

en: Refreshing cache
sk: Obnovuje sa vyrovnávacia pamäť

en: Refreshing software list
sk: Obnovuje sa zoznam softvéru

en: Reinstalled
sk: Znovu nainštalované

en: Reinstalling
sk: Znovu sa inštaluje

en: Reload a device
sk: Obnoviť zariadenie

en: Remove package
sk: Odstrániť balík

en: Removed
sk: Odstránené

en: Removing
sk: Odstraňuje sa

en: Removing packages
sk: Odstraňujú sa balíky

en: Removing repository
sk: Odstránenie zdroja softvéru

en: Repackaging files
sk: Prebaľujú sa súbory

en: Repair System
sk: Opraviť systém

en: Requesting data
sk: Žiada sa o dáta

en: Resolving
sk: Rieši sa

en: Resolving dependencies
sk: Riešia sa závislosti

en: Restart
sk: Reštart

en: Results:
sk: Výsledky:

en: Role
sk: Rola

en: Run similar command:
sk: Spustiť podobný príkaz:

en: Run the command using idle network bandwidth and also using less power
sk: Spustiť príkaz tak, aby využíval len nevuyžitú šírku pásma a tiež menej energie

en: Running
sk: Beží

en: Running hooks
sk: Spustené háky

en: Scanning applications
sk: Hľadajú sa aplikácie

en: Search by details
sk: Hľadať podľa popisu

en: Search by files
sk: Hľadať podľa súborov

en: Search by names
sk: Hľadať podľa názvu

en: Searching by details
sk: Hľadá sa podľa podrobností

en: Searching by file
sk: Hľadá sa podľa súboru

en: Searching by name
sk: Hľadá sa podľa názvu

en: Searching groups
sk: Hľadá sa podľa skupín

en: Security
sk: Bezpečnostná

en: Session restart (security) required:
sk: Reštart relácie (kvôli bezpečnosti) vyžaduje:

en: Session restart required:
sk: Reštart relácie vyžaduje:

en: Set network proxy
sk: Nastaviť proxy server

en: Set repository options
sk: Nastaviť možnosti zdroja softvéru

en: Set the filter, e.g. installed
sk: Nastaviť filter, napríklad „nainštalované“

en: Setting data
sk: Nastavujú sa údaje

en: Show debugging information for all files
sk: Zobraziť ladiace informácie všetkých súborov

en: Show debugging options
sk: Zobraziť možnosti ladenia

en: Show the program version and exit
sk: Zobraziť verziu programu a skončiť

en: Show version and exit
sk: Zobraziť verziu a skončiť

en: Shutting down after installing updates…
sk: Prebieha vypnutie po inštalácii aktualizácií...

en: Similar command is:
sk: Podobný príkaz je:

en: Similar commands are:
sk: Podobné príkazy sú:

en: Software source name
sk: Názov zdroja softvéru

en: Software source signature required
sk: Požadovaný je podpis zdroja softvéru

en: Starting
sk: Spúšťa sa

en: State
sk: Stav

en: Status
sk: Stav

en: Subcommands:
sk: Podpríkazy:

en: Succeeded
sk: Úspešná

en: Suitable packages are:
sk: Vhodné balíky sú:

en: Summary
sk: Zhrnutie

en: System restart (security) required by:
sk: Reštart systému (kvôli bezpečnosti) vyžaduje:

en: System restart required by:
sk: Reštart systému vyžaduje:

en: System time
sk: Čas systému

en: Testing changes
sk: Testujú sa zmeny

en: The agreement was not accepted.
sk: Dohoda nebola prijatá.

en: The correct media was not inserted.
sk: Nebolo vložené správne médium.

en: The daemon crashed mid-transaction!
sk: Služba na pozadí neočakávne skončila počas transakcie!

en: The filter specified was invalid
sk: Zadaný filter nebol platný

en: The following packages are untrusted:
sk: Nasledujúce balíky sú nedôveryhodné:

en: The following packages have to be downgraded:
sk: Bude potrebné nainštalovať staršiu verziu nasledujúcich balíkov:

en: The following packages have to be installed:
sk: Nasledujúce balíky budú musieť byť nainštalované:

en: The following packages have to be obsoleted:
sk: Nasledujúce balíky budú musieť byť označené ako zastaralé:

en: The following packages have to be reinstalled:
sk: Nasledujúce balíky budú musieť byť preinštalované:

en: The following packages have to be removed:
sk: Nasledujúce balíky budú musieť byť odstránené:

en: The following packages have to be updated:
sk: Nasledujúce balíky budú musieť byť aktualizované:

en: The maximum metadata cache age. Use -1 for 'never'.
sk: Maximálny vek metadát vo vyrovnávacej pamäti. -1 znamená nepoužívať vyrovnávaciu pamäť.

en: The package providing this file is:
sk: Balík poskytujúci tento súbor je:

en: The proxy could not be set
sk: Proxy server nebolo možné nastaviť

en: The signature was not accepted.
sk: Podpis nebol prijatý.

en: The software is not from a trusted source.
sk: Tento softvér nepochádza z dôveryhodného zdroja.

en: The transaction did not proceed.
sk: Transakcia neprebehla.

en: The transaction failed
sk: Transakcia zlyhala

en: The unsigned software will not be installed.
sk: Nepodpísaný softvér nebude nainštalovaný.

en: There are no packages to update.
sk: Nie sú dostupné aktualizácie žiadnych balíkov.

en: There are no updates available at this time.
sk: Momentálne nie sú dostupné žiadne aktualizácie.

en: There are no upgrades available at this time.
sk: Momentálne nie sú dostupné žiadne aktualizácie systému.

en: This tool could not find all the packages: %s
sk: Nepodarilo sa nájsť všetky balíky: %s

en: This tool could not find any available package: %s
sk: Tomuto nástroju sa nepodarilo násjť žiadne dostupné balíky: %s

en: This tool could not find the installed package: %s
sk: Nepodarilo sa nájsť nainštalovaný balík: %s

en: This tool could not find the package: %s
sk: Nepodarilo sa nájsť balík: %s

en: Time since
sk: Čas od posledného použitia

en: Transaction
sk: Transakcia

en: Trigger offline updates
sk: Spustiť aktualizácie offline

en: Trivial
sk: Triviálna

en: True
sk: Áno

en: Trust a key used for signing software
sk: Dôverovať kľúču použitému na podpísanie softvéru

en: Type
sk: Typ

en: Unavailable
sk: Nedostupné

en: Unknown role type
sk: Neznámy typ role

en: Unknown state
sk: Neznámy stav

en: Update software
sk: Aktualizovať softvér

en: Update text
sk: Text aktualizácie

en: Updated
sk: Aktualizované

en: Updates
sk: Aktualizuje

en: Updating
sk: Aktualizuje sa

en: Updating packages
sk: Aktualizujú sa balíky

en: Updating running applications
sk: Aktualizujú sa bežiace aplikácie

en: Upgrade System
sk: Aktualizovať systém

en: User ID
sk: ID používateľa

en: User aborted selection
sk: Používateľ zrušil výber

en: Username
sk: Používateľské meno

en: Vendor
sk: Dodávateľ

en: Waiting for authentication
sk: Čaká sa na overenie totožnosti

en: Waiting for package manager lock
sk: Čaká sa na zámok správcu balíkov

en: Waiting for package manager lock.
sk: Čaká sa na zámok správcu balíkov.

en: Waiting in queue
sk: Čaká vo fronte

en: You need to specify a list file to create
sk: Musíte uviesť súbor so zoznamom, ktorý sa má vytvoriť

en: command not found
sk: príkaz nenájdený
